Mistrzostwa Świata 2022

Awatar użytkownika
vitz
Patronauta
Patronauta
Posty: 665
Rejestracja: ndz gru 12, 2021 8:12 pm
Lokalizacja: Otwock
Podziękował: 660 razy
Otrzymał podzięk.: 728 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: vitz » pt mar 25, 2022 9:18 am

Niby człowiek wiedział, ale jednak się łudził. Zmusiłem się i obejrzałem mecz naszych "orłów" - nie żałowałem w sumie, dawno nic mnie tak nie ubawiło. Taktyka: rozegranie przez bramkarza i laga do przodu. Pomysłu, kluczowych podań czy pressingu brak. O dryblingu czy wychodzeniu na pozycję, nawet nie ma co wspominać. Niestety widać przepaść między polską myślą piłkarską, a choćby europejskimi średniakami. Za to Szkocja zagrała ładnie i miło dla oka, taki plus. Nie wróżę zwycięstwa nad Szwecją, ale może to i lepiej? Nie będzie wstydu na mistrzostwach.
Obrazek
Bishop fan#1 ;-)
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4558 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tenmen » czw mar 24, 2022 11:38 pm

Oglądałem pierwszą połowę, ale moje nerwy nie wytrzymały, Reca był chyba 12 zawodnikiem Szkocji, a i tak miało się wrażenie jak by było ich więcej. Przełączyłem na mecz Szwecja-Czechy, ubawił mnie Pan Engel, który stwierdził że oba zespoły są dużo słabsze od naszego. Szwecja wygrała 1:0 a z nimi zawsze ciężko się nam grało.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tomba » czw mar 24, 2022 10:25 pm

Nasi zagrali cienko. Szczęśliwie zremisowali 1:1. Mam wątpliwości co do słuszności karnego.
Szwecja o Czechy grają dogrywkę.
Szwagier płaczę bo Italia przegrała z Macedonią 0 1 i nie zagra na MŚ.

Edit: We wtorek zagramy ze Szwecją.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7872 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: bulit73 » czw mar 24, 2022 9:27 pm

Również o godz. 20.45 jest mecz Szwecja-Czechy.
Wygrany z tej pary, zmierzy się z nami 29 marca o wejście do MŚ w Katarze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tomba » czw mar 24, 2022 7:18 pm

Przypominam, że dzisiaj mecz kontrolny ze Szkocją o 20.45.
W najbliższy wtorek będzie już mecz barażowy.
Dzisiaj zadebiutuje Czesiu w roli selekcjonera.
Życzę udanego debiutu.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 4:47 pm

Nie Szwedzi sami @
Awatar użytkownika
Tomba
, tylko polscy dziennikarze którzy mają problemy ze zrozumieniem prostego tekstu.

Polskie media obiegły informacje, jakoby Szwedzi nie zgadzali się na bezpośredni awans reprezentacji Polski do finału baraży do mistrzostw świata. - Szwedzi uważają, że rywalizacja jest nie do końca sprawiedliwa i sportowo równa, ale w pełni akceptują sytuację. Jednak wielu szwedzkich kibiców już tak bardzo ma dosyć, że opowiada się za całkowitym bojkotem mundialu - mówi w rozmowie ze Sport.pl Piotr Piotrowicz związany ze szwedzkim futbolem.

W polskich mediach pojawiła się informacja, że szwedzka federacja piłkarska (SvFF) nie zgadza się na bezpośredni awans Polski po walkowerze w meczu z Rosją i oczekuje od FIFA wyznaczenia biało-czerwonym nowego rywala.
No to popatrzmy jak było naprawdę i opowiada o tym Polak, mieszkający w Szwecji, tam pracujący i to zawodowo w piłce nożnej, Piotr Piotrowicz.

- Po decyzji o tym, że nie zagrają z Rosją, Szwedzi rozmawiali w ostatnich dniach o swojej reprezentacji tylko w kontekście możliwych powołań i formy reprezentantów. Zwykle tak jest, że w Szwecji mało kto skupia się na przeciwnikach - przynajmniej w mediach. Dopiero w poniedziałek sekretarz generalny Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej udzielił wywiadu, który został w Polsce przekręcony i wywołał burzę - mówi w rozmowie ze Sport.pl Piotr Piotrowicz, który mieszka w Szwecji, gdzie grał jako piłkarz i pracował jako trener.

- W polskiej prasie tytuły grzmiały „Szwecja nie zgadza się na awans Polski", gdzie jedyne co sekretarz generalny powiedział to, że „najbardziej sportowym rozwiązaniem byłoby, gdyby Polska zagrała z kimś w półfinale, bo drugi finalista będzie miał trudniej ze względu na zmęczenie, kontuzje, kartki...


Tak więc weryfikujmy fakty, także te sportowe, czy raczej okołosportowe, bo jak widać redaktorów Babiarzy nam nie brakuje...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tomba » śr mar 09, 2022 8:22 am

Teraz Szwedzi są wkuci, że Polska będzie miała łatwiejszą drogę.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tommy Black » śr mar 09, 2022 5:37 am

Obrazek
Fot. Czarek Sokolowski / AP Photo

Reprezentacja Polski zagra w finale baraży eliminacji mistrzostw świata 2022! Taką i kilka innych decyzji podała FIFA w oficjalnym komunikacie.

FIFA ukarała reprezentację Rosji walkowerem! Działacze światowej federacji piłkarskiej przez kilka dni analizowali różne scenariusze dotyczące nadchodzącego meczu barażowego z Polską, ale ostatecznie wybrali ten najbardziej przyzwoity. I rosyjscy piłkarze 24 marca nie zagrają z Polakami. Oznacza to także bezpośredni awans naszej kadry do finału baraży.

Czytaj więcej na https://sport.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Tommy Black » sob lut 26, 2022 10:45 am

Miodu pisze: Trzeba tych skorumpowanych patafianów z FIFY i UEFY postawić przed faktem dokonanym.


Nie, ich trzeba postawić przed sądem, uczciwie udowodnić im wszystkie przekręty i jeszcze uczciwiej skazać. Jako karę dodatkową zakazać im dożywotnio jakichkolwiek związków ze sportem.
A swoją drogą, brak wyobraźni nie jest penalizowany co prawda, ale zaakceptowanie Gazpromu jako głównego sponsora Ligi Mistrzów, to totalny brak wyobraźni i oderwanie od realiów.
Ale cóż, tych panów kasa nie oślepia, ogłupia wręcz.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Mistrzostwa Świata 2022

Postautor: Krasnal45 » sob lut 26, 2022 9:19 am

Tommy Black pisze:Ja jednak nie bardzo rozumiem konieczność takich deklaracji. Mistrzostwa Świata organizuje FIFA i w świetle inwazji Rosji na Ukrainę decyzję o oczywistym wykluczeniu Rosji z tych mistrzostw powinna podjąć FIFA a nie poszczególne związki sportowe wykluczać swoje reprezentacje.

A ja rozumiem. Trzeba tych skorumpowanych patafianów z FIFY i UEFY postawić przed faktem dokonanym. To samo należy zrobić w każdej innej dyscyplinie sportu. Ja rozumiem, że większość sportowców rosyjskich jest bogu ducha winnymi, ale co winien jest naród ukraiński?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek

Wróć do „Piłka Nożna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości