Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pt lip 23, 2021 6:13 am

Obrazek
Stadion Narodowy w Tokio /PAP/EPA

O godz. 13 czasu polskiego rozpocznie się uroczystość otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Nieco wcześniej odbyło się kilka mniejszych uroczystości tyle że, nazwijmy je, odwoławczych.
W czwartek odwołano z funkcji dyrektora artystycznego ceremonii Kentaro Kobayashiego po tym, jak media przypomniały, że w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. Sprawa dotyczyła jego występu w telewizyjnym programie komediowym w 1998 roku, podczas którego miał powiedzieć: "zabawmy się w Holokaust".

Na początku tygodnia zrezygnowano ze współpracy z kompozytorem Keigo Oyamadą, którego muzyka miała zostać wykorzystana podczas ceremonii otwarcia. Na jaw wyszło, że Oyamada w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

Trwają dalsze poszukiwania, przeglądane są dzienniczki uczniowskie dyrektorów tokijskich szaletów miejskich oraz parkingowych. I wiadomość z ostatniej chwili.
Zagrożony jest start polskiej reprezentacji. Ambasada Czech, doniosła Komitetowi Organizacyjnemu, że 11 grudnia 1941 roku Polska wypowiedziała wojnę Japonii. Co prawda po 16 latach zawarto traktat pokojowy no ale jednak...
Dziś Japończycy rozważają odwet ale biorą pod uwagę zamiast wykluczenia polskiej reprezentacji, internowanie Andrzeja Dudy który będzie występował na trybunach w konkurencji prezydentów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » wt lip 13, 2021 12:46 pm

Tomba pisze:No oczywiście, że sobie nie wyobrażam Olimpiady bez Miss. Tylko mój drogi przyjacielu trzeba skupić swoją uwagę na wydarzeniach sportowych, a nie na trybunach.


Co Ty nie powiesz? Bez trybun nie da się żyć. Czy bez trybun dowiedziałbyś się o istnieniu Natalii Siwiec? Ja na trybunach, kiedy jeszcze dobrze widziałem, wypatrzyłem rower który mi ukradziono pod monopolowym. No dobrze, w tym roku, skupię się na bieżniach i skoczniach. Ukradziono mi prawie nowe zasilanie oraz radio tranzystorowe.
A dla ciebie sir @
Awatar użytkownika
Tomba
mam filmik, który przygotuje cię do poszukiwań pozasportowych...



PS
Tomba pisze:Nie wiedzieć czemu, ale Caster Semenya raczej nie wystąpi.


Ja wiem czemu ale nie mogę napisać. Ale jeśli dostanę zgodę sądu, to napiszę.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » wt lip 13, 2021 11:51 am

Tommy Black pisze:No dobra, sir @
Awatar użytkownika
Tomba
, skoro ty taki mądry jesteś, to powiedz mi jak się wybierze w tej sytuacji Miss Olimpiady tym razem? Z kartonowych wizerunków? Wyobrażasz sobie Olimpiadę bez Miss?

No oczywiście, że sobie nie wyobrażam Olimpiady bez Miss. Tylko mój drogi przyjacielu trzeba skupić swoją uwagę na wydarzeniach sportowych, a nie na trybunach.
Możemy nawet się pokusić o wybór najpiękniejszej sportsmenki Igrzysk w Tokio.

Tu jakieś przykłady pierwsze z brzegu:

Obrazek ; Obrazek ; Obrazek ;

Nie wiedzieć czemu, ale Caster Semenya raczej nie wystąpi.

Obrazek
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » wt lip 13, 2021 7:42 am

Tomba pisze:Mi osobiście nie przeszkadza widok pustych stadionów. Ja oglądam wydarzenia sportowe, a nie ludzi na stadionach.


No dobra, sir @
Awatar użytkownika
Tomba
, skoro ty taki mądry jesteś, to powiedz mi jak się wybierze w tej sytuacji Miss Olimpiady tym razem? Z kartonowych wizerunków? Wyobrażasz sobie Olimpiadę bez Miss?

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 12, 2021 9:17 pm

Znalazłem świetny harmonogram całych igrzysk na oficjalnej stronie. Można kliknąć w dany dzień, albo w dyscyplinę i otworzą się nam szczegóły: https://olympics.com/tokyo-2020/en/schedule/.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
PrzemekM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 312
Rejestracja: ndz sie 11, 2019 7:22 am
Lokalizacja:
Podziękował: 269 razy
Otrzymał podzięk.: 402 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: PrzemekM » pn lip 12, 2021 8:19 pm

Ja liczę jeszcze na jakiś medal w tenisie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 12, 2021 6:46 pm

Tomba pisze:Po pierwsze, zawodnicy się starzeją i dla części przeszłyby Igrzyska koło nosa.
Po drugie, zawodnicy przygotowują się do tej imprezy jak nie latami, to długimi miesiącami i ten wysyłek poszedłby kolejny raz na marne.
Po trzecie, w tych podłych czasach każda tego typu imprez daje nam choć namiastkę normalności i radości.


Wiesz @
Awatar użytkownika
Tomba
, przekonałeś mnie jednak do takiej formy tych igrzysk. To sensowne i racjonalne argumenty, nie o wszystkim myślałem. Mój punkt widzenie przed telewizorem jest gówno warty tak naprawdę. No cóż, tak bardzo często bywa...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 12, 2021 6:44 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
- ja jestem zdania, że warto nawet bez udziału publiczności.

Po pierwsze, zawodnicy się starzeją i dla części przeszłyby Igrzyska koło nosa.
Po drugie, zawodnicy przygotowują się do tej imprezy jak nie latami, to długimi miesiącami i ten wysyłek poszedłby kolejny raz na marne.
Po trzecie, w tych podłych czasach każda tego typu impreza daje nam choć namiastkę normalności i radości.

To są moje argumenty za.

Wiem, że przeciw jest możliwość nasilenia pandemii. Nie mi oceniać jak ta impreza na to wpłynie. To muszą ocenić odpowiednie służby.
Mi osobiście nie przeszkadza widok pustych stadionów. Ja oglądam wydarzenia sportowe, a nie ludzi na stadionach.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tommy Black » pn lip 12, 2021 6:34 pm

Obrazek

I na początek zimny prysznic. I nie jest to nowa konkurencja. W związku z wprowadzeniem obowiązującego do 22 sierpnia stanu wyjątkowego w Tokio z powodu rosnącej liczby przypadków zakażenia koronawirusem organizatorzy igrzysk olimpijskich w stolicy Japonii zdecydowali, że zawody odbywać się będą bez udziału kibiców.
To oficjalna decyzja ogłoszona w czwartek przez władze i organizatorów. Już wcześniej wykluczono udział w imprezie fanów spoza Japonii. W czwartek natomiast ustalono, że wstępu na olimpijskie areny nie będą mieli nawet lokalni kibice. Czyli kompletnie bez kibiców. Czy zatem, rzeczywiście jest sens organizować igrzyska w takiej formie?
A na dodatek, premier Japonii Yoshihide Suga ogłosił wcześniej w czwartek, że od poniedziałku do 22 sierpnia, czyli przez całe Igrzyska, w Tokio będzie obowiązywał kolejny stan wyjątkowy. Ma on powstrzymać najnowszy wzrost zakażeń, za który częściowo odpowiada wariant Delta. - Absolutnie musimy uniknąć sytuacji, w której Tokio stanie się zalążkiem ponownego rozprzestrzenienia się zakażeń w kraju – powiedział Suga na konferencji prasowej.
Co jak co, ale igrzyska naprawdę trudno sobie wyobrazić bez publiczności...nawet w TV. Widok pustych trybun musi być przykry dla widzów a co dopiero dla walczących o medale sportowców...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020/2021

Postautor: Tomba » pn lip 12, 2021 5:48 pm

Już za chwileczkę, już za momencik ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które pierwotnie miały być rozgrywane rok temu, ale z uwagi na pandemię zostały przeniesione na rok 2021.

Igrzyska zostaną rozegrane w dniach od 23 lipca do 8 sierpnia 2021r.

Obrazek

Mam nadzieję, że wzorem Mistrzostw Europy w piłce znajdziemy czas na wspólne przeżywanie pięknych wydarzeń sportowych.

Będą to już XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Zawodnicy będą rywalizowali w 339 konkurencjach w 37 dyscyplinach sportowych, na które składać się będą: badminton, baseball, boks, gimnastyka, golf, hokej na trawie, jeździectwo, judo, kajakarstwo, karate, kolarstwo, koszykówka, lekkoatletyka, łucznictwo, pięciobój nowoczesny, piłka nożna, piłka ręczna, piłka wodna, pływanie, pływanie synchroniczne, podnoszenie ciężarów, rugby 7, siatkówka, skateboarding, skoki do wody, softball, surfing, strzelectwo, szermierka, taekwondo, tenis stołowy, tenis ziemny, triathlon, wioślarstwo, wspinaczka sportowa, zapasy i żeglarstwo.

Dyscyplinami, które po raz pierwszy w historii znalazły się w programie igrzysk olimpijskich, są karate, skateboarding, surfing i wspinaczka sportowa. Na igrzyska wrócił baseball, który po raz ostatni gościł na tej imprezie w 2008 roku w Pekinie.

Pojawiły się natomiast nowe konkurencje obecnych już dyscyplin. Są to: koszykówka 3x3, pływanie - 800 m mężczyzn, 1500 m kobiet, sztafeta mieszana 4x100 m stylem zmiennym, łucznictwo - drużyny mieszane, lekkoatletyka - sztafeta mieszana 4x400 m, kolarstwo BMX - freestyle, kolarstwo torowe - madison kobiet i mężczyzn, judo - drużyny mieszane, tenis stołowy - mikst oraz triathlon - sztafeta mieszana.

Jak wypadną nasi? Czas pokaże, ale na jakieś rekordowe osiągnięcia bym się nie nastawiał. Na pewno wszyscy liczymy na medal drużynowy siatkarzy. Może coś w lekkoatletyce? Może sztafeta kobiet? W lekkiej dobrze wypadamy na tle Europy, ale już na świecie niekoniecznie. No i też jest sporo kontuzji i cześć znanych osób nie pojedzie (np. Adam Kszczot, Sofia Ennaoui). Kiedyś zdobywaliśmy medale w kajakarstwie i wioślarstwie, ale teraz nie orientuję się czy mamy potencjalnych medalistów w tych dyscyplinach. Kiedyś zdobywaliśmy medale w pływaniu, ale teraz już nam to nie grozi. A może zaskoczą nas tenisiści, którzy odnoszą ostatnio sukcesy? Wystąpią indywidualnie, w deblach i parach mieszanych.
Jak macie swoje kandydatury, to wpisujcie proszę.

Takie mamy zdobycze jak do tej pory:

Obrazek

Szczegóły tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_na ... impijskich .

Znalazłem prognozy medali dla Polski. Wstawię i zobaczymy później co z tych prognoz wyszło.

Polscy medaliści IO 2021 według Gracenote:

Złote medale:

Paweł Fajdek (lekkoatletyka, rzut młotem)
czwórka podwójna kobiet (wioślarstwo)

Srebrne medale:

Wojciech Nowicki (lekkoatletyka, rzut młotem)
Gework Sahakian (zapasy)
czwórka bez sternika mężczyzn (wioślarstwo)
czwórka podwójna mężczyzn (wioślarstwo)

Brązowe medale:

Piotr Lisek (lekkoatletyka, skok o tyczce)
Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
Mateusz Rudyk (kolarstwo torowe)
Joanna Łochowska (podnoszenie ciężarów)
Robert Baran (zapasy)
Grzegorz Fijałek i Michał Bryl (siatkówka plażowa)
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup (wioślarstwo)
sztafeta mieszana 4x400 m (lekkoatletyka)
reprezentacja mężczyzn (siatkówka)

Źródło: https://sport.tvp.pl/53300422/tokio-202 ... -gracenote


Zapraszam do wspólnego kibicowania. :poland:
W dniach 23-24.07.br będę jeszcze na urlopie w Austrii, ale dostęp do neta będę miał.


W oczekiwaniu na Igrzyska w Tokio przypomnijmy sobie nasze największe sukcesy:

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyscypliny letnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości