eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
salto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: czw lip 26, 2018 5:46 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 276 razy
Otrzymał podzięk.: 500 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: salto » pn gru 16, 2019 9:25 pm

@eSCe, miedź jest całkiem spoko materiałem na boxa. Czy widzisz jakąś pułapkę w nagwintowanych miedzianych rurach? Mam tu na myśli tego typu dwururowy szkielet,

Obrazek
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 9:25 pm

@
Awatar użytkownika
Haze

Tak, bo zmieniłem metodę cięcia, teraz nie tnę tulejki od góry przez wysokość tylko od panelu więc jeżeli szerokość (głębokość bo to zależy jak się patrzy ;)) moda nie jest większa od mniej więcej 42 - 45 mm to nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Haze » pn gru 16, 2019 9:11 pm

eSCe pisze:... zostaje zrobić projekt i wysłać wyceny do firm...

Spróbować oczywiście można, ale bez większych szans na powodzenie. Już kiedyś to ćwiczyłem - jak wspomnisz, że potrzebujesz mniej niż 10 tys. sztuk to firmy nagle tracą zainteresowanie, a przyciśnięci do muru zapodają ceny mocno zaporowe, typu 300-400 zł za sztukę...

Co do scalaka to optuję za DNA75, owszem, Asmodus efektywniej zarządza energią ale przy 2x21700 można to poświęcić w zamian za możliwości Escribe. Cena DNA75 to 50$.

I jak jesteśmy przy rozmiarze 21700 - @eSCe, czy Twój sprzęt obrobi moda tej wysokości? (minimum 9 cm).
Obrazek
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 8:59 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

wydaje mi się, że elektronika to najmniejszy problem, ją mamy gotową tylko zapchać do moda ;)

Trzeba wybrać materiał na paki i osobę do wykonania, moja maszyna dzierga w materiałach miękkich + aluminium i miedź, jeżeli chodzi o stal czy nierdzewkę to już nie ten kaliber więc ja nie dam rady. Jeżeli chodzi również o aluminium i miedź to kwota wyjdzie trochę duża za pakę bo czasu mi to zejdzie sporo, niby aluminium i miedź to miękkie materiały ale bardzo niewdzięczne w obróbce, zaciągają się, potrzeba stałe chłodzenie chłodziwem i dobry wydmuch wiór, małe elementy jak najbardziej robię (panele, nakładki itp) ale wydziergać wydmuszkę na baterie przez długość całego moda po 0.5 mm to zejdzie wieki.

Moja CNC to raczej modelarska maszynka w kwocie do 3500 zł a taka do stali czy innych twardych metali to już trzeba liczyć 350000 zł więc zostaje zrobić projekt i wysłać wyceny do firm, chyba że ktoś na forum zrobi rękodzieło z nierdzewki albo ma po prostu tokarkę ;)

Ja od siebie proponuję do rozważenia wykonanie z drewna wszelakiego rodzaju, plexi, twardszych plastików, itp rzeczy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » pn gru 16, 2019 8:32 pm

eSCe pisze:@Tommy Black
ja tam jestem za DNA bo ma najwięcej możliwości ale tutaj trzeba się sugerować też zdaniem i zasobem portfela innych użytkowników bo jak sam wiesz DNA tanie nie jest i często za cenę jednej elektroniki to ludzie kupują dwa mody.


Zgadzam się. Wybierzmy może zatem coś z tych Asmodusów które zapodał @
Awatar użytkownika
Haze
albo coś co wspiera Arctic Fox? Mając elektronikę będzie nam łatwiej o następny krok. :)
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 8:27 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

ja tam jestem za DNA bo ma najwięcej możliwości ale tutaj trzeba się sugerować też zdaniem i zasobem portfela innych użytkowników bo jak sam wiesz DNA tanie nie jest i często za cenę jednej elektroniki to ludzie kupują dwa mody.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » pn gru 16, 2019 8:15 pm

eSCe pisze:@Tommy Black

Opłacalny target to 1000 sztuk, chyba że więcej osób by się podjęło coś zrobić charytatywnie, jeżeli nie to temat właśnie ucinam i przechodzimy na gotowe rozwiązania.


Czyli dość szybko osiągnęliśmy pierwszy cel. Teraz pozostaje równie szybko acz rozważnie wybrać odpowiedni chipset.
eSCe
Płeć: nieokreślona

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: eSCe » pn gru 16, 2019 8:14 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black

Opłacalny target to 1000 sztuk, chyba że więcej osób by się podjęło coś zrobić charytatywnie, jeżeli nie to temat właśnie ucinam i przechodzimy na gotowe rozwiązania.

@
Awatar użytkownika
Haze

Zapomniałem napisać o stawkach, ja oczywiście dla forumowiczów robię różne rzeczy pół charytatywnie bo jak wspominałem wcześniej jest to moje hobby, natomiast jak się orientowałem mniej więcej to stawka za godzinę programowania to 90zł netto, za godzinę pracy frezarki firmy u mnie w mieście biorą 100zł netto.

I teraz jakbym obliczył, że załóżmy zrobienie lampki zajmuje mi 2h prazy frezarki to musiałbym cenić 500zł od lampki z materiałem i moim czasem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Tommy Black » pn gru 16, 2019 8:03 pm

eSCe pisze:@ Tommy Black
jeżeli mielibyśmy projektować od podstaw dla kilku osób to nie jest to opłacalne ;/


Spróbujmy zatem oszacować target. Ilu z nas kupiłoby naszego boxa? 30 osób? Umówmy się że projektujecie to dla 30 osób. Zobaczymy...
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

eSCe, Haze, salto - SR MOD POWER 200W TC

Postautor: Haze » pn gru 16, 2019 8:02 pm

@eSCe, to jeszcze oszacuj ile z grubsza czasu zająłby projekt od zera i jaka jest przeciętna stawka godzinowa w branży - żeby od razu uciąć dywagacje na ten temat :-D
Obrazek

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość