MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Wampir z Pniew » śr paź 13, 2021 10:33 pm

@
Awatar użytkownika
EBenezum
Bo tutaj nie ma z czego się śmiać. Kiedy już wszystkie środki zostaną wyczerpane to tylko to zostaje... A książkę również polecam, tak samo jak i całą serię bałkańską od wydawnictwa Czarnego. :) Można też czysto teoretycznie się zastanowić, czy w obecnej dobie cyfryzacji da się wolność na nowo wywalczyć, bo w czasach analogowych niektóre rzeczy można było jednak łatwiej zrobić (brak kamer, śledzenia telefonu etc.)?
Awatar użytkownika
EBenezum
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: śr sty 01, 2020 5:40 pm
Lokalizacja: Międzybrodzie Żywieckie
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 40 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: EBenezum » śr paź 13, 2021 7:31 pm

Wampir z Pniew pisze:...
A teraz dzieci wstać do hymnu szkoły "Polska drutem otoczona, jest bezpieczna i strzeżona". Sztandar szkoły wnieść! :facepalm:

Byłem w tym roku na wywczasach w Albanii. Ciekawy kraj ... postkomunizm widać na każdym kroku. Ale to ich "światły" przywódca Enver Hoxha stworzył z tego kraju "twierdzę" odciętą od reszty wrogiego świata zasiekami i bunkrami (na razie doliczyli się około 200 000 ...). Po tym wyjeździe "hymn szkoły" jakoś mało mnie śmieszy. Zwłaszcza, że widzę iż w takim kierunku podążamy. To jest przerażające.

Gorąco polecam książkę Małgorzaty Rejmer "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii".
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Nautilus » śr paź 13, 2021 5:28 pm

Miodu pisze:Pastor to osoba duchowna w kościele protestanckim. Odpowiednik ksiedza w kościele katolickim.


Też pozwolę sobie uzupełnić. Pastor nie jest osobą duchowną, przynajmniej w rozumieniu Kościoła katolickiego. Wynika to z tego, że nie otrzymuje on święceń kapłańskich. Jest to bardziej "przewodniczący wspólnoty", którego jej członkowie wybierają i mogą odwołać. Z kwestią zarobkowania jest różnie, ale często pastor normalnie pracuje. Przy okazji pastorów nie obowiązuje celibat i mają oni rodziny (tak też jest w przypadku mojego znajomego). W wielu wspólnotach pastorami mogą być kobiety.

Wracając do wspomnianej publikacji, to ze zdziwieniem stwierdziłem, że nikt się tam nie podpisał. Jest wstęp, statystyka ilościowa i zakończenie. Nie ma podanych autorów, metodologia została zupełnie zlekceważona, ale za to jest bibliografia. Całość mógł przygotować stróż nocny, albo sekretarka ministra. Cudo prawdziwe. Do następnego takiego zlecenia zgłaszam się ja, wykonam to za połowę ceny.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7309 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Nikotynos » śr paź 13, 2021 3:39 pm

A jak by tak uderzyć w Ministerstwo Sprawiedliwości najnowszą, piątą serią komiksów DC "Superman: Son of Kal-El" gdzie Jon Kent okaże się osobą biseksualną i zakocha się w swoim przyjacielu Jayu Nakamurze. :lol:
@Wampir z Pniew Nie musimy się już ukrywać, świat się zmienia. Dziennikarzyna Nikotynoska idzie po Ciebie. :cycki: :lol:
https://kultura.dziennik.pl/news/artyku ... -lgbt.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Tomba » śr paź 13, 2021 3:33 pm

No, a Tommy zablokował stary topic wrzutek bo się wstydził poziomu. Jak widać, są ludzie i nawet instytucje, które niczego się nie wstydzą.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Krasnal45 » śr paź 13, 2021 11:14 am

Nautilus pisze:Na koniec moja obserwacja. Mam przyjemność znać głęboko wierzącego chrześcijanina, pastora. Nieraz rozmawiałem z nim o wierze, jak i o Kościele katolickim. Człowiek naprawdę głęboko wierzy, organizuje akcje charytatywne i... pracuje na etacie, gdyż z działalności religijnej nie czerpie zysków. Ten pastor podpisałby się pod połową memów, które pojawiły się w tej publikacji za 2,5 miliona zł. Dlaczego? Większość z nich w żaden sposób nie odnosi się do chrześcijan i wiary. Kościół katolicki wspomniany pastor określa mianem organizacji przestępczej. Tyle z mojej strony.

Ja w uzupełnieniu tylko.
Pastor to osoba duchowna w kościele protestanckim. Odpowiednik ksiedza w kościele katolickim.
W Polsce dominującym kościołem protestanckim jest Kościół Ewangelicko-Augsburski, zwany inaczej Luterańskim.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Nautilus » śr paź 13, 2021 10:38 am

Przejrzałem sobie tę "pracę naukową". Chciałbym zwrócić uwagę na tytuły, gdyż już po nich widać kłamstwo i złe intencje autorów. "O wolność wyznawania religii we współczesnym świecie Przeciwdziałanie przyczynom dyskryminacji i pomoc prześladowanym na przykładzie chrześcijan", oraz "Mowa nienawiści, stereotypy i uprzedzenia wobec chrześcijan prezentowane w memach publikowanych na wybranych stronach internetowych". To bardzo ważne. Po pierwsze większość tamtych memów nie uderza w chrześcijan, a duchownych Kościoła katolickiego, oraz polityków PiS. Po drugie wiele tych memów uderza w szkodliwe dla Polski i Polaków zjawiska, jak ukrywanie przestępczości i pedofilii kleru, rozwiązłość seksualna księży, finansowanie instytucji religijnych z budżetu państwa, niejawność finansów KK i preferencyjne ich opodatkowanie, powiązania KK z polityką. Można wymieniać długo. Po trzecie pisanie o "prześladowaniach" w kontekście memów, to znaczne nadużycie. W Polsce KK nie jest dyskryminowany i prześladowany. Jest to instytucja uprzywilejowana i finansowana przez państwo, czyli z naszych kieszeni.

Na koniec moja obserwacja. Mam przyjemność znać głęboko wierzącego chrześcijanina, pastora. Nieraz rozmawiałem z nim o wierze, jak i o Kościele katolickim. Człowiek naprawdę głęboko wierzy, organizuje akcje charytatywne i... pracuje na etacie, gdyż z działalności religijnej nie czerpie zysków. Ten pastor podpisałby się pod połową memów, które pojawiły się w tej publikacji za 2,5 miliona zł. Dlaczego? Większość z nich w żaden sposób nie odnosi się do chrześcijan i wiary. Kościół katolicki wspomniany pastor określa mianem organizacji przestępczej. Tyle z mojej strony.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Mareckimt » śr paź 13, 2021 9:52 am

Bardzo przydatny obrazek ruchomy.
Na stałe obsadzę go w swojej biblioteczce podręcznej, by na wypadek takich wiadomości, mieć stosowny komentarz.
Bo czy trzeba używać słów?

Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Wampir z Pniew » śr paź 13, 2021 9:48 am

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
Gliński to chyba kultury uczy się z TVP. :D Ja taki szajs też bym zrobił za taką kwotę, chociaż jeśli chodzi o zamówienia publiczne, to z zasady kwoty są zawyżone, niemniej ten paździerz to nie nosi znamion zamówienia publicznego. :P Pewnie będą teraz jechać po bandzie ze wszystkim, po wyborach i tak nikt ich nie wsadzi i koń Roman powinien sobie przypomnieć hasło "nie strasz, nie strasz, bo się zesr...", bo w ciągu ostatnich 30-lat to raczej nikomu się nic nie stało, później przyjdą kolejni, będą robić to samo i tak w koło Macieju. Dlatego jedyną słuszną drogą dla Polski jest ją zatopić pod morzem, porobić jakieś piaszczyste plaże i żyć z turystyki. :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

MOWA NIENAWIŚCI, STEREOTYPY I UPRZEDZENIA za 2,5 miliona zł

Postautor: Tommy Black » śr paź 13, 2021 9:36 am

Piotruś, tak ad vocem Twojej wypowiedzi, dodam mema którego w książce nie zobaczysz...

Obrazek

A swoją drogą, to " dzieło" ja spokojnie popełniłbym w ciągu kilku dni za całkowicie satysfakcjonującą mnie kwotę, 2500 zł. Masa ludzi zrobiłaby to pewnie lepiej ode mnie, za podobną kwotę.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości