Gregor Schlierenzauer kończy ze skokami

kangaroo
Płeć: nieokreślona

Gregor Schlierenzauer kończy ze skokami

Postautor: kangaroo » wt wrz 21, 2021 9:28 am

Obrazek

Już od dłuższego czasu było jasne, że najwspanialsze momenty kariery Gregor Schlierenzauer ma już za sobą. Dziś jeden z najlepszych skoczków w historii ogłosił zakończenie zawodniczej kariery...
Złoty, srebrny i dwa brązowe medale olimpijskie; dziesięć złotych, sześć srebrnych i jeden brązowy medal mistrzostw świata, dwa zwycięstwa w Pucharze Świata, dwa triumfy w Turnieju Czterech Skoczni, wreszcie 53 wygrane konkursy pucharowe... A to tylko niewielka część osiągnięć Gregora Schlierenzauera. Do tej listy Austriak już nic nie dopisze - dziś ogłosił, że kończy karierę skoczka narciarskiego.

Po raz ostatni Schlierenzauer stanął na najwyższym stopniu podium w grudniu 2014 roku; od tego czasu trudno mu było powrócić do wielkiej formy, którą prezentował od 2006 roku. Austriak na pewien czas zawiesił karierę, później jednak wciąż próbował, a od czasu do czasu kręcił się jeszcze w czołówce (w sezonie 2019/2020 trzykrotnie plasował się w TOP10 zawodów Pucharu Świata).

Z czasem jednak stawało się jasne, że powrót na szczyt będzie bardzo trudny albo niemożliwy (swoje piętno odcisnęły też urazy) - Schlierenzauer postanowił więc skupić się na innych rzeczach.

- Ostatnie piętnaście lat uprawiania sportu postawiło przede mną wiele wyzwań, zostawiło swój ślad. Teraz, gdy patrzę za siebie, widzę pełną emocji podróż, podczas której dochodziłem do granic i poznawałem swoje limity. Skoki narciarskie dały mi wielką radość i możliwość pozyskania doświadczeń oraz wiedzy. To coś wyjątkowego, teraz ta podróż skieruje się w nowym kierunku - napisał Schlierenzauer na swoim blogu. - Ostatnie miesiące były dla mnie wyzwaniem, ale w pozytywnym sensie. W związku z moją przerwą po urazie doznanym w Brotterode miałem dużo czasu, aby pomyśleć o przeszłości i zdać sobie sprawę, gdzie aktualnie się znajduję. Po tym, co przeszedłem jako sportowiec na wysokim poziomie, decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa, ale wydaje się w tym momencie właściwa.

Legendarny skoczek podkreśla, że skoki narciarskie dały mu bardzo wiele - pozwoliły rozwinąć się jako człowiek, poznać wspaniałe osoby, napisały piękne historie, które na zawsze zostaną w jego sercu.

Austriak podziękował wszystkim, którzy go wspierali - rodzicom, rodzinie, przyjaciołom, trenerom, sponsorom, austriackiej federacji, Tyrolskiemu Centrum Olimpijskiemu, lekarzom, kolegom z drużyny oraz, rzecz jasna, kibicom.

- Oczywiście nie mówię "do widzenia". Mówię "do zobaczenia" - gdziekolwiek, kiedykolwiek - zakończył były już skoczek.


Źródło- https://www.skokinarciarskie.pl

Wróć do „Dyscypliny zimowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość