Własny parownik, jak go zrobić?

Dział prac samodzielnych ;)
creat1ve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 11:45 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: creat1ve » sob kwie 25, 2020 9:52 am

Budżet jest dość ograniczony, 400pln.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: iron64 » sob kwie 25, 2020 9:48 am

Jak sam nie zrobisz to nie będziesz miał. Taka prawda. Pomysłów każdy ma sporo, nie tylko parowników czy ogólnie ein. Ale ile z nich powstaje choćby jako prototyp?
Masz pomysł, fajnie. Ile masz kasy żeby pokombinować z prototypem?
Obrazek
creat1ve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 11:45 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: creat1ve » sob kwie 25, 2020 8:55 am

Wszystko co piszę jest czysto hipotetyczne, zdaje sobie sprawę jak duży nakład pracy i jak dobry pomysł jest potrzebny by taki atomizer był faktycznie funkcjonalny. Dlatego też radzę się was, gdzie się udać by ktoś mi projekt obrócił w fizyczny przedmiot.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: lesstro » sob kwie 25, 2020 8:32 am

Z całym szacunkiem, ale odpuść sobie atomizer, bo to nie tylko rewolucyjny, jak piszesz, sposób tankowania. Zobacz jak zbudowany pod kątem napełniania jest np. SQuape E(motion). Od dawna marzy mi się właśnie uniwersalny i ergonomiczny dozownik do liquidów, bo butelki typu Gorilla niestety nie są idealne. Może coś wymyślisz, opatentujesz i uradujesz cała światową społeczność waperską. Trzymam kciuki. :ok:
Obrazek
creat1ve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 11:45 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: creat1ve » sob kwie 25, 2020 8:09 am

Otóż parownik posiadałby jedną wyróżniającą go funkcję - szybkie zalewanie. Do zestawu z parownikiem dołączany by był "podajnik" liquidu, coś na wzór podajnika mydła w płynie. Posiadałby możliwość łatwego montażu na biurku czy szafce.
Ten parownik byłby wyposażony w tradycyjną możliwość tankowania poprzez odkręcenie, ale właściwą funkcją byłoby praktycznie bezobsługowe zalewanie: mała dziurka w konstrukcji atomizera zabezpieczona zaślepką, takim "korkiem niekapkiem". Podobne rozwiązanie oferuje jeden z najnowszych podów Geek Vape. Kompatybilność z dołączanym podajnikiem byłaby następującą: podajnik mocujemy, uzupełniamy dowolnym płynem. Z podajnika wystaje "dzyndzel" przez który przepływać będzie płyn po wciśnięciu guzika. Atomizer nadziewamy na część podajnika, wciskamy przycisk i voilà. Nasz atomizer jest napełniony a my nie musieliśmy niczego odkręcać, odhaczać, jedynie wcisnąć guzik. Tak jak mówię jest to tylko wizja która mi się zrodziła w głowie co chwila dolewając swojego Kylina Mini.

TB
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6685
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: Krasnal45 » sob kwie 25, 2020 7:21 am

@Barjavel, to Ty, a może to Ty @senio? @Jagus? A nieee, to pewnie Jacek z trawnika. :-D
Zastanawiam się od czego zacząć przy rozpoczęciu tworzenia, produkcji i sprzedaży własnego parownika. Od czego wy byście zaczęli?

Ale oni przecież nie zadawali takich pytań... :roll:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: Tommy Black » sob kwie 25, 2020 7:05 am

creat1ve pisze:Zastanawiam się od czego zacząć przy rozpoczęciu tworzenia, produkcji i sprzedaży własnego parownika.


Ja zacząłbym od sporządzenia listy sklepów waperskich i wysłania do nich zapytania czy są zainteresowani wprowadzeniem do sprzedaży nowego atomizera, atomizera innowacyjnego i polskiej produkcji w oparciu o polską myśl, polską technologię i polską produkcję. W polskich sklepach. Poprosiłbym też o przelanie na moje konto wstępnego wadium sprzedażowego które jest niezbędne aby traktować to zainteresowanie, jeśli będzie, poważnie. Poprosiłbym też o projekt wstępny przyszłej ekspozycji w sklepie i zakres podjętej kampanii reklamowej w celu zaprezentowania go klientom sklepu.Istotna byłaby lista oraz fotografie sprzedawców którzy mogliby oferować ten atomizer. To muszą być ludzie o nienagannych manierach, przyzwoitej choć aparycji i bez wad wymowy oraz gumy do żucia.
Awatar użytkownika
jaro1959
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: czw maja 18, 2017 5:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podzięk.: 800 razy
Płeć: Mężczyzna

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: jaro1959 » sob kwie 25, 2020 7:01 am

Musiałby to być faktycznie parownik rewolucyjny, aby myśleć o własnej produkcji. Przy małoseryjnej ilości koszty są znaczne, popatrz na ceny parowników robionych w Europie.
creat1ve
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt kwie 24, 2020 11:45 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: nieokreślona

Własny parownik, jak go zrobić?

Postautor: creat1ve » sob kwie 25, 2020 6:55 am

Naszedł mnie bardzo ciekawy pomysł na parownik, własny parownik. Mam w głowie wizję, ale nic poza tym. Zastanawiam się od czego zacząć przy rozpoczęciu tworzenia, produkcji i sprzedaży własnego parownika. Od czego wy byście zaczęli? Mam już gotowy projekt, narysowany. Jestem na etapie dobierania konkretnych wymiarów. Ale co dalej ? Gdy już będę miał kompletny projekt, co z nim począć, jak go stworzyć, gdzie zapytać, kogo poprosić? Kompletny brak pomysłu, pomocy! :)

 ! Wiadomość od: Ramses
Witaj @
Awatar użytkownika
creat1ve


Dobrym zwyczajem Salonu jest przywitać się z innymi użytkownikami.
ObrazekMożesz to zrobić w temacie Tu stawiamy pierwsze kroki na forum.

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości