Dmitry Glukhovsky - twórczość

Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Dmitry Glukhovsky - twórczość

Postautor: jsakic19 » wt kwie 12, 2022 6:07 am

"FUTU.RE" bardzo fajne SF. Może się trochę dłuży ale z satysfakcją przeczytałem. Książka z kategorii +18 o czym jesteśmy poinformowani już na okładce. Jest brutalna to fakt ale chodzi raczej o sceny seksu. :bicz:
Obrazek
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2234 razy
Płeć: nieokreślona

Dmitry Glukhovsky - twórczość

Postautor: DooshPastesh » pn kwie 11, 2022 6:34 pm

Dla tych, co zjedli już wszystkie "Metra" polecam "FUTU.RE". Bardzo ciekawe spojenie na nowoczesne SF. Glukhovsky w najwyżej formie.
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Dmitry Glukhovsky - twórczość

Postautor: Tenmen » pt kwie 08, 2022 5:23 am

Przeczytałem jego całe Metro, dobra mocna rzecz, od jego publikacji rozpoczął się cały cykl pisany przez innych autorów. Teraz mam na tapecie Outpost.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dmitry Glukhovsky - twórczość

Postautor: Tommy Black » pt kwie 08, 2022 5:21 am

Obrazek

Rosyjski pisarz, dziennikarz i felietonista. To nie jest wcale nam nieznany pisarz i na pewno nie powinien mieć bana z powodu miejsca urodzenia. Jakoś wyjątkowo się go nie trzyma.
Pracował dla Euronews TV, Deutche Welle i Russia Today. Pisze na łamach „Harper’s Bazaar”, „l’Officiel” i „Playboya”. Laureat nagrody Europejskiego Towarzystwa Fantastyki Naukowej. Należy do pokolenia rosyjskich literatów krytycznie oceniających politykę swojego kraju i wzywającego do jej pełnej demokratyzacji.

„Chciałem powiedzieć, że wiele osób w Rosji, podobnie jak ja, bardzo dobrze rozumie, że ta wojna musi zakończyć się natychmiast. To po prostu niesprawiedliwe i po prostu brutalne. Swoje myśli kieruję do moich przyjaciół w Kijowie i wszystkich ukraińskich miastach, które obecnie cierpią z powodu bombardowań ze strony rosyjskiej armii. Proszę, bądźcie silny. Prawda i pokój muszą zwyciężyć”

Awatar użytkownika
jsakic19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: wt kwie 06, 2021 5:26 am
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował: 486 razy
Otrzymał podzięk.: 523 razy
Płeć: Mężczyzna

Dmitry Glukhovsky - twórczość

Postautor: jsakic19 » pt kwie 08, 2022 5:12 am

Rosyjski pisarz i powinien mieć bana ale... Oczywiście Dmitrij Głuchowski jest wielkim przeciwnikiem Putina i obecnej wojny co widać np. na jego mediach społecznościowych, bardzo lubię jego twórczość. Dopiero niedawno sobie uświadomiłem, że w swoich dziełach czy tych z pogranicza "postapo" czy współczesnych dokładnie opisuje mentalność Rosjan. Działania służb, szczególnie młodych oficerów policji (milicji) czy samej Rosgwardii widać w powieści "Tekst". Wszędzie korupcja, brutalność, narkotyki i zabawa. Ci ludzie żyją jak w Europie jednak charakter sowiecki mają we krwi. Nawet w powieści SF "Futur.re" czy trylogii "Metro" widać całą Rosję na dłoni. Nie na próżno się mówi, że "Rosja to stan umysłu...". Naprawdę chyba nie ma takiego drugiego narodu.
Warto czytać Głuchowskiego dla rozrywki ale też po to bo tam Rosja (Związek Radziecki) jest przedstawiona na 100%. Trzeba poznać mentalność wroga.
Obrazek

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości