Kazimierz Deyna - kultowy piłkarz, którego los nie oszczędził

Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Kazimierz Deyna - kultowy piłkarz, którego los nie oszczędził

Postautor: Superlux » sob paź 09, 2021 12:57 pm

Ważny temat i oddanie czci wielkiemu piłkarzowi. :good:

Deyna był genialnym pomocnikiem, w swoich czasach nie miał zbyt wielu porównywalnych konkurentów. Obejrzałem całą masę archiwalnych spotkań z tamtego okresu - reprezentacyjnych, klubowych. Piłka to moje zboczenie i chyba jedyny sport któremu jestem wierny od zawsze. W ostatnich latach chyba jedyny...
Gdybym miał zbudować takie światowe top 6 wśród rozgrywających za całe lata 70. to byliby to moim zdaniem -

1. Netzer
2. Rivelino
3. Neeskens
4. Deyna
5. Van Hanegem
6. Overath

Zapewne kogoś pominąłem, niedowartościowałem ponieważ tych królów środka pola było więcej, ale IMO Ci byli wtedy najlepsi, najsłynniejsi... i każdy z nich miał nieco inny profil.

A zły los dopadał wielu polskich graczy, nie tylko Kazika... i co najgorsze, to nadal się nie zmienia. Odwiedzałem w szpitalu psychiatrycznym Staszka Terleckiego (choroba alkoholowa), już wydawało się że wychodzi na prostą ale organizm był totalnie zdewastowany... i nie wytrzymał. Byłem na jego pogrzebie. Podobnych przypadków jest wiele, bardzo wiele...
Niektórzy pytają mnie dlaczego mój starszy syn ma na imię Stanisław... zawsze odpowiadam że to po Staszku, zawsze...



:beer3:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Kazimierz Deyna - kultowy piłkarz, którego los nie oszczędził

Postautor: Tomba » ndz cze 27, 2021 2:58 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
- mówisz i masz. :)

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Kazimierz Deyna - kultowy piłkarz, którego los nie oszczędził

Postautor: Tenmen » ndz cze 27, 2021 1:44 pm

Nie zapomnę tego, byłem w Chorzowie na meczu eliminacji do MŚ, kiedy przy piłce był Deyna buractwo gwizdało i buczało. Aż Deyna zamknął im buzie gdy strzelił gola prosto z kornera. Moja radość była podwójna bo dzięki temu awansowaliśmy, a Deyna pokazał że jest Panem piłkarzem.

P.S. Była to tzw. wycieczka zakładowa, do Warszawy wróciła autobusem połowa ludzi w tym ci, którzy nie zdołali wyjść na mecz oraz kilka osób ze stadionu.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Kazimierz Deyna - kultowy piłkarz, którego los nie oszczędził

Postautor: Tomba » ndz cze 27, 2021 12:54 pm

Nasi odpadli z Mistrzostw Europy i lepiej jak najszybciej o nich zapomnieć.

Właśnie natknąłem się na bardzo ciekawą opowieść o Kazimierzu Deynie, który został wybrany najlepszym polskim piłkarzem XX wieku.

Obrazek

Choć byłem jeszcze dzieckiem, to pamiętam dobrze prawdziwe sukcesy naszej reprezentacji oraz piłkarzy z tamtych lat.

Warto o nich pamiętać, bo długo nie doczekamy się sukcesów na podobną skalę.

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Piłka Nożna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości