Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: Tommy Black » sob cze 29, 2019 11:59 am

Jupiter pisze:A można czyścić grzałki w myjce ultradzwiękowej w izopropanolu? Myślę ze razem z bazą można by wymyć.


Grzałki hand made jak najbardziej ale nie z izopropanolem a z wodą demineralizowaną, taką jak kupuje się do żelazek, np. w Tesco.
Natomiast tej metody nie polecam w przypadku fabrycznych grzałek gdzie nie da się oddzielić grzałki od bawełny. Bawełna ulega tu dość dziwnej a niewidocznej destrukcji.
Chmurzenie na takiej grzałce to przyśpieszony chów bobra pospolitego. :-P
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: 8A5HUD4 » sob cze 29, 2019 11:52 am

Wybrałbym myjkę ultradźwiękową lub izopropanol, nie mieszałbym tego.
Kiedyś w pracy próbowali wyczyścić kilka elementów ze stali w myjce ultradźwiękowej za pomocą izopropanolu, to naruszyli strukturę materiałową, ale szczegółów nie znam aż tak do końca, bo wysyłaliśmy próbki do centrum badawczego. Tak czy siak, elementy te nie przeszły próby, więc zostaliśmy przy takiej "standardowej chemii" używanej do myjek ultradźwiękowych.
Chociaż po czyszczeniu takim wodą, szczoteczką itp., po przepłukaniu izopropanolem, odparowaniu i wygrzaniu grzałki efekt powinien być nad wyraz zadowalający.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: Jupiter » sob cze 29, 2019 11:42 am

A można czyścić grzałki w myjce ultradzwiękowej w izopropanolu? Myślę ze razem z bazą można by wymyć.
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: Haze » ndz lis 19, 2017 3:20 pm

miblah pisze:Haze - zerknij (jak jeszcze te grzałki masz) co się dzieje pod owijką ...

Wedle życzenia :smile: Czyli jeszcze raz grzałka przed czyszczeniem:

Obrazek


Grzałka po czyszczeniu (tu widać, że warto trochę się do tego przyłożyć bo ja wszystkiego nie wyczyściłem):

Obrazek


No i teraz odwinąłem trochę owijki, i widać że nie ma tragedii ani na rdzeniach wewnętrznych:

Obrazek

Ani na samej owijce:

Obrazek


I jeszcze odnośnie brudzenia wewnątrz uzwojeń:

Obrazek

Widać że generalnie drut nie łapie syfu ale na krawędziach styku poszczególnych zwojów coś się jednak zbiera. Dlatego podczas czyszczenia dobrze jest trochę rozsunąć zwoje.
Obrazek
Awatar użytkownika
smialekcz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 343
Rejestracja: czw gru 22, 2016 5:25 pm
Lokalizacja: Głogów
Podziękował: 271 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: smialekcz » sob lis 18, 2017 9:23 am

a do dentysty to się już zarejestrowałeś ?
Zasilania: rurki, boksy, elektroniki i mechaniki.
Parowniki: na szmaty, waty, siaty, grzały i druty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: Tommy Black » sob lis 18, 2017 7:26 am

Coraz trudniej się żyje...no takie czasy. Wszystko trza czyścić, odzież wierzchnią czyścić, uprząż konia czyścić, powóz czyścić, dywan czyścić etc... A teraz jeszcze grzałkę czyścić.
A o dobre czyszczące coraz trudniej. Okropne paznokcie, złażący makijaż, tanie perfumy, bielizna bez gustu... :-P
Ostatnio jednak spróbowałem sam czyścić grzałkę, na razie taką testową i użylem do tego szczoteczki zębnej, zębowej...do zębów. O takiej:


Obrazek

No i muszę powiedzieć że bardzo fajnie się czyści, bardzo precyzyjnie.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: krisIs » czw lis 16, 2017 7:12 pm

@
Awatar użytkownika
miblah
ja do MM używam New York Cheesecake Capelli, a dodaję Graham Cracker z TPA, bo lepiej smakuje, clear brudzi 10x mniej.
Co do dozowania aromatów, ja ustawiam tak w kalkulatorze, że suma wszystkich wynosi max 8-10% (mieszam po minimum 100ml).
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: miblah » czw lis 16, 2017 6:24 pm

krisIs pisze:[...] największy syf jaki widziałem na grzałce powstał po użyciu zwykłego graham cracker z tpa (zamiast clear) w klonie Mothers Milk [...]


To co widziałeś na mojej grzałce w 1. poście to właśnie Mothers Milk. Ale problemem, który widziałeś nie był Cheesecake Graham Crust (bo się pomyliłeś :mrgreen: ), tylko słodziki - w szczególności DX Sweet Cream, a następnie Bavarian Cream. U mnie trwa to wiele dłużej, bo mam ponad połowę mniej aromatów i nie używam Sweet Cream całkowicie.

*czajniczek*
Obrazek
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: krisIs » czw lis 16, 2017 2:43 pm

A ja nie czyszczę :) jak się zabrudzi, to wkładam nową.
Ukręcenie metra fused claptona to 2-3min, z tego grzałek mam od cholery i nie widzę sensu bawić się w takie szorowanie.

Co innego grzałki egoztyczne, ale te to i tak nie ma sensu się bawić za wiele, bo w ciasnych szparkach ( :mrgreen: ) i tak się nie doszoruje. To co da się stworzyć kosmicznego, to do zdjęcia, wapować do oporu, przepalić, a jak już się nie chce syf wypalić, to koszalin wita.

W moim przypadku, największy syf jaki widziałem na grzałce powstał po użyciu zwykłego graham cracker z tpa (zamiast clear) w klonie Mothers Milk. Po jednym dniu fused clapton do wymiany. Przepalanie nie pomogło, szczoteczka też nie.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czyszczenie grzałki - czyli dyskusja o metodach, efektach i częstotliwości (uwaga dla wrażliwych - explicit content)

Postautor: Master_PiT » śr lis 15, 2017 1:38 pm

proces czyszczenia trwa u mnie krócej niż wkładanie nośnika,precyzyjne układanie dla idealnego transportu+buforu i nasączanie.

nośnik przy tytoniowych wymieniany jest co 1-2dni max
przy niebrudzących liquidach 2-5, a czasem jak czasu brak nawet tydzień
przy mocno syfiących liquidach codziennie.

Traveller nie jest aż tak brudzący, jak większość tytoniowych/deserowych

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości