eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: lesstro » wt gru 17, 2019 5:17 pm

No właśnie, po cholerę nam 200 W? Ekstremalni dripperzy użyją pewnie mechów. 2x 21700 sugeruje podświadomie wielką moc, a chyba lepiej skupić się na opcji stabilnej i dłuższej pracy. Także, jeśli zmieścimy się w setce, to będzie ok. A tricki w postaci doczepianych modułów to chyba nie koniecznie. Powszechnie wiadomo, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Następna kwestią, pod jaką max średnicę parownika, żeby z tego nie wyszedł monster Godzilla. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Krasnal45 » wt gru 17, 2019 4:36 pm

30W to moje boxy jeszcze nie widziały :lol: Czasem w porywach 25 :lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » wt gru 17, 2019 4:32 pm

Jeżeli mamy wszystkich pogodzić to chyba lepiej zadziałać z tym mechaniolem na mosfecie, będzie tani, kompaktowy i w miarę dobrze wykonany bo nie będzie trzeba nie wiadomo ile tam wsadzać podzespołów. Rurka poza tym zawsze jest spoko ;)

A generalnie większość i tak zalewa baniak ustawia 30W czy ileś i ogień, bateria będzie działać dłużej (brak LCD), brak zbędnych przycisków (ładny potencjometr) i fire ;)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » wt gru 17, 2019 4:14 pm

salto pisze:@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, gdzie szukać samych płytek do boxów? Ja znalazłem tylko dicodesa, Evolva i Asmodusa, którego wskazał @
Awatar użytkownika
Haze
.


Ha, jestem tu raczej ostatnim człowiekiem którego powinieneś o to pytać...pojęcia nie mam. Na pewno @ trzeba zapytać @
Awatar użytkownika
Haze
go.
Natomiast ja proponuję rozważyć zastosowanie chipsetu z moda Vandy Vape - Swell. Elektronika jest tam rewelacyjna, całego moda testował już właśnie @
Awatar użytkownika
Haze
i jest test w Salonie.
Ja nie wiem jednak czy VV sprzedaje same chipsety. Ale gdybyśmy się, nawet wstępnie na niego decydowali, to ja mogę do VV zadzwonić albo napisać.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: salto » wt gru 17, 2019 2:01 pm

Wydaje mi się, że jeden spójny projekt, będzie bardziej realny. Mi zupełnie elektronika nie jest do niczego potrzebna, natomaist nie mam nic przeciwko, aby była. Na tej samej zasadzie wożę parasol w samochodzie. Chodziło bardziej o redukcję tu kosztów w celu inwestycji wirtualnego urobku w np. lepsze połączenia elektryczne.

Urządzenia uniwersalnego nie bardzo idzie jak zbudować. Pomysł, który zgłosił @wertjacek,
wertjacek pisze:Box z "dopinką" na drugi akumulator.

na modularny box, przemyślałem sobie. Poszedłem tu nieco dalej i poza doczepianym ogniwem kombinowałem jak zrobić równie doczepianą elektronikę oraz wymienny z dodatkowym ogniwem moduł squonkera. Nie jest to niemożliwe, aczkolwiek tego akurat typu konstrukcja wymaga sporych kompromisów dla wszystkich urządzeń, w które możnaby byłą ją przekształcić. Co jest samo w sobie zupełnie niepotrzebne, gdyż zazwyczaj będzie skonfigurowana jako konkretne urządzenie. To samo tylko w mniejszej skali wydaje się, że zachodzi, gdyby zrobić indywidalną ścieżkę elektroniczną.

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, gdzie szukać samych płytek do boxów? Ja znalazłem tylko dicodesa, Evolva i Asmodusa, którego wskazał @
Awatar użytkownika
Haze
.

:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » wt gru 17, 2019 1:08 pm

Vukotich pisze:Moge wspomoc wizualkami 3d jakby byly potrzebne.


Super! Na pewno będą potrzebne jeśi tylko uporamy się z wyborem elektroniki...bo
salto pisze:być może warto dopracować elektrycznie mechanika
raczej wątpię aby było aż tylu chętnych na mechanika, choć ja się mogę mylić...

salto pisze:Wydaje mi się, że jeżeli (i) faktycznie konieczna jest elektronika oraz (ii) nie stać nas na Dicodesa FL80, który dodatkowo wymaga zakupu osobnego balancera...


Przecież możemy uwzględnić indywidualną ścieżkę elektroniczną i jeśli ktoś bardzo pragnie Dicodesa FL80 czy GTX 160, to chyba da się to zrobić, jeśli sobie tę elektronikę sam kupi oczywiście.
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Vukotich » wt gru 17, 2019 11:42 am

Moge wspomoc wizualkami 3d jakby byly potrzebne. Ew. zaprojektowac ksztalt zewnetrzny. Tylko musialbym znac wymiary podstawowych podzespolow, zeby wiedziec jakie proporcje zachowac.
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: salto » wt gru 17, 2019 11:39 am

Tommy Black pisze:Trzeba jedank pamiętać że soft ten nie jest otwarty i obsługuje niewielką gamę chipsetów. [...] A więc dalej rozważamy chipset...

I tu jest, jak to obrazowo kiedyś ujął @
Awatar użytkownika
Haze
, pies pogrzebany. Dla mniej zorientowanych krótka historia w spoilerze.
► Pokaż Spoiler


Wydaje mi się, że jeżeli (i) faktycznie konieczna jest elektronika oraz (ii) nie stać nas na Dicodesa FL80, który dodatkowo wymaga zakupu osobnego balancera, ani na DNA250C oraz (iii) udałoby się jakoś kupić odpowienią płytkę, to warto wgrać na nią program >>myEvic<<. Ma on niewątpliwą przewagę nad każdym innym rozwiązaniem opartym o elektronikę. Mielibyśmy dostep do kodu źródłowego naszego boxa. Innymi słowy kontrolę nad urządzeniem. Miałem go w eVIC-u, pracuje wyśmienicie.

Natomiast jestem zdania, że bieda nie jest ujmą. A może stać się zaletą. Skoro jesteśmy biedni to być może warto dopracować elektrycznie mechanika niż powierzyć sterowanie badziewnej płytce. Finalnie obstawiam, że będziemy mieli wtedy lepsze urządzenie. Korzyści z posiadania w boxie elektroniki nie są zbyt spektakularne, natomaist korzyści z posiadania badziewnej elektroniki w ogóle nie ma. Są tylko problemy. Innymi słowy wydaje mi się, to taka luźna sugestia, że wpierw powinniśmy zastanowić się nad tym, co właściwie chcemy osiągnąć na końcu. Takie projektowanie ad-hoc, tu wrucić płytkę, tam kawałek drewna, a zaraz ze dwa ledy bo fajnie świecą, nazywane jest chińską inżynierią. I to się nie sprawdza w praktyce. Urządzenie nie będzie działać.


:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » wt gru 17, 2019 8:01 am

lesstro pisze:Ale mówimy o DNA 75 czy 75 C?


Jeśli już o DNA 75 to na pewno DNA 75 C.

lesstro pisze:Ale miało być POWER 200W TC, dlatego bez kompromisów musiałoby to być DNA 250C.


Wróćmy do pierwszego i najbardziej podstawowego założenia. Zakładamy bowiem że ma to być box na ogniwa 21700 a więc nawet DNA75 C jest tu trochę bez sensu.
DNA 250 C jest oczywiście zbyt drogie bo kolejne nasze założenie to sensowna dostępność boxa . Umowna jest tu najbardziej ta moc 200 W ale to dość uniwersalna moc zwłaszcza dla ogniw 21700.Pamiętajmy też o tym że przecież będziemy mogli używać też 20700 czy 18650.
Dobór chipsetu pod kątem współpracy z softem Arctic Foxa wydaje się całkiem sensowny no i jeszcze jest Red Panda a ostatnio nawet edytor do kolorowych motywów. Trzeba jedank pamiętać że soft ten nie jest otwarty i obsługuje niewielką gamę chipsetów. Zawsze można pogadać z Reiko o jakichś drobiazgach ale nie o pełnym wsparciu dla czegoś nowego.
A więc dalej rozważamy chipset...
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: lesstro » wt gru 17, 2019 7:34 am

Ale mówimy o DNA 75 czy 75 C? Zwykła 75-ka jest beznadziejna do sterowania w modzie, tu lepszy jest AF, a wersja kolorowa daje dopiero pełne możliwości Escriba i tu można ustawić sobie co się chce wg swojego gustu. Ale miało być POWER 200W TC, dlatego bez kompromisów musiałoby to być DNA 250C. A widzę, że rozgorzała dyskusja w kierunku cięcia kosztów itd.
Generalnie Panowie zapodaliście sobie trudne zadanie, wręcz chyba niemożliwe do osiągnięcia, aby to wszystko skorelować i zadowolić tłumy. Jakby to było takie proste, to już dawno byśmy mieli na rynku kilka IDEALNYCH modów. Ale co tam, do odważnych ponoć świat należy więc musi się udać. :good:
Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości