Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 26, 2021 10:23 am

fistaszek pisze:Szkoda, że Polska wysyła tak młode zawodniczki, zestresowane, nie potrafiące udźwignąć presji.


Nie popadajmy w slogan - " Polacy nic się nie stało". Z cyt. artykułu:

O ile wołanie "Nic się nie stało" po spotkaniach reprezentacji Polski w piłce nożnej ma groteskowy wydźwięk, o tyle w tym przypadku można drzeć się na całe gardło i być pewnym swojej racji. Mam nadzieję, że sztab Igi szybko przywróci Polkę do tenisowego życia, bo przed nią jeszcze niejedne igrzyska i niejedne sukcesy.
To wciąż zawodniczka ucząca się. Na chwalenie się wynikami nauki jeszcze przyjdzie czas. A każdy sukces zdobyty przez Polkę do tej pory, jest kapitalnym wyczynem ponad stan młodego sportowca.

Jeszcze będzie pięknie.


Tak, jeszcze będzie przepięknie a ja już się boję...

Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: fistaszek » pn lip 26, 2021 10:15 am

Tommy Black pisze:wystrzeliła dobrze zapowiadająca się młodziutka, nastoletnia tenisistka Iga Świątek. Dziś ma 21 lat i dojrzała już do przegrywania.


Mylisz się, ale,że nie jesteś ekspertem jest Ci to wybaczone. jest całkiem odwrotnie. Właśnie jestem po lekturze opinii na gorąco, Iga nie przegrała z lepszą rywalką, ale zadecydował wiek Polki.

https://sportowefakty.wp.pl/tokio-2020- ... dzie-czas-

Szkoda, że Polska wysyła tak młode zawodniczki, zestresowane, nie potrafiące udźwignąć presji. Szewińska dałaby radę i Wszoła by dał. A oni dzieciaki wysyłają. Żenada.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 26, 2021 9:54 am

Tomba pisze:Co to qrwa ma być? Odbierasz złoty medal za to, że się nie wyjebałeś na schodach, bo żeby zdobyć srebro lub brąz możesz już się wyjebać.
Na dodatek startują 13-letnie dzieci.


Nie wiem czy wspominałem już, że jestem wielkim fanem skateboardu?
Otóż wyjebywanie się, jak to ładnie określiłeś sir @
Awatar użytkownika
Tomba
, to też tradycja w tym sporcie. Wiem bo uprawiam i na dodatek, bo nie wiem czy pisałem, jestem wielkim fanem tradycji.
No cóż sport to też wzloty i wyjebki. Takie życie, takie sytuacje. A że 13 letnie dzieci? No cholera, dzieci z reguły bywają i to dość często 13 letnie. Ja wiem że trudno Ci to zrozumieć, bo w Polsce, nie tak dawno, w ubiegłym roku, wystrzeliła dobrze zapowiadająca się młodziutka, nastoletnia tenisistka Iga Świątek. Dziś ma 21 lat i dojrzała już do przegrywania.
W tym, przytoczonym przez Ciebie filmiku, gorszy od skateboardzistek jest tylko komentator. W ciągu 3,5 minuty nie potrafił wymówić dwa razy tego samego nazwiska tak samo, ba, nie potrafił żadnego wymówić poprawnie. To, że o tym sporcie nie ma zielonego pojęcia już litościwie pominę. Nauczył się trochę w samolocie do Tokio. Źle się nauczył. Ale to też tradycja.
Choć taka niezbyt dokładna. Jestem zdziwiony i nawet może zaniepokojony, że tych zawodów nie komentował pan Przemysław Babiarz.
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: fistaszek » pn lip 26, 2021 9:37 am

Ja osobiście od paru olimpiad w tył sporadycznie oglądam letnie IO, z roku na rok zaczyna to wyglądać bardziej na jarmark niż Olimpiadę, jak wprowadzą konkurencję zjadania jak największej ilości chili na czas, to oglądanie odpuszczę całkowicie.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 26, 2021 9:16 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
, a ja jestem oburzony takim gównem:



Co to qrwa ma być? Odbierasz złoty medal za to, że się nie wyjebałeś na schodach, bo żeby zdobyć srebro lub brąz możesz już się wyjebać.
Na dodatek startują 13-letnie dzieci. Nosz qrwa mać. W konkurencji chłopców (bo przecież nie można mówić, że mężczyzn) było podobnie. Co chwila gleba.
Może niech się najpierw nauczą jeździć nim konkurencja trafi na igrzyska.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 26, 2021 8:45 am

Tomba pisze:No nic, trzeba sobie to wyraźnie powiedzieć - dzisiaj wygrała tenisistka ładniejsza.


Bardzo mnie cieszy. Jestem wielkim fanem ładnego tenisa.
A co do Igi...hmmm...jestem też wielkim fanem tradycji. Szkoda, że nie przegrała pierwszego meczu. Tradycji, tak ładnie i chlubnie zapoczątkowanej przez Radwańską, stałoby się zadość.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 26, 2021 8:41 am

No i kolejna szansa medalowa poszła się yebać.
@
Awatar użytkownika
fistaszek
ma dużo racji.
No nic, trzeba sobie to wyraźnie powiedzieć - dzisiaj wygrała tenisistka ładniejsza.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: fistaszek » pn lip 26, 2021 8:37 am

Tomba pisze:Iga gra fatalnie i chyba właśnie żegna się z turniejem.


Niestety, tam gdzie czołówka odpuszcza turnieje, jest Iga, czasami z dobrym skutkiem, czasami z gorszym. Podobnie było z Radwańską. Na dużych, acz mniej prestiżowych turniejach świeciła, a na tych ważnych, była cieniem. Wiem, że to oklepane, ale za dużo płacą na turniejach, kasa nęci. Pytanie tylko, czy lepiej bić nielichą, acz w tym światku, niezbyt znaczącą kasę na WTA, czy zdobyć coś na wielkim turnieju i zabrać raz a konkretnie?
Lubie Igę, kibicuję jej, ale gdy tylko weszła do czołówki, to nie ta sama zadziorna Iga. Zbytnio kalkuluje, trema chyba jej nie zżera. Cholera wie............

No i Iga żegna się z IO.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 26, 2021 8:02 am

Obrazek

Może się zastanawiacie, oglądając transmisje, co to za państwo ze skrótem ROC na koszulkach zawodników?

Rosja przez najbliższe dwa lata nie może wystawiać reprezentacji w mistrzostwach świata ani igrzyskach. Jej sportowcy będą startować w tych imprezach jako neutralni - tak zdecydował Trybunał Arbitrażowy, do którego Rosja odwołała się od kary wymierzonej przez Światową Agencję Antydopingową. Trybunał złagodził niektóre punkty kary WADA, ale zachował dolegliwość. Np. skrócenie kary z czterech do dwóch lat i tak oznacza, że Rosję ominą najbliższe letnie i zimowe igrzyska olimpijskie.

Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) zdecydował się podtrzymać wyrok wyrzucający Rosję ze światowego sportu. Wyrok Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) został skrócony o połowę. "W żadnym wypadku nie powinno być to jednak traktowane jako zatwierdzenie zachowań Rosjan" – czytamy w uzasadnieniu. Aż do 16 grudnia 2022 roku w żadnej imprezie rangi mistrzostw świata i igrzysk nie zobaczymy sportowców występujących pod rosyjską flagą i z rosyjskim hymnem. Nie będzie reprezentacji Rosji w igrzyskach w Tokio w 2021 i w igrzyskach w Pekinie w 2022. Zostanie w nich wystawiona drużyna neutralnych olimpijczyków z Rosji. Tak jak to już było w poprzednich igrzyskach, w Pjongczangu. Ale teraz nie tylko zniknie flaga Rosji, ale też reguły dopuszczenia rosyjskich olimpijczyków jako neutralnych będą surowsze.

CAS przy odwołaniu zezwolił, aby stroje Rosjan były w tradycyjnych niebiesko-biało-czerwonych barwach. A mnie ciekawi czy zdobyte medale będą zaliczane Rosji czy rosyjskim laboratoriom medyczno - chemicznym?

A nie, nic mnie już nie ciekawi, po przeczytaniu tego zdania: Zostanie w nich wystawiona drużyna neutralnych olimpijczyków z Rosji. :facepalm1: :figielek2:
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 26, 2021 7:52 am

Siatkarze wygrali 3:0 ale nie był to najlepszy ich mecz.
Iga gra fatalnie i chyba właśnie żegna się z turniejem.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyscypliny letnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości