eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Dział prac samodzielnych ;)
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 7:59 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

jeżeli mielibyśmy projektować od podstaw dla kilku osób to nie jest to opłacalne ;/

Na większą skalę owszem, nie wiem ile cenowo by wyszło ale najhardziej czasochłonne są jednak projekty wszystkiego oraz zaprogramowanie...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » pn gru 16, 2019 7:48 pm

Haze pisze:@ Tommy Black, chipy Asmodusa są dostępne na ich stronie po około 150 zł


Moglibyśmy skorzystać chyba z tego GX-150H-V 150W Chipset ?

Haze pisze:Piękna płytka @ eSCe Aczkolwiek oczywiście jest to wyważanie otwartych drzwi.


I płytka piękna i tekst taki o jaki chodzi, teraz tylko kwestia możliwości i ceny tej płytki uzbrojonej oczywiście vs gotowy, choćby powyższy chipset...
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: iron64 » pn gru 16, 2019 7:46 pm

No koszta to ważna sprawa, ale w wypadku moda ważne jest wszystko.
Moim zdaniem elektronika albo DNA albo coś dobrze działającego z Arctic Foxem.
Obudowa, tu mam największy problem, bo w zasadzie jest mi to na ogół obojętne z jakiego jest materiału, acz rodzaj materiału i ogólne wykonanie ma mocny wpływ na to czy go kupię.
Baterie 2x21700 to dobry pomysł, bo adaptery na 18650 to pikuś i każdy będzie zadowolony.
W stronę mechanika nie ma co iść, bo Chińczycy robią już całkiem niezłe i ciężko będzie teraz z nimi konkurować na polu wygląd/cena w mechaniku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Haze » pn gru 16, 2019 7:42 pm

Piękna płytka @eSCe :D Aczkolwiek oczywiście jest to wyważanie otwartych drzwi.

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, chipy Asmodusa są dostępne na ich stronie po około 150 zł: https://www.asmodus.com/collections/chips.
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 7:38 pm

Ja już myślałem nad tym kilkukrotnie, kiedyś wykonałem prostego moda mechanika na MOSFECIE, działało to w miarę dobrze natomiast pasowało by PCB ulepszyć o stabilizację napięcia i ładowanie z USB oraz może wyświetlacz z poziomem baterii i oporem grzałki.

Jeżeli chodzi o prawdziwego elektronika to możliwości jest wiele, zaczynając od Arduino albo własnym projekcie na np. Atmelu, Intelu bądź innym klocku umożliwiającym sterowanie PWM oraz wyjścia/wejścia cyfrowe.
Jeżeli chodzi o wydziarganie PCB to chętnie mogę zrobić kilka sztuk jeżeli podeśle ktoś jakieś projekty na Eagle.

Mniej więcj wychodzi mi to tak, dokładność 0.01 / 0.05:

Obrazek

Jeżeli chodzi o programowanie, nie sądzę żeby zaprogramowanie LCD, kilku przycisków, miernika baterii i oporu grzałki oraz trybu TC było jakimś wielkim problemem w C. Co może być problemem to czas, bo na pewno chwilę to zajmie, bynajmniej jeżeli chodzi o pierwszy projekt, później jak już wszystko będzie gotowe to raczej pójdzie z górki.

Tylko czy robienie wszystkiego od podstaw to nie wymyślanie koła od nowa?

http://www.modmaker.co.uk/Mod-Making-Su ... -VW-Boards
Powyżej mamy już dostępne dobre elektroniki do wykorzystania w projektach zaczynając od DNA poprzez YIHI, MURATA i inne moduły.
Plus takich rozwiązań to dedykowane oprogramowania do zarządzania tym prosto z kompa co przy własnym projekcie trzeba byłoby oczywiście samemu napisać.

Jeżeli chodzi o obudowy to fajne robi jaro, tylko nie wiem ile mu to schodzi bo on to chyba dziarga ręcznie, ja natomiast mogę również coś zrobić bo jeżeli chodzi o drewno to zapuszczam to na maszynę i generalnie do 10 / 12h mam gotowego całego moda wraz z panelem przednim, tak że zostaje go tylko poskładać i pokleić i zaimpregnować...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » pn gru 16, 2019 7:06 pm

iron64 pisze:jaką cenę końcową 1szt przewidujesz? Bo to ma wpływ na zastosowaną elektronikę i na materiał pośrednio też.


