Salonowe mole książkowe.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3236
Podziękował: 2423 razy
Otrzymał podzięk.: 7834 razy

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » 10 mar 2016, 11:22

Dziś, z powodu jednego z najważniejszych dni w roku,szczególna rekomendacja połączona z promocją. Książka która niewątpliwie zainteresuje każdego faceta. Zwłaszcza tych,jeszcze będących w stanie tzw. "wolnym". Nie mylić z innym stanem... :twisted:

Obrazek

Zaskakująca, pełna gorzkiego humoru opowieść o rozczarowaniu, ucieczce i niespodziewanych odmianach losu. Sue Townsend pokazuje, że nawet pośród chaosu można znaleźć promyk nadziei.

Życie żony Briana Beavera, astronoma i doktora nauk, oraz matki socjopatycznych bliźniąt, których pozbawione jakichkolwiek emocji życie, kręci się wokół zagadnień matematycznych i z pewnością nie jest łatwe. Eva czuje się nimi zmęczona. Ma dość bycia służącą swojej rodziny. Jest niedoceniana. Ma dość poświęcania własnych marzeń i pasji. Dlatego kiedy wreszcie Brian Junior i Brianne wyjeżdżają na uniwersytet w Leeds, Eva postanawia odpocząć od świata. Kładzie się do łóżka i nie wstaje z niego przez rok. Doktor Beaver musi teraz radzić sobie sam. Jak wiele może się zmienić przez jedną szaloną decyzję zdesperowanej kobiety? Ile może zmienić jeden rok buntu i szaleństwa?

Autor:Sue Townsend
Wydawca:W.A.B.
Format:EPUB + MOBI
Cena: Tylko dziś - 15,99 zł

http://www.publio.pl/kobieta-ktora-prze ... tek_100316

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 446
Podziękował: 2841 razy
Otrzymał podzięk.: 1928 razy

Postautor: robert » 14 mar 2016, 20:59

Marek Harny ,czy to nazwisko coś Wam mówi? Polski pisarz który napisał kilka książek.Większość ,a może i wszystkie przeczytałem.Lubie jego książki.W trzech:Pismak,Wszyscy grzeszą i W imię zasad mamy tego samego bohatera,dziennikarza Bukowskiego.Faceta który ciągle pakuje się w kłopoty.Najbardziej podoba mi się"Urodzony z wiatru".Chłopak szuka informacji swoim ojcu ,partyzancie z podhala.Trudne i zagmatwane losy ludzi.Nie napisałem tego tak jak bym chciał ,nie umiem .Jednak te książki są warte przeczytania.Wiem ,miłość ,to przeplata się w każdej jego książce.Nigdy ona nie jest łatwa.Parę dni temu skończyłem czytać Urodzonego z wiatru,chyba trzeci raz.Są książki do których chętnie wracam i nie wiem sam dlaczego .Są jeszcze :Zdrajca , Samotność wilków.Oczywiście też je przeczytałem.Może i Wy spróbujecie. :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 14 mar 2016, 21:37

robertanisz pisze:Są książki do których chętnie wracam i nie wiem sam dlaczego .

A musisz wiedzieć?
Dopóki tego nie wiesz,będziesz wracał.Czasem,często,warto wracać.Powroty są jak podróże,ciągle coś odkrywamy...inaczej widzimy dawno już zapamiętane rzeczy,czasem twarze...a najczęściej są lustrem, w którym widzimy zmiany. Nasze zmiany, w nas zmiany...
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 222
Podziękował: 2753 razy
Otrzymał podzięk.: 2087 razy

Postautor: amsaw » 14 mar 2016, 22:51

Uaktualnienie mojego poprzedniego wpisu - są już szczegółowe wyniki badań (tak, jak sądziłem, w tym mizernym odsetku czytających są również zawarte osoby sięgające po ebooki).
http://booklips.pl/newsy/znamy-juz-pods ... -rok-2015/
Miłej lektury życzę...
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 222
Podziękował: 2753 razy
Otrzymał podzięk.: 2087 razy

Postautor: amsaw » 15 mar 2016, 11:57

Robert, Twój ulubiony twórca kryminałów, Ćwirlej, właśnie stracił pracę - będzie pisał więcej i intensywniej :mrgreen:
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... LokPozLink
Awatar użytkownika
toska
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 85
Podziękował: 222 razy
Otrzymał podzięk.: 432 razy

Postautor: toska » 15 mar 2016, 15:11

Czytam chyba wszystko od , romansideł przez powieści do thrillerów medycznych . Lecz najbardziej lubię książki Koontza i Mastertona :D
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 15 mar 2016, 15:20

toska pisze:Czytam chyba wszystko od , romansideł przez powieści do thrillerów medycznych . Lecz najbardziej lubię książki Koontza i Mastertona :D

Hmmm...już po kilku rozmowach z Tobą,Basiu,zauważyłem że masz coś wspólnego z doktor Laurie Montgomery... ;) :)
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: robert » 15 mar 2016, 20:12

amsaw pisze:Robert, Twój ulubiony twórca kryminałów, Ćwirlej, właśnie stracił pracę - będzie pisał więcej i intensywniej :mrgreen:
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... LokPozLink

Lubie jego książki.Stracił pracę bo idzie nowe ,niekoniecznie dobre. ;) Może faktycznie niech się zajmie pisaniem .
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: Tommy Black » 19 mar 2016, 13:38

Weekend...specjalnie nie daję tu nic w piątki,bo mi sie później obrywa... ;) Ale może i czytelnicy wrócili już z miasta...?
Czytanie to jedna z lepszych metod zwalczania kaca... ;) :)

Dziś kolejna promocja w Publio!

Obrazek

Autor:Herbjørg Wassmo
Wydawca:Smak Słowa
Seria:„Arcydzieła Norweskiej Literatury”
Format: EPUB + MOBI

Herbjørg Wassmo powraca w wielkim stylu! Historyczna saga o dziejach rodziny pisarki to rodowody czterech pokoleń kobiet niepokornych, tęskniących za życiem bez społecznych ograniczeń.
Głównymi bohaterkami „Stulecia” są Sara Susanne, Elida i Hjørdis, czyli prababka, babka i matka Herbjørg Wassmo. To opowieść o ich życiu, o mężczyznach, których pragnęły mieć albo którzy tylko przypadli im w udziale, i o dzieciach, które urodziły.
Jest to również historia małej dziewczynki uciekającej do stodoły, żeby tam ukryć się przed Nim. Nosi ze sobą żółty ołówek, który ostrzy za pomocą kozika. Używa go do pisania. Ta dziewczynka urodziła się w 1942 roku, dokładnie sto lat po swojej prababce, silnej Sarze Susanne, która pozowała pastorowi do portretu anioła. Obraz stanowił element ołtarza, do dziś znajdujący się w katedrze na Lofotach.

„Stulecie” jest opowieścią o Sarze Susanne, Elidzie, Hjørdis i Herbjørg – o ich znoju, wolności i tęsknocie za innym życiem.

„Jednym zdaniem: «Stulecie» to mocna lektura w najlepszym znaczeniu tego słowa!”.

Marta Norheim, NRK

„Jest tutaj wartka akcja, wspaniałe dialogi i wszystko to, czego każdy czytelnik oczekuje. Powieść historyczna, która mocno łapie czytelnika za serce i nie puszcza już do końca”.

Siri M. Kvamme, „Bergens Tidende”

Dziś książka kosztuje tylko 17,44 zł,czyli połowę nominalnej ceny.

http://www.publio.pl/stulecie-herbjorg- ... _190316_hh
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: robert » 20 mar 2016, 16:54

Jest już w mojej bibliotece,niestety wypożyczona.No, ale zrobiłem rezerwację.Od niedawna istnieje taka możliwość i czasami z niej korzystam.

Wróć do „Literatura”