Jak ustabilizować (pewnie osadzić) luźnego dripa?

Dział prac samodzielnych ;)
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak ustabilizować (pewnie osadzić) luźnego dripa?

Postautor: edarek » czw kwie 23, 2020 8:06 pm

U mnie sprawdziła się koszulka termokurczliwa, ale przy małym luzie może być problem z wciśnięciem.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak ustabilizować (pewnie osadzić) luźnego dripa?

Postautor: Tomba » czw kwie 23, 2020 7:16 pm

AdiAdi pisze: Świetny ma ten drip tip porównując do Dead Rabbita. W tamtym jeden już gdzieś zgubiłem bo dosyć luźny jest a tu widzę siedzi mocno.


Do napisania tego mini poradnika (zbyt szumnie to brzmi) skłonił mnie powyższy problem, zgłoszony przez usera w innym topicu.
Sam zresztą też miewam czasami takie problemy i dlatego wypracowałem sobie rozwiązanie, które stosuje od lat.
Wiadomo, że najprostsze metody są często bardzo skuteczne.

Będzie nam do tego potrzebny plaster tego typu – włókninowy (w aptece można powiedzieć papierowy, to też będą wiedzieli o co chodzi):

Obrazek

– koszt ok 2,5 i nożyczki (nie muszą być koniecznie te moje superhiper :-D ).

Najpierw myjemy dokładnie dripa w ciepłej wodzie z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń, płuczemy i dokładnie suszymy.
Odcinamy z 6 cm plastra. Wzdłuż dłuższej krawędzi odcinamy pasek szerokości ciut mniejszej niż szerokość tej dolnej części dripa, która wchodzi w cap.
Owijamy nim go, dbając o to, by plaster był cały czas dobrze naciągnięty. Ilość tych owinięć jest zależna od luzu jaki mam. Najczęściej wystarczy od 1 do 2 razy.

Obrazek

Wkładamy dripa w capa i sprawdzamy czy już siedzi pewnie.
Czasami trzeba odjąć kawałek plastra, a czasami dołożyć.

Obrazek

I teraz najważniejsze. Dlaczego ten plaster jest taki skuteczny?
Po pierwsze, ma taką strukturę, że w capie się nie ślizga i nie wysuwa samoczynnie. Po drugie ma dobry klej. A po trzecie, dostanie trochę wilgoci z liquidu, lekko napęcznieje i jeszcze lepiej się ustabilizuje. Tak osadzonego dripa już nie zgubimy.

Jak ktoś chce dbać o higienę, to już potem musi myć i dezynfekować dripa wraz capem, bo nie warto go wyciągać i bawić się na nową w owijanie plastrem.

Powodzenia.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości