Salonowe mole książkowe.

Awatar użytkownika
psidzyndzel
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Re: Salonowe mole książkowe.

Postautor: psidzyndzel » 25 cze 2015, 17:02

Stary Chemik pisze:Właśnie wczoraj nabyłem drogą kupna Sołdata. Podzielę się opinią za parę dni.

Książka o tyle interesująca, że to twór zza wschodniej granicy, po przeczytaniu lekki niedosyt, ale jest dobrze.

Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 112
Otrzymał podzięk.: 77 razy

Postautor: MaiArt » 25 cze 2015, 18:30

A ja właśnie (po raz n-ty) zatapiam się historii życia bombardiera Ascha :jupi:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Podziękował: 3015 razy
Otrzymał podzięk.: 1964 razy

Postautor: robert » 25 cze 2015, 18:42

08/15 jak się nie mylę. :) Bardziej mi się podobała Fabryka Oficerów.
Awatar użytkownika
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 112
Otrzymał podzięk.: 77 razy

Postautor: MaiArt » 25 cze 2015, 20:49

robertanisz pisze:08/15 jak się nie mylę. :) Bardziej mi się podobała Fabryka Oficerów.

Dokładnie tak. Egzemplarz z 1987 r. wydany przez Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej :jupi:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 503
Podziękował: 3015 razy
Otrzymał podzięk.: 1964 razy

Postautor: robert » 25 cze 2015, 21:13

:D Chyba o tym samym wydaniu mówimy.Nawet ma je przed oczami. :)
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 3237
Podziękował: 1476 razy
Otrzymał podzięk.: 2117 razy

Postautor: Haze » 11 lip 2015, 00:18

A czytaliście "Karę większą" Huberatha? Jeśli nie, to dobrze :D i nie czytajcie. O ile Orwell pisząc swój Rok miał zapewne lekko chory umysł to Harańczyk przebił go po kroćset... Po tym jak skończyłem 1984 NATYCHMIAST przerzuciłem strony i zacząłem czytać od początku (jedyny taki przypadek jeśli chodzi o moje czytanie), natomiast jak skończyłem "Karę" to chciałem ją zniszczyć, zdeptać, spalić, zanihilować, itp., oczywiście dopiero po tym jak minęła mi tygodniowa depresja :x
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 129
Podziękował: 120 razy
Otrzymał podzięk.: 206 razy

Postautor: shrack » 28 lip 2015, 18:30

Ukazała się kolejna część cyklu Star Carrier - Głębia Czasu

Mały opis na zachętę:

Według skali Kardaszewa cywilizacja drugiego typu jest w stanie wykorzystywać energię rodzimej gwiazdy. Z kolei cywilizacja trzeciego typu wykorzystuje już energię całej galaktyki. Ludzkość w istocie rzeczy nie osiągnęła jeszcze nawet drugiego stopnia rozwoju, a już musi zmagać się z przeciwnikiem, który reprezentuje co najmniej typ trzeci…
Admirał Trevor „Piachu” Gray znów staje przed zadaniem przekraczającym siły przeciętnego człowieka. Ale on z pewnością do przeciętniaków nie należy. Czy jednak poradzi sobie w obliczu nowych wyzwań? Czy ludzkość jest zdolna zjednoczyć się w obliczu ciągłego zagrożenia? Kosmiczni bogowie kontynuują rozpoczętą dawno temu pracę, a ludzkie mrówki muszą sobie radzić we wciąż zmieniającej się sytuacji.
W najnowszej części cyklu „Star Carrier” czytelnik znajdzie odpowiedzi na niektóre pytania, ale też pojawią się nowe kwestie, kolejne wątpliwości. Wszystko to okraszone jest, jak zwykle u Iana Douglasa, solidną dawką znakomitych opisów kosmicznych zmagań, a pełnokrwiści bohaterowie sprawiają, że wchodzi się w ten świat bez reszty, z niecierpliwością oczekując, co będzie się dalej działo.
A będzie się działo, oj, będzie!
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 47
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podzięk.: 296 razy

Postautor: RayvenPL » 02 wrz 2015, 21:25

Temat troszkę się zakurzył, więc przewietrzę. Połknąłem ostatnio cztery tomy "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza (czwarty albo piąty raz, uwielbiam tę książki). Podobnież połknąłem w ciągu ostatnich dni "Yggdrasilla" Podrzuckiego i choć dobra, to moim zdaniem do Grzędowicza nie dorasta.
A piszę z prośbą o polecenie zacnego, na wysokim poziomie fantasy lub SF, tudzież mieszanki obu powyższych. Cierpię na głód dobrej książki, a "Władcy", "Wiedźmina" czy też "Endera" nie będę czytał po raz nasty (albo i estyktóryś) bo znam fragmenty na pamięć a reszta stoi mi jak żywa przed oczami (czytając włączam wyobraźnię ma pełną parę i wizualizuję to co czytam-też tak macie?). Jej, polećcie coś...może ta Hiperprzrstrzeń? A ta Droga Królów wspomniana ma pierwszej stronie
stronie..a co to?
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4130
Podziękował: 2552 razy
Otrzymał podzięk.: 8236 razy

Postautor: Tommy Black » 02 wrz 2015, 21:33

RayvenPL pisze:Temat troszkę się zakurzył, więc przewietrzę.

Tak,Ray zakurzył się jak czasem niektóre książki.Sam czuję się winny.A skoro tak to małe usprawiedliwienie.
Mało czytam ostatnio, tylko to co absolutnie konieczne i służbowo i forumowo. Niebawem mam kolejną operację ,tym razem drugiego oka.
Jeśli wszystko pójdzie ok, to sam tu będę częstym gościem.Jeśli nie,będziecie mi czytać na głos... i wtedy też będzie fajnie,albo i lepiej... ;) :)
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 222
Podziękował: 2753 razy
Otrzymał podzięk.: 2087 razy

Postautor: amsaw » 02 wrz 2015, 21:34

Rayven, przypuszczam, że cykl, z którego nasz forumowy kolega Haze zapożyczył swój nick jest Ci znany?
Przeniesione z OFF Topic do Literatura on 17 paź 2015, 01:56 przez matatiti

Wróć do „Literatura”