Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Tomba » ndz lip 11, 2021 7:54 pm

@
Awatar użytkownika
Tenmen
- tak, mają później postawić wiatrołapy, ale najpierw muszą porobić badania kierunków i natężenia wiatrów.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Tenmen » ndz lip 11, 2021 6:32 pm

Czytałem gdzieś że przy okazji budowy wycięto jakieś drzewa, no i będą musieli montować osłonę przeciwwiatrową.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Tomba » ndz lip 11, 2021 6:19 pm

@Miodu masz rację, że kluczowe jest osłonięcie zawodników po wyjściu z progu, ale warto testować różne rozwiązania. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja to się nawet trochę obawiam, że po wyjechaniu z tunelu mogą być jeszcze bardziej narażeni na wiatr. Tak samo jak jedziesz autostradą, masz kurtyny i jak kurtyna się kończy to nagle dostajesz boczny wiatr, który potrafi nieźle rzucić. Ale bez testowania nowych rozwiązań dyscyplina by się nie rozwijała.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Krasnal45 » ndz lip 11, 2021 6:01 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba

Pomarudzę trochę, ale ja to widzę raczej jako gadżet, ciekawostkę, rewolucją byłoby ochronienie skoczka od wpływu wiatru na przykład, już po wybiciu z progu.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Tomba » ndz lip 11, 2021 6:00 pm

Znalazłem jeszcze ciekawszy materiał o tunelu jaki ma powstać na Średniej Krokwi. Czegoś takiego nie ma jeszcze nikt na świecie.



BRAWO MY.
:poland:
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Średnia Krokiew jak Planica. Czy zostanie kuźnią nowych talentów? Kamiland też ciekawy.

Postautor: Tomba » ndz lip 11, 2021 11:04 am

Jeszcze żyjemy piłką nożną i dzisiejszymi finałami Euro 2020/2021, a tu wielkimi krokami zbliża się zima. ;)

Nie wiem czy widzieliście, ale w piątek 09.07.2021, nastąpiło otwarcie nowego kompleksu skoków narciarski nazwanego "Średnia Krokiew".

Obrazek

Obrazek

Przyznam, że zrobiło to na mnie olbrzymie wrażenie. Wygląda bardzo profesjonalnie, obiekt jest jednym z najbardziej (a może nawet najbardziej) nowoczesny na świecie.
Mam nadzieję, że okaże się kuźnią nowych talentów. Czas najwyższy na nowe otwarcie w skokach, bo powoli nasi mistrzowie się starzeją i będą kończyć kariery.

Imponujący kompleks skoczni narciarskich Średnia Krokiew powstał na obiektach należących do COS-OPO w Zakopanem.
Na w pełni nowoczesny obiekt, na miarę XXI wieku, składają się przede wszystkim skocznie narciarskie, które umożliwią młodym zawodnikom systematyczną realizację procesu treningowego tak w trakcie zimy, jak i w okresie letnim. W ramach Średniej Krokwi funkcjonować będą: skocznia K-15, K-23, K-37, K-65, K-95.
Trenujący skoczkowie korzystać będą mogli ponadto z nowej kolei linowej oraz całej infrastruktury towarzyszącej wraz z zapleczem szatniowym. Kompleks wyposażony został w oświetlenie z podziałem na poszczególne skocznie, zainstalowano także system sztucznego naśnieżania. Obiekt spełnia dzięki temu zarazem wszelkie niezbędne wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).
Inwestycja pod nazwą „Przebudowa skoczni K-85, K-65, K-30, K-15 oraz budowa skoczni K-23 wraz z infrastrukturą towarzyszącą w COS-OPO w Zakopanem” otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w kwocie 41 526 000,00 zł w ramach „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, dedykowanemu rozwojowy nowoczesnej infrastruktury sportowej służącej sportowi wyczynowemu. Łączny koszt zadania wyniósł 51 593 000,00 zł.
Jak znam życie, to zaraz pojawią się malkontenci marudzący po co tyle kasy. ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy pamiętacie pomysł tunelu na najeździe skoczni? On będzie realizowany. M.in. i o tym w filmie:



Edit: I jeszcze jedna informacja z Zakopanego. Będę musiał odwiedzić. Doskonały przykład dla młodych ile można osiągnąć ciężką pracą.

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Dyscypliny zimowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 2 gości