Liga Mistrzów 2019/2020

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tomba » wt sie 25, 2020 7:32 am

pampalini pisze:Chyba się nie rozumiemy. jak finału? finał jest w jednym mieście. Chodzi ci zapewne o jakiś etap LM, na przykład od ćwierćfinałów.

Tak, źle to sformułowałem. Chodzi mi o taką samą końcówkę jak w tym roku czyli od ćwierćfinałów. Oprócz jednego miasta, to też po jednym meczu całkowicie wystarczy.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
pampalini
Płeć: nieokreślona

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: pampalini » wt sie 25, 2020 7:29 am

Tomba pisze: Mecze mogą odbywać się jak teraz dzień po dniu, a piłkarze nie podróżują pomiędzy miastami. Oni są już zmęczeni całym sezonem i trzeba im zaoszczędzić zbędnej turystyki. W tym roku każdy zespół miał swój stały hotel i zaplecze sportowe do treningów. M.in. dlatego taka formuła bardzo mi się podoba.


Chyba się nie rozumiemy. jak finału? finał jest w jednym mieście. Chodzi ci zapewne o jakiś etap LM, na przykład od ćwierćfinałów.
Jeżeli miało by to już zafunkcjonować od początku rozgrywek to nie ma na to szans. A co z ligą, z pucharami krajów? każda liga zaczyna i kończy różnie. Nikt nie "uwięzi" swoje maszyny do zarabiania w jednym miejscu.
Teraz zdało to egzamin przez COVID, ligi pokończyły się szybciej, nie ma meczy towarzyskich, reprezentacje nie grają. Mogli to przeprowadzić.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tomba » wt sie 25, 2020 7:15 am

pampalini pisze: Każdy kraj który ma drużynę w tych rozgrywkach powinien mieć przedstawiciela w postaci wyznaczonego stadionu, tak by na LM nie zarabiały potęgi futbolowe, a wszyscy uczestnicy.

Właśnie nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o rozgrywanie finału w jednym mieście.
Dzięki temu wszystko jest do ogarnięcia logistycznie. Mecze mogą odbywać się jak teraz dzień po dniu, a piłkarze nie podróżują pomiędzy miastami. Oni są już zmęczeni całym sezonem i trzeba im zaoszczędzić zbędnej turystyki. W tym roku każdy zespół miał swój stały hotel i zaplecze sportowe do treningów. M.in. dlatego taka formuła bardzo mi się podoba.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tommy Black » pn sie 24, 2020 2:23 pm

pampalini pisze:Powinno się to odbyć na zasadzie losowań, od momentu wyjścia z grup.


To już w gestii UEFA, warunkiem musi być zapewnienie porządnej organizacji i bezpieczeństwa.
A ja mam filmik z Robertem, tuż po ceremonii...

pampalini
Płeć: nieokreślona

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: pampalini » pn sie 24, 2020 12:41 pm

Tommy Black pisze:Z tym że w miastach które mają odpowiednie stadiony i tam gdzie umieją sobie radzić z bandytami. Z kibicami nie trzeba sobie umieć radzić.


Powinno się to odbyć na zasadzie losowań, od momentu wyjścia z grup. Każdy kraj który ma drużynę w tych rozgrywkach powinien mieć przedstawiciela w postaci wyznaczonego stadionu, tak by na LM nie zarabiały potęgi futbolowe, a wszyscy uczestnicy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tommy Black » pn sie 24, 2020 12:15 pm

Tomba pisze:Ogólnie, dzięki pandemii, przetestowano turniejowe zakończenie LM. To rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu i mówi się, że może będzie kontynuowane w latach następnych.


Tak, mnie też to się bardzo podoba i też chciałbym aby takie rozwiązanie pojawiło się na stałe. Z tym że w miastach które mają odpowiednie stadiony i tam gdzie umieją sobie radzić z bandytami. Z kibicami nie trzeba sobie umieć radzić.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tomba » pn sie 24, 2020 11:54 am

Dla potomnych podajmy wynik finału: Bayern Monachium - PSG 1:0.

Dla mnie osobiście ten mecz był okrutny. Bardzo nerwowy, bardzo dużo niedokładności, zbyt czytelna gra, masa fauli. Szkoda, bo myślałem, że będzie to ładne widowisko.
Dziwią mnie tylko komentarze sieci, bo dużo ekspertów wypowiada się pozytywnie o tym finale.

Najważniejsze dla mnie, że Robert wywalczył wreszcie puchar LM i to zasłużenie po najlepszym sezonie w karierze.

Obrazek

Ogólnie, dzięki pandemii, przetestowano turniejowe zakończenie LM. To rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu i mówi się, że może będzie kontynuowane w latach następnych.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Tommy Black » pn sie 24, 2020 5:24 am

S.Z.arak pisze:Oczywiście są wyjątki...


To jest Liga Mistrzów, tu nie ma żadnych wyjątków. Przynajmniej w naszej TVP. Ta potrafi spierdolić każdą transmisję. Czy temu panu Szpakowskiemu tak trudno znaleźć jakieś inne zajęcie?
Może jakiś program śniadaniowy? Sporo ludzi by schudło...
Nie napiszę o meczu, sorry. Kiedy pan Szpakowski po pierwszej połowie powiedział "sędzia kończy spotkanie. Zapraszamy na koncert", poszedłem na koncert.
Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: S.Z.arak » ndz sie 23, 2020 11:20 pm

A nie wiesz @Madzia, że statystycznie finał jest jednym z najnudniejszych meczy turnieju? Ot, taki paradoks. :-D
Oczywiście są wyjątki...
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Liga Mistrzów 2019/2020

Postautor: Selene » ndz sie 23, 2020 8:54 pm

A weźcie co to za gra... Lewy biedny nawet nie dostał piłki...
To ma być finał? :P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Piłka Nożna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 4 gości