No właśnie, jest jakby odwrotnie, zastosowana elektronika i materiał mają zdecydowany wpływ na cenę. Rozmawialiśmy dziś z @
Awatar użytkownika
Haze
na temat elektroniki, tak wstępnie. Na razie musimy jednak skorzystać z jakiegoś gotowego chipsetu. A czy to będzie Evolv czy Asmodus czy może coś innego to dopiero będziemy do tego tu dochodzić przecież.To samo dotyczy materiału na obudowę. Na pewno tylko wykluczyliśmy druk 3D.Z elektroniki wykluczyliśmy firmę VooPoo, nie daje ona żadnej pewności, ani stabilnej ceny ani terminowej realizacji zamówienia.
Na pewno w interesie nas wszystkich jest abyśmy sobie sami tego moda zaprojektowali tak, aby nas było na niego stać, tak aby stać było na niego wszystkich. To jedno z założeń projektu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: iron64 » pn gru 16, 2019 6:18 pm

Jeżeli chodzi o metal, to akurat mam cokolwiek wspólnego z nim. Tak jak wyżej, drewno to mi trąci myszką, ale co kto lubi. W metalu mogę pomóc. Mam na składzie różne stopy kwasówki i nierdzewki, czarnej też ale mało i ciężko o zwykłą stal. Raczej gatunkowa tylko.
Robiłem sobie kiedyś mechaniki z kwasówki, materiał całkiem dobry i wytrzymały. Trudniej go odpowiednio "pokolorować", ale dokształciłem się w tym temacie i było lepiej, choć do lakierni proszkowych mi daleko. Mimo to kolor kwaśnej jest dla mnie całkiem fajny, a poza tym rysy mu nie straszne, bo można gąbką doprowadzić do stanu wyjściowego ;)
Dobra, rozpisałem się. @
Awatar użytkownika
Tommy Black
skoro to twój pomysł, to jaką cenę końcową 1szt przewidujesz? Bo to ma wpływ na zastosowaną elektronikę i na materiał pośrednio też.
Obrazek
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: wschodni9 » pn gru 16, 2019 5:24 pm

Krasnal45 pisze:
wschodni9 pisze:od dawna szukam czegoś co można by ustawiać z poziomu aplikacji albo ew. kompa żeby wywalić zbędny wyświetlacz

Ależ takie coś od dawna już istnieje. Escribe dla elektroniki DNA i ArcticFox dla elektroniki Joyetecha. Można zapomnieć o wyświetlaczu w boxie.


Dziękuję, człowiek całe życie się uczy. A muszę przyznać, że z Arctic Foxa nigdy nie korzystałem. Wcześniejsze boxy które miałem to w ogóle nie miały w planach jakichś zewnętrznych software, a teraz mam Aegisa Solo i tutaj raczej też nic się z tym nie da zrobić. Co do DNA to raczej nie na moją skromną kieszeń [emoji6]

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Krasnal45 » pn gru 16, 2019 3:57 pm

wschodni9 pisze:od dawna szukam czegoś co można by ustawiać z poziomu aplikacji albo ew. kompa żeby wywalić zbędny wyświetlacz

Ależ takie coś od dawna już istnieje. Escribe dla elektroniki DNA i ArcticFox dla elektroniki Joyetecha. Można zapomnieć o wyświetlaczu w boxie.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
wschodni9
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob mar 30, 2019 7:58 pm
Lokalizacja:
Otrzymał podzięk.: 43 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: wschodni9 » pn gru 16, 2019 3:33 pm

A ja jeśli mam być szczery, od dawna szukam czegoś co można by ustawiać z poziomu aplikacji albo ew. kompa żeby wywalić zbędny wyświetlacz który ciągnie baterie. Nie oszukujmy się, na tym forum zazwyczaj są doświadczeni waperzy i pewnie jak już raz ustawia boxa pod dany parownik i grzałkę to pewnie mógłby tak chodzić do końca życia. A pewnie opcja zapamiętania ustawień, dla danego parownika, czy grzałki też by była fajna. Tyle tylko, że chyba nie ma modułu który brałby mniej prądu niż wyświetlacz xD.
Ale ja porostu lubię minimalizuje i kompaktowe wymiary.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: akds21 i 5 gości