2 kółka

Regulamin forum
Nasze sportowe pasje, hobby i zamiłowania. Czujesz, że odzyskałeś oddech i zdrowie rzucając papierosy? Podziel się z nami swoimi sportowymi osiągnięciami.
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: 666mAh » sob lis 05, 2022 2:45 pm

Siodło z dziurką, lub co najmniej z wgłębieniem nazywanym np przez WTB "Love tunnel" :D

Gravel nie jest nazwą własną tylko grupą rowerów, tak samo jak rower szosowy, lub rower górski. Proszę nie robić błędnej korekty.
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: edarek » sob lis 05, 2022 1:35 pm

Dlatego ja nie poleciłem konkretnego modelu, a producenta. Co ważne, a ważne jest, żeby siodło z dziurką wziąć, albo odpowiednio wyprofilowane dla chłopa. ;)
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Krasnal45 » sob lis 05, 2022 12:52 pm

666mAh pisze:Pytanie się kogoś o to jakie poleca siodełko jest o tyle bez sensu że dla mnie jakiś model może być wygodny jak kanapa w salonie a kto inny zrobi na nim z bólem max 30 km.

Dokładnie to samo jest u nas z polecaniem smaków liquidów, czego co poniektórzy nie potafią zrozumieć. :-)
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
666mAh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 3:30 am
Lokalizacja:
Podziękował: 375 razy
Otrzymał podzięk.: 502 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: 666mAh » sob lis 05, 2022 12:50 pm

Niestety z siodełkami to jest albo metoda prób i błędów, albo opcja pojścia do bikefittera na detaliczny pomiar dupy i dopasowanie idealnego siodełka, zwykle z górnej półki. Pytanie się kogoś o to jakie poleca siodełko jest o tyle bez sensu że dla mnie jakiś model może być wygodny jak kanapa w salonie a kto inny zrobi na nim z bólem max 30 km. Jeśli chodzi o WTB miałem w MTB model Rocket Race 155 mm. Przejechałem na nim wiele wyścigów, w tym 2x Mazovię 24h i Salzkammergut Trophy. Dyskomfortu z powodu siodełka nie miałem na tym modelu nigdy, ale kilku znajomych nie potrafiło na nim siedzieć. W szosie najwygodniejsza okazała się tania karbonowa podróba Speca EC90 (rownież 155 mm) z Aliexpress, obecnie mam to siodełko w gravelu :) .

Jeśli macie problem z dobraniem siodełka, zacznijcie od pomiaru kości kulszowych z wykorzystaniem np pianki do kwiatków lub styropianu. Znając szerokość jaką powinno się kupić łatwiej znaleźć coś co będzie wygodne :) .

eD
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Nikotynos » sob lis 05, 2022 8:53 am

Ja też szukam wygodnego siodełka. Ostatnio jak zrobiłem 40 km to czułem się jakby ktoś mi skopał kości w kroczu. :szok1:
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Rambo 2 » sob lis 05, 2022 8:15 am

Miałem Wittkopa w MTB @
Awatar użytkownika
edarek
, nie podeszło mi.
Firma ta produkuje siodełka z dosyć szorstkim poszyciem.
Jak się często schodzi z siodła i staję na pedałach (podjazdy, krawężniki), to później ciężko na takie siodełko od razu się wpasować.
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
edarek
Moderator
Moderator
Posty: 2668
Rejestracja: pn sty 06, 2020 1:39 pm
Lokalizacja: Trzebież
Podziękował: 3887 razy
Otrzymał podzięk.: 1933 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: edarek » sob lis 05, 2022 7:09 am

A rozważałeś siodło Wittkop Medicus? Ja jeżdżę w sezonie do pracy, 11 km w jedną stronę i na siodle MTB, mimo żelu dupa drętwiała. Dobrałem sobie Wittkopa i różnica jest znaczna. Poszukaj, bo dedykowane są różne, zależnie od pozycji na rowerze. Gdzieś nawet do tych siodeł grafika była, jakie do czego.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Tak w przybliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Rambo 2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: pn paź 19, 2020 1:02 pm
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 699 razy
Otrzymał podzięk.: 844 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Rambo 2 » pt lis 04, 2022 11:31 pm

Od paru lat robię na rowerze, kilka razy w tygodniu, po 20-30 kilometrów. Jest to mój ulubiony środek transportu do pracy i nie tylko. Pod koniec tego sezonu przesiadłem się z MTB na Crossa i nie żałuję. O wiele szybciej się jeździ i pozycja bardziej komfortowa. Odkąd zamontowałem błotniki jeżdzę też w umiarkowanym deszczu.
Wszystko fajnie, tylko jest jeden szkopuł.
Szukam wygodnego siodła, maksymalnie do 145 mm szerokości. Średniej miekkości w pozycji Athletic. Wcześniej miałem Sportouer FLX Superflow Gel i kompletnie mi nie odpowiadało. Teraz jeżdżę na Accent Derry i po 10 km zaczyna się drętwienie tyłka. Zastanawiam się nad kupnem WTB, jakieś sugestie może ktoś ma?
Tylko MTL. :ok:
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Vlad » pt lis 04, 2022 10:50 pm

To ja z kolei jak przyszedłem do sekcji mając 16 lat, usłyszałem od p. Zbyszka Klęka, późniejszego opiekuna Rafała Majki, że jestem już za stary na jakieś sukcesy, ale pojeździć mogę. I tak nawet na trzech wyścigach byłem.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

2 kółka

Postautor: Tenmen » pt lis 04, 2022 8:57 am

Bardzo dawno temu trenowałem krótko w Legii jako junior pod okiem trenera Andrzeja Trochanowskiego. O zawodnikach dobrze rokujących mówi się że są nadzieją polskiego kolarstwa, ja niestety byłem beznadziejny. ;)

Wróć do „Dział Aktywnych Sportowo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości