Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw sie 25, 2016 1:44 pm

Dziś poszedlem śladem białej wódki Roberta, co od razu deklaruję jest mi całkowicie obce. Znaczy biała wódka jest mi obca albowiem śladami Roberta zdarzało mi się już
podążać i żyję. Najprawdopodobniej. Dlatego dziś tu też będzie na biało.A będzie, dlatego że powinniśmy się zacząć interesować medycyną, bowiem samo nasze Ministerstwo Zdrowia
nie zadba o nas w dostatecznym stopniu. Co prawda zaimplementowało na polski grunt, czyli dla nas, dyrektywę tytoniową.Pomieszalo tam palenie tytoniu z paleniem elektronicznych papierosów, ale czyż, choć starożytni medycy byli nieomylni? Dzięki MZ i tej dyrektywie wiemy tak ogólnie jak możemy ratować się przed ciężkimi chorobami.Czyli im trudniej będzie nam zdobyć bazy, liquidy i sprzęt, tym będziemy zdrowsi.
Warto niemniej pamiętać że są trzy rodzaje białej śmierci: sól, cukier i lekarz pierwszego kontaktu.
Tę książkę należy nie tylko przeczytać, należy ją mieć!

Jak dawniej leczono
Obrazek
Autor:Nathan Belofsky Wydawca:Wydawnictwo RM

Opis najdziwniejszych i najbardziej przerażających koncepcji medycznych od starożytności aż do wieku XX. Fakty, anegdoty, sylwetki lekarzy i uczonych, a wszystko to skrzące się czarnym humorem.

Na ból zębów historyk Pliniusz Starszy zalecał nacieranie ust lewym zębem hipopotama i jadanie popiołu ze spalonego wilczego łba. Jan z Gaddesden, doktor nauk medycznych z Oksfordu, zawieszał łebki kukułek na szyjach epileptyków. Osiemnastowieczni studenci medycyny z Nowego Jorku zwykli rzucać z okien odciętymi kończynami pacjentów, a na publiczne sekcje zwłok sprzedawano bilety…
Ta skrząca się czarnym humorem książka w pasjonujący sposób opisuje najdziwniejsze i najbardziej przerażające koncepcje medyczne od starożytności do XX wieku. Wspomina również o tych lekarzach, uczonych i myślicielach, którzy nieświadomie przyczynili się do zacofania w zakresie teorii i praktyki medycznej, zwalczając schorzenia wraz z… pacjentami, z niemal komicznym zapałem i łatwymi do przewidzenia rezultatami. Przeraża fakt, że wszyscy „specjaliści”, o których mowa, w swoich czasach należeli do czołowych autorytetów w dziedzinie medycyny...

Dla Ministerstwa Zdrowia znalazłem fajny fragment i tylko śmierć może mnie powstrzymać przed dedykacją temuż MZ, tegoż fragmentu:

Sokles, obiecawszy wyprostować zgarbiony kark Diodorusa, ułożył trzy duże głazy, każdy o boku na cztery stopy, na jego garbie.
[Diodorus] został zgnieciony i zmarł, ale [po śmierci] stał się prosty jak linijka.


Książkę, w rewelacyjnej cenie, 13,90 zł, można kupić tu:

http://www.publio.pl/jak-dawniej-leczon ... tek_250816
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pn sie 22, 2016 5:00 pm

Biała wódka ,czarny ptak .To tytuł polskiego kryminału,autorstwa Wiesława Weissa.
Początki stanu wojennego w Polsce,do bezrobotnego dziennikarza zwraca się z prośbą o pomoc jego była przyjaciółka,obecnie mieszkająca w NRD.
Zaginęła w Polsce jej teściowa ,enerdowska pisarka.Nikt nic nie wie ,nikt nic nie słyszał.Rzecz dzieje się trochę w Warszawie ,trochę na byłych terenach wcielonych do rzeszy.
Pojawia się wątek historyczny,nawet ciekawy ,choć trochę mało prawdopodobny.
Warta jest tego aby ją przeczytać. :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw sie 11, 2016 7:15 pm

Byłem wczoraj w bibliotece i znów naszła mnie pewna myśl.Szkoda mi niektórych książek.Stoją sobie i stoją .Widać nikt ich nie wypożycza.Nawet rozmawiałem panią tam pracującą .Faktycznie są takie książki.Wziąłem do ręki Młode Lwy,bardzo ją lubię i sobie pomyślałem następnym razem pójdziecie ze mną.Wiem ze będa na mnie czekały oba tomy ,choć chciałbym się mylić.Nawet na książki jest moda,a ja nie lubię mody.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw sie 11, 2016 6:48 pm

Dalej będzie nietypowo,bowiem w czwartki nic tu nie wrzucam, ale zbliża się Dzień Kobiet i dzisiejszy odcinek będzie poświęcony kobietom, czyli będzie dla kobiet.
To też tak mała, skromna uprzejmość, bo my czekamy na ten Dzień Kobiet, niektórzy całymi latami czekają, a kobiety dostaną książki już dziś.
Oczywiście że nie jest to sprawiedliwe, ale to nie nasza, facetów , wina, że ten świat skonstruował facet.Bardzo uprzejmy...
Udajmy się z otchłani filozofowania, bo i tak nic to nie da, w kierunku książek.


Nie powiesz nikomu?

Obrazek

Każdy z nas ma jakieś wstydliwe sekrety. Ale co jeśli pozna je nieznajomy? I jeśli ten nieznajomy okaże się… twoim szefem?
Poznajcie Emmę Corrigan, nieco roztrzepaną, młodziutką kobietę o wielkim sercu, która panicznie boi się latać. Nic więc dziwnego, że kiedy w trakcie służbowego lotu samolot wpada w turbulencje, Emma sądzi, że to ostatnia chwila w jej życiu. W odruchu paniki zaczyna się zwierzać pasażerowi obok (całkiem przystojnemu, ale tego z nerwów nie udaje jej się zauważyć) ze swoich wstydliwych sekretów.
A trzeba przyznać, Emma ma ich kilka. Zaczynając od tego, że jej chłopak zawsze przypominał jej Kena od Barbie. Co więcej, straciła dziewictwo z Dannym Nussbaumem, gdy rodzice na parterze oglądali w telewizji Ben-Hura. Nie wspominając o tym, że nie ma bladego pojęcia, co oznacza skrót NATO ani tym bardziej co to za organizacja.
Samolot ląduje bezpiecznie, a Emma żałuje tego, co powiedziała. Na szczęście, swoje tajemnice powierzyła nieznajomemu, więc nie ma się czego obawiać… Tak jej się przynajmniej wydaje. Do czasu, kiedy poznaje Jacka Harpera, dyrektora firmy, w której pracuje. Teraz to on zna każdy upokarzający szczegół z jej życia…

„Biurowe intrygi, rywalizacja, skandale, miłość i seks… Bohaterowie Kinselli z pewnością zyskają sympatię czytelników, a ich perypetie wywołają liczne wybuchy śmiechu” – Publishers Weekly

„Wyczucie Kinselli jest doskonałe, a jej zmysł pisarski bezbłędny, z przyjemnością pochłoniecie tę książkę” – Miami Herald


Jak to robią single?

Obrazek

Przezabawna powieść, która przypomina wszystkim singielkom na świecie, jak cudownie jest być wolną. Idealna dla poszukiwaczki przygód, która tkwi w każdej z nas!
Jest takie pytanie, które lubią zadawać wszyscy. Irytujące pytanie, na które nie ma dobrej odpowiedzi i które zawsze wprawia w gorszy nastrój… Dlaczego jesteś sama?
Liz Tuccillo udaje się osiągnąć rzecz niemożliwą: z brutalną szczerością i niesłychanym poczuciem humoru daje nam całkiem świeże spojrzenie na świat samotnych kobiet szukających miłości.

12 lutego 2016 r polska premiera ekranizacji powieści z Dakotą Johnson, znaną z filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, oraz Alison Brie, Leslie Mann i Rebel Wilson!

„Tuccillo, współautorka scenariusza do serialu HBO Seks w wielkim mieście, udowadnia, że potrafi opowiadać swoje historie na kartach książki równie dobrze, jak robi to, prezentując je na małym ekranie” – „Romantic Times”

W pewien rześki październikowy poranek Julie Jensen, trzydziestoośmiolatka pracująca w dużym nowojorskim wydawnictwie, w drodze do pracy odbiera histeryczny telefon od swojej przyjaciółki Georgii. Załamana po odejściu męża do młodej instruktorki samby Georgia namawia niechętną z początku Julie do zorganizowania babskiej imprezy ze znajomymi singielkami, by mogła sobie przypomnieć, dlaczego tak fajnie jest być wolną.
Ale wieczór, który zaczyna się od steków i martini, a kończy wizytą na pogotowiu, staje się dla Julie sygnałem ostrzegawczym. Okazuje się bowiem, że jej wolne przyjaciółki wcale nie są takie szczęśliwe: Alice, była obrończyni z urzędu, niedawno rzuciła pracę, żeby cały swój czas poświęcić chodzeniu na randki; Serena jest tak zajęta pogłębianiem rozwoju duchowego, że nie ma czasu szukać partnera; a Ruby, kobieca i wrażliwa istota, przeżywa żałobę po ukochanym kocie.
Julie, mając dość frustracji i rozczarowań towarzyszących życiu singielki na Manhattanie, rzuca pracę i wyrusza w podróż, żeby dowiedzieć się, jak radzą sobie samotne kobiety w innych krajach. Podróżując przez Paryż, Brazylię, Sydney, Pekin czy Reykjavik, zakochuje się, przeżywa miłosne rozczarowanie, zwiedza świat i uczy się więcej, niż kiedykolwiek mogła przypuszczać.

Trzy dziewczyny, trzy randki, trzy łóżka

Obrazek

Odważna erotycznie, błyskotliwa komedia romantyczna. Trzy przyjaciółki Zuzanna, Marta i Anka kierują się tylko jedną zasadą – trzy noce i koniec romansu. Aż pojawia się ten jedyny...


Zuzanna, Marta i Anka. Trzy przyjaciółki, trzy wyzwania, trzy historie. Są jak bohaterki serialu „Seks w wielkim mieście”. Spragnione życia, wyzwolone, bezkompromisowe, żyją w rytmie wielkomiejskiej dżungli – Warszawy, miasta wielkich karier, gorących romansów i równie spektakularnych upadków. Miasta, które albo się kocha, albo nienawidzi...
Kiedy Marta zamyka drzwi gabinetu stomatologicznego, Zuzanna – agencji reklamowej, a Anka – sali wykładowej, zaczyna się ich prawdziwe życie. Porzucają dopasowane kostiumy i służbowe konwenanse na rzecz seksownych sukienek, zabawy do upadłego i niezobowiązujących przygód. Kierują się tylko zasadą „trzech randek”. Jak ognia unikają poważniejszych związków. Zdobywają, co chcą i kogo chcą, po czym szybko potrafią się z tym rozstać. Do szczęścia potrzebują właściwie tylko swojego towarzystwa, a mężczyzn traktują jako przyjemny dodatek. Swobodne życie trzech przyjaciółek burzy jednak nagłe pojawienie się Michała – licealnej miłości Zuzanny i Marty...

Wszystkie książki w bardzo dobrych cenach tu:
http://www.publio.pl/nie-powiesz-nikomu ... +do+-45%25
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » wt sie 09, 2016 9:34 am

Lubię tu czasem wrzucić coś nietypowego, nietypowego dla mnie, bo jak wiecie z mediów, głównie z TV, ja nie przepadam za kryminałami. Choć taki Sherlock Holmes był kiedyś moim
bohaterem w dzieciństwie.Tak, ale wtedy jeszcze wierzyłem w sprawiedliwość. Poza tym to Conan Doyle pisał bardzo fajnie no i niezbyt dużo, tylko 4 książki i z 50 opowiadań o Holmesie, więc dalo się wszystko przeczytać.
Książka którą przedstawiam, zaintersowała mnie z tego powodu:

W świecie, w którym wszystko jest na sprzedaż, drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy znajdzie się ktoś, kto zdecydowałby się na zabójstwo, by wypromować swoją nową książkę?

Sam kiedyś myślałem o tym, ale w innym kontekście.Myślałem mianowicie o wymordowaniu krytyków literackich przed publikacją swojej ksiązki.

Obrazek

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno…
Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów...
Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!

Dziś można ją kupić za 13 zł z groszami tu:

http://www.publio.pl/450-stron-patrycja ... 90+z%C5%82
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Salonowe mole książkowe.

Postautor: basika » pn sie 08, 2016 6:00 pm

Jeszcze nie czytałam ale fajnie się zapowiada ;)
http://natemat.pl/185181,kochacie-psy-i ... ory-wciaga

484f93593206ac38069d6146dbaa4cc4,641,0,0,0.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » pt sie 05, 2016 2:00 pm

Mimo masy prac domowych znajduje czas na książki.A może podczas przerwy w czytaniu wykonuje różne zajęcia.Sam już nie wiem.
Dziś chcę Wam zaproponować kryminał Roberta Ostaszewskiego "Zginę bez ciebie". Dobrze napisany, trochę wzorowany na skandynawskich kryminałach.Czyli z aspektem psychologicznym.Nie ma w nim strzelanek, pościgów, bójek, czyli tego co znajdziemy w amerykańskich książkach.
Policjant ma wyjaśnić motywy samobójstwa młodej dziewczyny, córki miejskiego notabla.Szybko okazuje się że policja i ojciec chcą szybkiego zamknięcia śledztwa.
Nasz gliniarz, niekoniecznie się z tym zgadza.Zdradzę Wam jeszcze że jego żona też kiedyś popełniła samobójstwo, które cały czas siedzi w głowie bohatera.Fajnie opisany Ciechanów,trochę klimatycznie ,a może tylko mi się tak wydaje.
Miłej lektury życzę tym którzy sięgną po tę książkę.Mi się podobała.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » sob lip 30, 2016 2:28 pm

Marco Magini "Jakby nikogo nie było"
Odłożyłem chwilowo dla niej biografie Simony.I tera zadaje sobie pytanie czy było warto.Czy było warto czytać o ludobójstwie w Srebrnicy?Na razie nie wiem .Jestem cały obolały i obity.To jedna z tych książek o których kiedyś powiedziałem że zostają w człowieku na zawsze.Nie wstawiam żadnych uśmiechniętych buziek,tu nie ma nic wesołego ,przyjemnego .Nic takiego z tej książki na Was nie spłynie.
Trzej bohaterowie i jakby trzy płaszczyzny tego samego.Potworna zbrodnia opisana przez Drika ,holenderskiego żołnierza,człowieka który to widział i nie mógł nic zrobić.
Drażena członka plutonu specjalnego,człowieka który strzelał.I sędziego trybunału który ma sądzić Drażena.
Potworne co ludzie mogą zrobić drugim ludziom i dlaczego.
Nie będę Was zachęcał,to nie jest łatwa książka.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » czw lip 28, 2016 8:05 pm

robertanisz pisze:Spróbuję :)


Nie próbuj.Zrób.Znaczy przeczytaj... ;)

No i taki w tym dziale osobisty wpis, ale niech mi potomni wybaczą. To dobry czas na wybaczenia i dobry dział na miłosierdzie, oraz jeśli zostanie to też na czytanie.
Czytanie to też dzięki Tobie Robert. Więc z okazji Twoich licznych urodzin i tu nie ma się czego wypierać, to trzeba pielegnować i świętować, kolejność nieprzypadkowa,
ja już tylko zacytuję specjalnie dla Ciebie Robert, piękną myśl Janusza Korczaka.Miałem zacytowć swoją, też piękną, ale jest dużo dłuższa, bardzo dużo...

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał"


*wino*
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lip 28, 2016 6:41 pm

Spróbuję :)

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości