Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Tomba » czw lis 26, 2020 10:00 pm

Szwagier z Neapolu podesłał mi jak Napoli żegna Diego.
Ponoć stadion San Paolo ma być przechrzczony na Maradonę.
Neapolitańczycy mają fioła na punkcie Maradony.

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Emill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 64
Rejestracja: pn lis 16, 2020 8:56 am
Lokalizacja:
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Emill » śr lis 25, 2020 10:59 pm

bulit73 pisze:Szkoda tylko, że jako człowiek, strasznie się w swoim życiu pogubił.

Czy pogubił?
Osobiście zdecydowanie wolałbym żyć ostro, treściwie, z fantazją, czasem nawet na krawędzi i zapłacić za szalone wspomnienia i przyjemności skróceniem życia. Niż nudno, zwyczajnie, bogobojnie i banalnie dożyć setki.
Awatar użytkownika
Superlux
Patronauta
Patronauta
Posty: 1856
Rejestracja: pn lip 29, 2019 6:21 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 3581 razy
Otrzymał podzięk.: 1775 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Superlux » śr lis 25, 2020 10:35 pm

Odszedł ktoś wielki, dla mnie 50-latka...najlepszy piłkarz w historii. To On doprowadził mnie do Barcelony, On był tym pierwszym, największym. Żył jak chciał, zmarł na zawał...klasyka. Zawsze będzie mi go brakowało, byłem i pozostanę pasterzem w jego kościele.

[*]


Fragment autobiografii Maradony _- “ El Diego ”, dla mnie najlepszej autobiografii sportowca, ważna również dlatego że praktycznie nie czuje się korekty pomagającego dziennikarza. To się czyta jak dobrą książkę, nawet bardzo dobrą i czuje się że to jest autentyczne, że mówi do nas właśnie On - Diego.
To już nie żaden boży głupek. Paradoksalnie, wbrew obiegowym opiniom - to bardzo inteligentmy gość i ma coś ciekawego do powiedzenia, nie tylko inteligentny piłkarz. -



“ ....my, we Fiorito...musieliśmy walczyć ze słońcem...moja matka mówiła do mnie - Pelu, jak chcesz grać to po piątej, kiedy zajdzie słońce . Tak mamo, tak zrobimy....i wychodziliśmy o drugiej a piętnaście po drugiej już graliśmy - w słońcu ! ...o siódmej przestawaliśmy na chwilę, prosiliśmy o wodę...i graliśmy dalej.

A teraz słyszę , jak niektórzy mówią : “ Ech, na tym boisku nie ma światła, założyłem złe buty, to jest klepisko ”,

a ja, kutasy ! , grałem po ciemku....”


! ! !
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: bulit73 » śr lis 25, 2020 10:06 pm

Szkoda tylko, że jako człowiek, strasznie się w swoim życiu pogubił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Tommy Black » śr lis 25, 2020 7:46 pm

Krasnal45 pisze:Historią to on był już za życia...


Tak a dalszy ciąg tej historii dopiero przed nami.

SSC Napoli to klub, który kojarzy się głównie z jednym piłkarzem. "Nadamy stadionowi San Paolo imię Diego Armando Maradony" – zapowiedział w środę burmistrz Neapolu Luigi de Magistris tuż po informacji o śmierci piłkarza w wieku 60 lat. Ogłosił też żałobę obywatelską w mieście.


I przyszedł ten dzień. Cały piłkarski świat modlił się o to, żeby to nigdy nie nastąpiło, ale w końcu się to stało. Opuścił nas Diego, a z nim odszedł futbol. Ten wstrząs będzie odczuwalny na całym świecie" – napisali dziennikarze "Ole".


Absolutne poruszenie i głęboki ból argentyńskiego futbolu. Około godziny 13 pojawiła się wiadomość, która zaszokowała cały kraj. Mistrz świata, legenda Argentinos Juniors, Boca Juniors, Barcelony, Napoli i na zawsze bohater reprezentacji Argentyny, Maradona zmarł w wieku 60 lat, wciąż marząc o powrocie do pracy w roli trenera Gimnasia y Esgrima La Plata" – napisała "La Nacion".


Z kolei "La Capital" poinformowała o trzydniowej żałobie narodowej, którą zarządził prezydent kraju. "W żałobie jest cały piłkarski świat. Diego Armando Maradona, najlepszy piłkarz wszech czasów, zmarł w środę na atak serca. Według lokalnych mediów pod jego dom przyjechało nawet dziewięć karetek, ale nie udało się go uratować" – relacjonowano.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Krasnal45 » śr lis 25, 2020 7:39 pm

Historią to on był już za życia...
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
ErNOL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2269
Rejestracja: pt lis 29, 2019 11:30 am
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował: 2614 razy
Otrzymał podzięk.: 2821 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: ErNOL » śr lis 25, 2020 7:25 pm

Na pewno dla wielu był wzorem.. Dla mnie nie, choć nie ujmuje mu to oczywiście tego wszystkiego co zdobył.
Szkoda człowieka, młodo odszedł... Za młodo... Jednak używki też swoje zrobiły...
Do historii przeszedł...
2 kilogramy parowników + reklamówka (papierowa) modów... :facepalm:
www.ernol9xp7.blogspot.com
Máte zpackané hlavy ...
Czarna owca... :jezor:
Rest in peace brother... [*]
***** *****
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Tommy Black » śr lis 25, 2020 6:32 pm

Nigdy, nawet w najlepszych dla niego czasach, nie byłem wielbicielem tego piłkarza. Dziś więc pożegnam go angielskim idiomem tylko:

He reached the end of the line.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje boski Diego - człowiek, który rozmienił swoje życie na drobne

Postautor: Tomba » śr lis 25, 2020 6:13 pm

Obrazek

W wieku 60 lat zmarł Diego Armando Maradona. Historia piłki nożnej. Mógł mieć wszystko, ale alkohol i narkotyki zrobiły mu sieczkę z mózgu.

Maradona jest uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Z reprezentacją Argentyny sięgnął po mistrzostwo świata w 1986 roku. To na tym turnieju zdobył dwie bramki, które przeszły do historii futbolu. W ćwierćfinale, w meczu z Anglią, trafił do siatki po strzale ręką, a trzy minuty później podwyższył rezultat po rajdzie przez niemalże całe boisko, po drodze mijając sześciu rywali. Cztery lata później z reprezentacją sięgnął po wicemistrzostwo świata.

W klubowej piłce Maradona debiutował w Argentinos Juniors. Później grał w Boca Juniors, FC Barcelona, Napoli, Sevilli i Newell's Old Boys. Karierę zakończył jako zawodnik Boca Juniors w 1997 roku. W klubowej piłce największe sukcesy odnosił z Napoli. W Neapolu dwukrotnie wygrywał mistrzostwo Włoch, Puchar Włoch i Puchar UEFA. Do dziś pozostaje symbolem zespołu.

Źródło: wp.pl

Przypomnijmy sobie jak pięknie grał.

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „Doping i inne wynaturzenia sportu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości