Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: basika » wt sie 09, 2016 6:45 pm

To rzeczywiście ciekawostka. Patrząc na współczesny sport gdzie szybciej, wyżej, dalej... jest normą, ten przypadek zadziwia.
Mam nadzieję, że wstrzelę się w temat, choć pokażę akurat coś odwrotnego.
Dzisiaj trafiłam na ciekawy artykuł pt "Igrzyska dawniej i dziś. Dwa niesamowite GIF-y, które pokazują, jak bardzo zmienia się sport"
Zerknijcie...
http://natemat.pl/187117,igrzyska-vs-ig ... -sie-sport

O piwie nie będę się wypowiadać, bo się nie znam :smile:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: robert » wt sie 09, 2016 4:16 pm

Nie przesadzałbym z tym olimpijskim spokojem.Nie można moim zdaniem aż tak kontrolować emocji,nie jesteśmy cyborgami.Czasami trzeba dać się ponieść emocjom,pod kontrolą oczywiście. :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: dorota » wt sie 09, 2016 9:19 am

Tommy Black pisze:Ja ten tekst wrzuciłem jako ciekawostkę olimpijską, bo cisza tu iście olimpijska

Tommy Black pisze: A z olimpiad to najbardziej lubię olimpijski spokój!

:mrgreen:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: Tommy Black » wt sie 09, 2016 9:12 am

Dolores, ja wiedziałem że się przyczepisz...bestio... :-P do tej diety śródziemnomorskiej. Ale to nie mój tekst. Jakakolwiek dieta jest mi calkowicie obca. Podobnie jak ten
zrównoważony styl życia.Co to do cholery jest zrównoważony styl życia ? Ja ten tekst wrzuciłem jako ciekawostkę olimpijską, bo cisza tu iście olimpijska.A Boba Beamona to ja bardzo lubię, ale bardzo często nie wiem o czym On mówi. :)
No i żeby była jasność. Ja nie skoczę dalej niż pół metra, nie pijam też piwa ani wina. Jakoś wolę mniej zrównoważone trunki...no i lubię też olimpiady. A z olimpiad to najbardziej lubię olimpijski spokój! :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: dorota » wt sie 09, 2016 8:55 am

Tommy Black pisze: Uważa się go też za część diety śródziemnomorskiej, jednej z najzdrowszych diet świata.

:mrgreen: piwo??? a nie przypadkiem wino? ...a no tak to akcja " Kochamy piwo" :twisted:
Obrazek

i to chyba ta dieta... :mrgreen:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Posiadacz najdłuższego rekordu olimpijskiego wzywa...

Postautor: Tommy Black » wt sie 09, 2016 6:18 am

...do pokonania swego rekordu w skoku w dal, oferując ... jedno piwo.
Prawie 50 lat temu, w 1968 r., Bob Beamon pokonał rekord skoku w dal, osiągając odległość 8,9 metrów. "Doskonały skok", jak go później ochrzczono, stał się przedmiotem pochwał w świecie sportu i wyznaczono go jednym z pięciu największych momentów sportowych XX wieku. W tamtych czasach nie istniał nawet odpowiedni przyrząd optyczny do pomiaru skoku o takiej długości, co zmusiło funkcjonariuszy do odręcznego pomiaru.
Od tej pory sportowcy starali się pokonać jego rekord co 4 lata, jednak nikomu się to nie udało. Beamon, znudzony już posiadaniem rekordu, postawił wyzwanie za pomocą wideo, w którym wzywa skoczków w dal do pokonania swego rekordu i skorzystania z nagrody: wypicia piwa z jednym z najlepszych sportowców wszechczasów.

https://youtu.be/ajO_n47KZX0

Dlaczego nagrodzić zwycięzcę piwem? Piwo i sport łączy coś mocniejszego, niż większość ludzi sobie wyobraża. Nie służy tylko do świętowania zwycięstw na całym świecie, ale napój ten może stanowić część zrównoważonego stylu życia, jeżeli pije się go z umiarem. Piwo produkuje się z naturalnych składników i jest wynikiem naturalnego procesu fermentacji. Uważa się go też za część diety śródziemnomorskiej, jednej z najzdrowszych diet świata.


Źródło informacji: PR Newswire

PS
Myślę że należy to potraktować jako ciekawostkę bardziej marketingową niż sportową. Ot taka bardziej inteligentna reklama i zabieg "pi-arowy" wspierania akcji "Kochamy piwo" :)

O kampanii "Kochamy piwo"


Kampania "Kochamy piwo" to niezależne od marki starania na rzecz rozpowszechnienia historii i ciekawostek związanych z piwem, w celu łączenia ludzi i promowania zrównoważonego stylu życia. Inicjatywa ta, wspierana przez AB-InBev, ma na celu pokazać, jak piwo może stać się elementem zrównoważonego stylu życia. Kampania "Kochamy piwo" przypomina wszystkim, że piwo to napój dla dorosłych, który wymaga odpowiedzialnego oceniania i konsumpcji.

Wróć do „Humor w sporcie i sport w anegdocie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości