Salonowe mole książkowe

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » czw kwie 14, 2016 5:27 pm

Chcę Wam zaproponować książkę.KRWAWY ŚNIEG autor Gunter Koschorek.
Są to wspomnienia niemieckiego żołnierza z okresu drugiej wojny światowej.Akcja zaczyna się pod Stalingradem.a kończy wraz z zakończeniem wojny.Wojna opisana jest przez osiemnastoletniego chłopaka,który swoje zapiski prowadzi w miarę systematycznie i ukrywa przed przełożonymi i kolegami.Podczas sporadycznych urlopów chowa wspomnienia w domu matki.Wnioskując po odznaczeniach wojennych ,chłopak naprawdę dotknął wojny.Wojny która różniła się od tej z propagandy i indoktrynacji jakiej został poddany.Mimo autentyczności i dramatyzmu bohatera, nie wzbudził on mojego podziwu i współczucia.Wszystko napisane jest prostym językiem,czyta się szybko.
Przeczytajcie może się Wam spodoba.Na pewno jest o wiele ciekawsza niż to co ja o niej napisałem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pn kwie 11, 2016 8:05 am

Dziś jest prawdopodobnie poniedzielnik,czyli jest rzeczą oczywistą że to dzień którego wielu ludzi nie lubi.Ale na przykład pszczoły lubią.
Wiele istot ziemskich też lubi.Nieziemskimi się tu nie zajmujemy,w tym dziale przynajmniej.I nie w poniedziałki.A dlaczego przykład z pszczołami?
Bo dostałem maila... ;)

Obrazek

Historia pszczół
Autor:Maja Lunde
Wydawca:Wydawnictwo Literackie
Format:EPUB + MOBI


Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji... Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Powieść, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów.

Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych, opowieść, której spoiwem są… pszczoły.
Anglia, rok 1857. William marzył o karierze naukowca przyrodnika. Los jednak chciał inaczej. Żona, gromadka dzieci i sklep z nasionami. Poczucie życiowej porażki sprawiło, że William pogrąża się w depresji. Ponowne natchnienie przychodzi wraz z dawnym naukowym wywodem na temat życia pszczół. William postanawia zbudować ul. Ul, który przyniesie jemu i jego potomkom zaszczyty i sławę…
Stany Zjednoczone, rok 2007. George jest hodowcą pszczół i właścicielem kilkuset uli. Chce rozwijać swoją farmę, by przekazać ją w spadku jedynemu synowi. Cóż z tego, skoro jego marzenia są tak dalekie od marzeń żony i syna. W dodatku wśród pszczelarzy coraz częściej pojawiają się pogłoski o niewyjaśnionej śmierci setek tysięcy owadów.
Chiny, rok 2098. Jedyne miejsce na ziemi, które poradziło sobie z katastrofą. Młoda kobieta Tao całymi dniami ręcznie zapyla drzewa owocowe, które są podstawą gospodarki Chin. Rozpaczliwe chce dać synkowi szansę lepszego życia – życia nadzorcy…
„Historia pszczół” to do bólu prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Maja Lunde porusza te wszystkie tematy, snując równoległą i porywającą opowieść o niezwykłych owadach, ich miejscu w przyrodzie i ludzkiej cywilizacji.

Dziś promocja i do kupienia tu:
http://www.publio.pl/historia-pszczol-m ... lek_110416
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » ndz kwie 10, 2016 3:50 pm

BookRage#25 - Pyrkon 2016

Nadszedł ten czas w roku! Prawdziwe polskie święto fantastyki - PYRKON. Z tej właśnie okazji dobraliśmy dla Was fantastyczne książki od fantastycznych autorów. Smacznego!
Pakiet zakupić możesz przez dwa tygodnie (i ani dnia dłużej!) pod adresem http://bookrage.org.
W podstawowym pakiecie, który możesz kupić za dowolną cenę, otrzymasz cztery pozycje:

Za króla, ojczyznę i garść złota” Anny Brzezińskiej i Grzegorza Wiśniewskiego

Dzień drogi do Meorii” Marka Oramusa

Conan Wojownik” Roberta E. Howarda

Zmorojewo” Jakuba Żulczyka

Dodatkowo jeśli zapłacisz więcej niż aktualna średnia cena pakietu otrzymasz premierową książkę:

Miejsce na krawędzi szeptu” Emila Strzeszewskiego

A jeśli zapłacisz więcej niż 20 złotych, Twój pakiet będzie zawierał także:

Świątynie” Jakuba Żulczyka (kontynuacja “Zmorojewa”)

Jak zawsze, życzymy miłej lektury!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 10, 2016 6:54 am

Tak chwilę się zastanawiałem,gdzie wrzucić ten obrazek,myślę jednak że to najlepszy wybór...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » sob kwie 09, 2016 5:35 pm

Dziś sobota, więc mogę... ;)
No i dziś książka którą można czytać,odkładać,czytać...ale i tak zawsze się do niej wraca.
Obrazek

Witajcie w Rosji

Autor: Dmitry Glukhovsky

Wydawnictwo: Insignis

E-book w formatach: EPUB, MOBI

Prowokacja. Skandal. Nowa literatura. Długo oczekiwana i zaskakująca książka Dmitrija Glukhovsky’ego, autora międzynarodowego bestsellera Metro 2033. W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Glukhovsky wprawną ręką kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga szczytów władz, kraju współrządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. Witajcie w Rosji to iście wybuchowa mieszanka: fikcja miesza się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky’ego konwencji science fiction. To wyjątkowa książka, dotykająca ważnych problemów współczesnej Rosji w sposób niezwykle oryginalny, dosadny i nad wyraz trafny. Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia.

Do kupienia tu:

https://woblink.com/e-book,proza-obca-i ... vsky,12822
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Haze » pt kwie 08, 2016 8:01 pm

Dobre :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pt kwie 08, 2016 7:33 pm

Dziś nie będzie książki...jest piątek...pisalem już że w piątki nie daję książek.Już z innych powodów dostaję pogróżki... ;) :twisted:
Ale,znalazłem coś,co w zasadzie czytania nie wymaga,ale wywołuje bardzo ciekawą,książkową refleksję. Taką piątkową... ;)
kindle.jpg


Od razu przetłumaczę,na wszelki wypadek...

- Tatusiu, czym były Kindle?
- Złymi robotami, wysłanymi po to, by nas zniszczyć. Nie udało im się
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » pn kwie 04, 2016 9:01 am

robertanisz pisze:...pozycja siły nie oznacza bezwzględności...,jeżeli to wynika z tej książki to powinni ja przeczytać ci którzy rządzą obecnie.


Niestety nie mogę wstawić żadnych książek dla rządzących.Nie mam po prostu nic do kolorowania ani wycinania... ;)

Mam za to mały rarytas wydawniczo-czytelniczy...

Obrazek

J.R.R. Tolkien. Biografia
Prawdziwe życie twórcy „Hobbita” i „Władcy pierścieni”
Autor:Humphrey Carpenter
Wydawca:W.A.B.
Seria:„Fortuna i Fatum”
Format:EPUB + MOBI

Prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy przeczytali „Hobbita” dwadzieścia razy, jak i dla tych, którzy dopiero usłyszeli o skromnym profesorze z Oksfordu.

Tolkien przedstawiony przez Carpentera jest człowiekiem z krwi i kości: z pasją bada i tworzy nowe języki, w roztargnieniu sprawdza prace studentów, a wieczorami chadza na piwo z C.S. Lewisem i innymi tzw. „Inklingami”. Carpenter sięga do dzieciństwa Tolkiena, spędzonego na południu Afryki, a następnie śledzi dalsze losy chłopca: stratę rodziców, okopy I wojny światowej, aż do poznania przyszłej żony Edith i zamieszkania w Oksfordzie. Znakomita książka, dająca poczucie realnego obcowania z kultowym autorem.

Do kupienia tu:
http://www.publio.pl/j-r-r-tolkien-biog ... tek_250316
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: robert » ndz kwie 03, 2016 7:25 pm

...pozycja siły nie oznacza bezwzględności...,jeżeli to wynika z tej książki to powinni ja przeczytać ci którzy rządzą obecnie.Ci napisałem z małej litery celowo ,na dużą nie zasługują.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 03, 2016 7:21 pm

Haze pisze: Chociaż jest promyk nadziei - przykład Trumpa pokazuje, że ludzie mają jej już powoli dość.


Mam nadzieję że język i styl Trumpa,tu raczej wykreowany na potrzeby amerykańskiej kampanii wyborczej,zedrze z tej idiotycznej zasady kurtynę obłudy i próbę kreowania jakiejś mitycznej,oderwanej od życia rzeczywistości. Ale skoro jesteśmy w Molach książkowych to polecę książkę.
To inny Trump.

Obrazek

Sztuka negocjacji w stylu Donalda Trumpa
Autor: George H. Ross

Negocjujemy od chwili narodzin, kiedy głośnym krzykiem dajemy znać o swym głodzie lub innej potrzebie. Później następują chwile przymilania się dwulatka do mamy, pierwsze starcia w szkole, próby nakłonienia koleżanki do pójścia na nocny spacer czy zmuszenia narzeczonego, by umył samochód. A stąd już tylko krok do zawierania wielomilionowych umów, zakupu nieruchomości, wyboru dostawców, ustalania zasad kooperacji, określania swej pozycji w firmie. Politycznie poprawne byłoby określenie negocjacji jako dążenia do obustronnych korzyści. Jednak rzeczywistość jest inna -- każdy, kto zasiada do rokowań, ma jeden cel: ZWYCIĘSTWO.

Styl Donalda Trumpa jest dowodem na to, że "pozycja siły" nie oznacza bezwzględności. Negocjowanie w jego wydaniu polega na zrozumieniu natury ludzkiej i wykorzystaniu tej wiedzy, by zmotywować innych do uznania naszych racji. Krocząc wytyczoną przez niego ścieżką, poznasz efektywne taktyki negocjowania wszelkiego rodzaju oficjalnych i osobistych transakcji. Zacznij od opanowania ośmiu kluczowych elementów stylu negocjacyjnego Trumpa. Oto one:
budowanie zaufania i obustronnej satysfakcji,odkrywanie potrzeb drugiej strony, określanie jej słabości i ujawnianie ukrytych informacji,
przekonanie rozmówców, że otrzymują więcej, niż się spodziewali, zarządzanie czasem, ostateczne terminy, impas oraz gra na zwłokę,
stosowanie psychologicznych sztuczek negocjacyjnych,posiadanie szerokiej wiedzy na temat będący przedmiotem negocjacji,
umiejętność bycia elastycznym,wykorzystanie szerokiego planowania i narzędzi prowadzących do sukcesu.

W życiu nie dostajesz tego, na co zasługujesz, tylko to, co wynegocjujesz.

I autor książki:
"Właściwe słowa wypowiedziane we właściwym momencie mogą zmienić przeciwnika w sojusznika."


Do kupienia tu:

http://onepress.pl/ksiazki/sztuka-negoc ... ,trump.htm

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 9 gości