Mój pierwszy raz.

Awatar użytkownika
gosiaby
Waperka
Waperka
Posty: 214
Rejestracja: wt lip 07, 2015 1:10 pm
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 775 razy
Otrzymał podzięk.: 379 razy
Płeć: Kobieta

Mój pierwszy raz.

Postautor: gosiaby » pn wrz 26, 2016 12:12 pm

Czytać zaczęłam dość szybko i zawsze dużo książek pochłaniałam, a z biblioteki dla dzieci zapamiętałam tylko niefajne, niesympatyczne i wrogo do małych czytelników nastawione panie. A nie... pamiętam pierwszy raz, pamiętam... datę urodzenia mojej koleżanki :lol: (bo poszłyśmy tam we dwie).
Wspomnieniem z dzieciństwa, pewnie pierwszą najukochańszą książką, była dla mnie "Pani Arnika", dostana jako nagroda na koniec pierwszej klasy. Późniejsze ulubione lektury były pewnie podobne, jak u większości dziewczynek, bo rynek wydawniczy był dosyć ograniczony.
Kilka lat temu w ramach nauki języka i powrotu do przeszłości przeczytałam kilka książek z dzieciństwa po niemiecku :D
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Mój pierwszy raz.

Postautor: Haze » wt wrz 13, 2016 5:33 pm

Pierwszych tytułów z biblioteki nie pamiętam absolutnie bo było to w okolicach 3-4 klasy, czyli sam początek lat 80-tych niestety :evil: Ale drugą część podstawówki już tak: oczywiście cała klasyka: Szklarski, Nienacki, Niziurski, May, ale też marynistyka wojenna czyli głównie Pertek i jeszcze jeden autor, też chyba na P. No i wszystko o eksperymentach chemicznych Sękowskiego (jako zapalony młody chemik :smile: ).
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Mój pierwszy raz.

Postautor: basika » wt wrz 13, 2016 4:58 pm

Robert bardzo fajny temat. Naprawdę starałam się, ale nie pamiętam ani bibliotecznego, ani książkowego, pierwszego razu. To musiało stać się bardzo wcześnie. Pewnie jeszcze przed szkołą, bo niedaleko mojego domu była bardzo fajna biblioteka, a ja już czytałam.
Wtedy też książki były tanie, bo moje, nieduże, kieszonkowe pozwalało mi na zakup kilku w miesiącu. Zresztą, ja w ogóle nie przywiązuję się do tytułów i wstyd się przyznać, ale na ogół ich nie pamiętam. Jakoś środek zawsze był dla mnie ważniejszy. ;) Ale mogę Ci zdradzić, że najchętniej czytałam na klatce schodowej. Mieszkałam ma czwartym, ostatnim, piętrze w zadbanym bloku i od strony zachodniej cała ściana ,tejże klatki, była zbudowana z luksferów przez które słońce mnie ogrzewało i dawało dobre światło do czytania. Zawsze po południu, czyli po szkole, zamiast odrabiać lekcje, wymykałam się tam i czytałam w spokoju. :)
A potem sama zaczęłam pisać opowiadania pełne "pierwszych razów", które cieszyły się niebywałą popularnością wśród moich koleżanek. Niestety, nie przetrwały tak zmasowanego ataku i miały krótki żywot. Ale może to i lepiej...:-P
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Mój pierwszy raz.

Postautor: dorota » wt wrz 13, 2016 9:04 am

Pierwsze ksiazki wypozyczalam z biblioteki Instytutu Francuskiego , gdzie rodzice zmusili mnie do uczeszczania na lekcje tegoz jezyka...w efekcie francuskiego nigdy sie nie nauczylam, choc wypozyczalam mnostwo ksiazek, ale nie po to zeby je czytac tylko ogladalam piekne ilustracje , teraz juz sa w wydaniu polskim:

Obrazek

mysle , ze to dzieki nim zaczelam rysowac...

pierwsza ksiazka wypozyczona z biblioteki szkolnej i przecztana od deski do deski byl - "Zew krwi" Jacka Londona! - dostalam pozniej piatke za wypracowanie, w ktorym po raz pierwszy nie pomogla mi moja starsza siostra :twisted: rodzice byli pod wrazeniem - ale to dlatego ze kocham psy i jako mala dziewczynka mialam na tym punkcie kompletnego swira.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Mój pierwszy raz.

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 8:28 pm

toska pisze:
DamianGR pisze:
Graham Masterton


Uwielbiam jego twórczość *mrgreen*

Tak myślałem że nie jesteś normalna ... :lol:
Awatar użytkownika
SzamanDM
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: wt cze 16, 2015 8:29 am
Lokalizacja: Wielkopolska
Podziękował: 899 razy
Otrzymał podzięk.: 757 razy
Płeć: Mężczyzna

Mój pierwszy raz.

Postautor: SzamanDM » pn wrz 12, 2016 8:26 pm

Z pierwszego razu pamietam pokrzywy. :lol: W sumie to nie tylko ale nie będę sie w tym temacie rozpisywał.

Pierwsza książka, którą pamietam to "Jacek, Wacek i Pankracek" ale to chyba była lektura.
Pamiętam polowania i zapisy na Mikołajka. Za to książki typu przygodowego, w których zaczytywali się koledzy zupełnie mnie nie ruszały. Takie np. Tomki na czymś tam itd..
Pózniej szkoła zniechęciła mnie do czytania. Z własnej woli zacząłem czytać dopiero w okolicy studiów. Ruszyło mnie np. "Sto lat samotności". Z początku książki podtykały mi moje (wówczas) drugie połówki. Potem grzebałem w literaturze sam.
Teraz niestety znów mam przerwę. Przez tablet. :( albo może brak drugiej połówki. ;)
Obrazek
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️ ⚡️⚡️⚡️
#uniewinnicmariana
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Posty: 474
Rejestracja: śr lis 11, 2015 7:38 pm
Lokalizacja: Ziębice
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 623 razy
Płeć: Kobieta

Mój pierwszy raz.

Postautor: toska » pn wrz 12, 2016 7:57 pm

DamianGR pisze:
Graham Masterton


Uwielbiam jego twórczość *mrgreen*
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Mój pierwszy raz.

Postautor: amsaw » pn wrz 12, 2016 7:43 pm

No dobra. Poważniej.
Późno zawitałem do biblioteki, bo w domu książek było coś koło tysiąca i wybór miałem niesamowity.
Z biblioteki wypożyczałem płyty.
Pamiętam, że jedną z pierwszych był singiel Kate Bush.
W wichrowych wzgórzach zakochałem się bez przytomności :mrgreen:
Najgorsze, że potem wstydziłem się iść do biblioteki, żeby zajechaną do cna płytę oddać...

A Wichrowe wzgórza, oczywiście dzięki Kaśce, przeczytałem.
Były w domu...

No to jeszcze Kaśka (w wersji dłuższej, do tego w czerwieni - mniam) :mrgreen:

https://youtu.be/BW3gKKiTvjs



A tam. Wersja white, choć krótsza, też niczego sobie :lol:

https://youtu.be/WChywYrwHBY
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Mój pierwszy raz.

Postautor: DamianGR » pn wrz 12, 2016 7:05 pm

Nic tak nie ryje psychiki młodego człowieka jak seksuolog piszący horrory...
"Kandydat z piekła"
Graham Masterton
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Mój pierwszy raz.

Postautor: Selene » pn wrz 12, 2016 6:58 pm

Przepraszamy :smile:

*btT*
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości