Jak usunąć farbę z Moda?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 8:15 am

Może przed wieczorem uda mi się wrzucić gotowca. Oczywiście obie zrobię tak jak mają być zrobione, bo nie mam na celu na siłę udowodnić swoich racji, tylko pokazać jakie efekty można uzyskać przy danej obróbce.
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » wt wrz 17, 2019 8:03 am

Fajnie @
Awatar użytkownika
Maskota
, czekam na efekty. Chociaż z góry spodziewam się, jaki będzie wynik tego porównania. ;)
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » wt wrz 17, 2019 8:00 am

Szkoda idzie w użytek, a skoro jesteśmy w dziale technicznym to zostanie dla potomnych ;) Dam Ci @
Awatar użytkownika
Maciejko
fory i ta czarna rurka będzie moja :DObrazek

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » wt wrz 17, 2019 4:02 am

E tam, nie kłopocz się, ja Ci wierzę na słowo. Szkoda Twojego czasu. Po prostu do moich potrzeb wystarcza szlifowanie do 1200, a potem polerka różem polerskim. Dla mnie już wtedy powierzchnia jest wystarczająco gładka i błyszcząca. :)
Chyba, że takie porównanie sprawi Ci frajdę. Wtedy jak najbardziej, baw się i pokaż efekty. :D
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » pn wrz 16, 2019 9:08 pm

To już nawet nie chodzi o odmienność zdań tylko o wygląd materiału który odda on po zakończeniu jego obróbki na różnych etapach. Swoją drogą lustro na miedzi jest nieco inne i bardziej płytkie niż to które można uzyskać na alu. Oczywiście się da ale nie wszędzie jest sens. Jutro jak będe miał chwile w robocie to znajde jakąś większą średnice rurki miedzianej i obrobie ją moim i Twoim sposobem. Zobaczysz jaka różnica jest w satynie po papierze 1200 a polerce po 2500. Takiej grubości jak mechanik w temacie to raczej miał nie będe ale coś wymyśle :)
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » pn wrz 16, 2019 8:46 pm

Cóż, może odmienność naszych zdań wynika z tego, że moje "lustro", a Twoje "lustro" to dwa zupełnie inne "lustra", które każdego z nas odpowiednio zadowalają? Jeżeli jesteś zawodowcem to przyznam Ci rację, ja jestem tylko domorosłym amatorem, który robi takie rzeczy tylko i wyłącznie dla siebie, to też efekt nie musi być taki, jakby mi ktoś za to płacił. Poza tym, ja lustra nie lubię. Wolę powierzchnię szczotkowaną. :)
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » pn wrz 16, 2019 8:36 pm

Z polerowaniem, w tym metali borykam się zawodowo. I często bywa tak, że poler, który podoba się komuś, dla mnie jest byle jaki. Papier 1200 zostawia na miedzi rysy i tyle, i żadna pasta tego nie wyciągnie tak jak kolejne gradacje. Chyba, że będziesz naginał pół dnia tym filcem. A i tak nie będzie efektu takiego jak powinien. Druga sprawa jest taka, że rurka autora tematu to nie rotor w feldze czy pokrywa klawiatury, że może ją obrobić maszynowo. Papierami tutaj jest tak naprawdę godzina roboty ;)
Awatar użytkownika
Maciejko
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1146
Rejestracja: ndz cze 16, 2019 11:36 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 1235 razy
Otrzymał podzięk.: 1684 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maciejko » pn wrz 16, 2019 8:28 pm

Cóż, nie będę się z Tobą spierał. Ty masz swoje zdanie, ja swoje. Robiłem tak jak mówię, używałem też wyższych gradacji, a efekt był w zasadzie i tu, i tu taki sam. Każdy ma swoje metody. Nie mówię, że któraś jest zła, a któraś dobra. Jeżeli efekt jest taki, jak zamierzony to wszystko poszło dobrze.
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Maskota » pn wrz 16, 2019 8:23 pm

Mylisz się. Każda gradacja zbiera rysy po poprzedniej. Gradacje 1500, 2000, 2500 już włąściwie nie zbierają metalu tylko go zagładzają zbliżając się do efektu lustra. To już głaskanie nie ścieranie. Już nie mówie nawet o stosowaniu papieru 3000 i wyżej bo wtedy na miedzi czy aluminium można dojść do efektu który pozwoli uniknąć stosowania pasty polerskiej. Lustro właśnie uzyskuje się papierami dopiero wykańczając pastą, jednak nie po gradacji 1200 a 2500 i wyżej. Zakończenie obróbki na papierze 1200 to nie polerowanie a tylko wyszlifowanie ;)
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak usunąć farbę z Moda?

Postautor: Jacop » pn wrz 16, 2019 8:20 pm

Z praktyki - jeśli lustro to nie filcem tylko krążkiem materiałowym i finisz pastą polerską samochodową.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości