Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: Tommy Black » pt sty 22, 2021 6:52 am

Obrazek

Boniek poinformował, że celami postawionymi przed Sousą są awans z grupy Euro 2020 oraz awans co najmniej do baraży eliminacji mistrzostw świata. Kontrakt Portugalczyka obowiązuje do końca listopada tego roku, czyli do końca fazy grupowej eliminacji mundialu, który za półtora roku odbędzie się w Katarze. Jakie jeszcze cele zostały postawione przed nowym selekcjonerem?

-Głównym zadaniem jest to, żeby drużyna grała bardziej ofensywnie. Trochę o tym rozmawialiśmy, ponieważ to cechowało moją grę w przeszłości, moje ambicje. Jeśli chodzi o jakość, uwielbiam widzieć, jak moi zawodnicy wykonują założenia, jakie przed nimi stawiam - powiedział Sousa.

Resztę artykułu sobie darowałem, moja cierpliwość, mój czas i moje wrażenia nie są ważne...

Ale może warto?

https://www.sport.pl/pilka/7,65037,2671 ... xSportLink
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: bulit73 » czw sty 21, 2021 9:19 pm

Do tej pory prowadził tylko drużyny klubowe. To będzie jego pierwsza reprezentacja narodowa.
I jak to @
Awatar użytkownika
Superlux
napisał: " Czekamy na cud....oby się zdarzył. Módlmy się."
Obrazek
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: Superlux » czw sty 21, 2021 7:05 pm

Akurat z Sa Pinto to śmieje się z pół świata i mają go za psychola. Natomiast Sousa....Sousa był świetnym piłkarzem, naprawdę znakomitym którego karierę złamały kontuzje. Niestety jako trener nie jest zbyt ceniony, i jak do tej pory chyba słusznie. Czekamy na cud....oby się zdarzył. Módlmy się. :angel:





:beer2:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: Tommy Black » czw sty 21, 2021 6:48 pm

Tenmen pisze:Obym nie był złym prorokiem, niedawno niejaki Sa Pinto z tegoż kraju prowadził Legię. Jak mu wyszło wiemy.


No nie, aż tak źle to chyba nie będzie. Pan Sousa przy wszystkich swoich wadach jest podobno inteligentny. Niestety przeszedł poważną amputację.
Pan Sa Pinto zaś to był zwykły cham.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: Tenmen » czw sty 21, 2021 6:43 pm

Obym nie był złym prorokiem, niedawno niejaki Sa Pinto z tegoż kraju prowadził Legię. Jak mu wyszło wiemy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Paulo Sousa nowym trenerem reprezentacji Polski

Postautor: Tommy Black » czw sty 21, 2021 6:38 pm

Obrazek

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Będzie to pierwsza kadra narodowa, którą poprowadzi. W przeszłości był jednak trenerem takich klubów jak QPR, FC Basel czy Fiorentina. To właśnie w pracy w Violi dziennikarze "La Gazzetta dello Sport" opisali 10 zasad, którymi kieruje się nowy szkoleniowiec Biało-Czerwonych.

1.Kluczowe słowa to ambicja, odwaga, inteligencja i szybkość myślenia.
2.Stały dialog z piłkarzami.
3.Likwidacja pojedynczych stołów dla zawodników podczas lunchów i kolacji. Zawodnicy mają dowolność wyboru jednego z miejsc przy pięcioosobowych stołach.
4.Zakaz spożywania wina, piwa czy jakiegokolwiek alkoholu.
5.Wprowadzenie diety opracowanej przez specjalistów ds. żywienia
6.Uczestniczenie bramkarza w rozgrywaniu piłki podobnie jak robi to Neuer. Preferowanymi taktykami będą 1-4-3-3 lub 1-3-5-2.
7.Rejestrowanie danych każdego piłkarza podczas treningów i meczów przez kamery termowizyjne, które trafią do bazy danych, analizowanych przez specjalistę.
8.Zwracanie uwagi na pogodę – unikanie zajęć w czasie deszczu.
9.Zwracanie uwagi na odpowiednie relacje z kibicami. Organizowanie otwartych dni dla fanów
10.Dawanie przykładów. Sousa ma taką samą dietę jak zespół. Uwielbia porządek. Zachowuje otwartą współpracę z wszystkim pracownikami klubu: magazynierami, pracownikami biura prasowego czy biur.

Hmmm...nie zauważyłem żadnych guseł zabobonów i przesądów. Czy to dobry znak?

Czytałem wczoraj kilkanaście notatek o nowym naszym trenerze w gazetach włoskich i portugalskich. Sporo było delegacji do źródeł francuskich. Nie spotkałem ani jednej pozytywnej informacji o tym człowieku. Nawet E. Olisadebe przypisał mu nadmiernie rozdęte ego. A grał z nim dość krótko. Średnia długość pracy pana Sousy w klubach to coś około roku.
Ale ja nikogo nie zniechęcam do niego. Myślę że dobrze u nas zaczyna. Likwidacja pojedynczych stołów dla zawodników podczas lunchów i kolacji to jest klucz do sukcesów.
No i ja nie chciałem tu anonsować nowego trenera ale @
Awatar użytkownika
Tomba
et consortes śpią albo już świętują...

Wróć do „Piłka Nożna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości