Evic Mini 75W mod na 2 baterie 18650

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
werc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: sob lip 14, 2018 2:06 pm
Lokalizacja: Zamość
Podziękował: 229 razy
Otrzymał podzięk.: 156 razy
Płeć: Mężczyzna

Evic Mini 75W mod na 2 baterie 18650

Postautor: werc » pn sie 13, 2018 4:35 pm

Zrób tak jak mówi @
Awatar użytkownika
LoCtoR
- dobrze by był jakbyś przy okazji fotkę płytki podesłał *yes*
Moim zdaniem jest bardzo prawdopodobne, że VTC mini i VTC dual bazują na tej samej elektronice.
Mogę porównać ze swoim - jeżeli to jest to, pozostaje tylko zamiana softu i masz na 2 aku - z wszystkimi konsekwencjami :)
Samo zdublowanie akumulatorów na pewno będzie jakimś rozwiązaniem *wino* jeśli połączysz akumulatory równolegle - moda nie uszkodzisz, ale może da się "wycisnąć" coś więcej.... :ed:
Awatar użytkownika
LoCtoR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: czw sie 02, 2018 7:33 am
Lokalizacja: 3miasto
Podziękował: 103 razy
Otrzymał podzięk.: 96 razy
Płeć: Mężczyzna

Evic Mini 75W mod na 2 baterie 18650

Postautor: LoCtoR » pn sie 13, 2018 3:09 pm

ernorator pisze:Witam
Problem to dwie baterie i chipset w evicu pewnie by się usmażył ale gdyby przylutować skrzynkę baterii zamiast szeregowo to równolegle. Napięcie zostanie to samo a pojemność się zwiększy. Czy jest coś o czym nie pomyślałem?

Zrób risercz i dowiedz się jaki czip siedzi w evicu mini a jaki np. w primo bo może być tak, że to jakiś uniwersalny czip, w ogóle cała elektronika może być zamienna. A jak nie, to słusznie zauważyłeś że połączenie równoległe da ci podwojoną pojemność przy pojedynczym napięciu. Jeśli wkurza cię żonglerka akusami to drugie rozwiązanie będzie najlepsze.
Awatar użytkownika
ernorator
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: pn lis 02, 2015 4:20 pm
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Evic Mini 75W mod na 2 baterie 18650

Postautor: ernorator » pn sie 13, 2018 11:25 am

Witam

Nie umiem już chmurzyć bez TC SS. Nie lubię też boxów na 1 baterie bo denerwuje mnie wymienianie baterii. I tak siedzę i patrzę na swoje boxy i myślę. A gdyby tak przerobić evica mini na dwie baterie, potrzebował bym większego pudełka ale mam przecież. IPV4 i Sigeli 150W. Ten drugi odpada bo monolit z odysei kosmicznej mi nie potrzebny ale gdyby tak do IPV4. Problem to dwie baterie i chipset w evicu pewnie by się usmażył ale gdyby przylutować skrzynkę baterii zamiast szeregowo to równolegle. Napięcie zostanie to samo a pojemność się zwiększy. Czy jest coś o czym nie pomyślałem?

O elektryce wiem tyle ile potrzeba było, żeby nie strzelić sobie modem w twarz i skonstruować prosty mechaniczny mod na dwie baterie.
leży mi na sercu szerzenie prawdy o urządzeniu jakie uratowało moje życie

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości