Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: amsaw » czw lis 03, 2016 3:25 pm

robertanisz pisze:...Może by ktoś z Was wstawił zdjęcia okładek tych trzech książek ,książek których tytuły podałem wyżej.O książkach napiszę jak przeczytam ,czyli niebawem.

Ależ proszę :)

Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw lis 03, 2016 3:14 pm

Dziś mam dobry czytelniczy dzień.Byłem w mojej bibliotece i wróciłem z trzema książkami.Wszystkie "nówki nie śmigane".
1.M.Czubaj - R.I.P
2.I.Brejdygant -Paradoks
3.N.Pałasz - Zabójczy Tie-Break

Paradoks napisano na podstawie scenariusza filmowego.Ponoć jest taki film ,z Lindą w roli głównej.Nie oglądam telewizji ,więc nie potwierdzę.Nie oglądam z kilku powodów,tam nic nie ma co by mnie zainteresowało ,no i czas.Będę i tak zmuszony dokonać jakiejś korekty czasowej ,nie wyrabiam się z książkami.No ,a przecież jest jeszcze proza życia.Czyli jak zawsze ,uszczknę coś z czasu przeznaczonego na sen.
Może gdybym nie był "pazerny na książki',ale niestety jestem.Jak zobaczę te wszystkie nowości,podotykam ...dostaję małpiego rozumu .Nie ma mowy o czekaniu,przekładaniu.Mógłbym przecież wypożyczyć za dwa tygodnie,ale gdzie tam.Tu i teraz ,już ,dziś.A że są to nowości ,więc nie wypada ich przetrzymywać,czyli pośpieszamy z czytaniem.
Miałem też dziś w rękach zdobywczynię Literackiej Nike.Miałem z "opcją wypożycz",ale nie zrobiłem tego.Miejsce do którego chadzam po książki jest bardzo przyjazne czytelnikom.Siadłem więc sobie w miękkim fotelu z ową książką w ręku.No nie dla mnie ,nie dla mnie.Nie zainteresowała mnie wcale ,a próbowałem dać jej szansę,naprawdę.
Może by ktoś z Was wstawił zdjęcia okładek tych trzech książek ,książek których tytuły podałem wyżej.O książkach napiszę jak przeczytam ,czyli niebawem.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » ndz paź 30, 2016 10:59 am

Ingar Johnsrund "Naśladowcy" dobrze napisany i dobrze się czytający kryminał.Oczywiście skandynawski,a o takie już coraz trudniej.To znaczy trudniej o dobry kryminał ,bo średnich i kiepskich jest bardzo dużo .Polecam. :)

Added in 16 minutes 34 seconds:
Czy coś Wam mówi Cleri ,Mario Cleri? :) Trzymam właśnie w rękach książkę Sześć grobów do Monachium.Książka ukazała się po raz pierwszy w 1967r ,a jako autor widniał Mario Cleri.Czyli Mario Puzo,ten od Ojca Chrzestnego ,Sycylijczyka .Wziąłem bardziej przez ciekawość,ale już zacząłem czytać.Idzie dobrze. :)
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: shrack » sob paź 29, 2016 5:24 am

Teraz coś z literatury łatwej lekkiej i przyjemnej.

Fabryka słów wydała kolejny tomik autorstwa Andrzeja Pilipiuka o przygodach znanego zapewne większości Jakuba Wędrowycza.

Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » pt paź 28, 2016 9:20 pm

Dla miłośników współczesnej literatury greckiej (hmm, są tacy?): http://bookrage.org/.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » śr paź 26, 2016 4:48 pm

Tenmen pisze:.Od jakiegoś czasu słucham również audiobooków, na ogół w podróży czy na spacerze, i muszę przyznać że gdy czyta je dobry lektor-aktor jest to znakomita rzecz, na szczególne uznanie zasługuje Krzysztof Gosztyła po prostu jest genialny.


Tak, zgadzam się i podpisuję się wszystkimi przednimi łapami. Krzysztof Gosztyła jest po prostu fenomenalny.Bardzo lubię też Rocha Siemianowskiego, Annę Gajewską i Ksawerego Jasieńskiego.
Nie znoszę Zbigniewa Zapasiewicza, choć jako aktora, uwielbiam, oraz Daniela Olbrychskiego.Tu w żadnej roli akurat...
A jeśli chodzi o klasykę to jest Zofia Kucówna i potem długo... ;)
Też nie moglem się przestawić tak od razu na audio, dopiero moje oczy zdecydowały za mnie. Nic mi jednak nie zastąpi papierzastej książki i zapachu kartek.
Kiedyś chciałem sobie nawet zrobić liquid o zapachu farby drukarskiej...

robertanisz pisze:Faktem jest że sporo teraz byle jakich tych kryminałów.Może wydawcy myślą że wcisną nam każdego skandynawskiego wydawcę.


No właśnie tak myślą... :-P
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » śr paź 26, 2016 4:06 pm

To się dogadujemy. :) Też cenię tych pisarzy,jednak najlepszy jest Mankell.Dla mnie to mistrz skandynawskich kryminałów.Milenium mi się podobało.
Za to tych islandzkich nie kojarzę.Może i czytałem ,ale te nazwiska ,no weź je zapamiętaj. :)
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tenmen » śr paź 26, 2016 4:01 pm

Fakt że co jakiś Skandynaw coś napisze to obwołują go nowym albo lepszym Larrsonem(szczerze powiem że 3 tom Millenium przeczytałem bardziej z obowiązku) ;-) a w środku kiepściuchno, moi u;lubieni Mankell,Läckberg,Nesbø, Islandka Yrsa Sigurdardóttir, oraz Islandczyk Indridason,Chris Tvedt,Arne Dahl,Adler-Olsena...było by jeszcze kilku,ale moja skleroza nie pamięta,,,
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » śr paź 26, 2016 3:25 pm

:) Ja jestem wielkim fanem skandynawskich kryminałów.Faktem jest że sporo teraz byle jakich tych kryminałów.Może wydawcy myślą że wcisną nam każdego skandynawskiego wydawcę.Masz jakichś ulubionych autorów?
Ja jakoś nie mogę się przekonać do słuchania książek.
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tenmen » śr paź 26, 2016 3:11 pm

Jako że jestem na rencie, pochłaniam duuużo książek,niestety nie czytam ostatnio ambitnych książek, na ogół kryminały skandynawskie, trochę polskich oraz fantasy....muszę też przyznać że na rynku jest mnóstwo shitu, czyli przeczytać jedną stronę i rzucić.Kiedyś gdy liczono się z każdym dolarem to co było wydawane trzymało jakiś poziom.Od jakiegoś czasu słucham również audiobooków, na ogół w podróży czy na spacerze, i muszę przyznać że gdy czyta je dobry lektor-aktor jest to znakomita rzecz, na szczególne uznanie zasługuje Krzysztof Gosztyła po prostu jest genialny.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości