Kazuo Ishiguro - Literacki Nobel 2017

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kazuo Ishiguro - Literacki Nobel 2017

Postautor: Tommy Black » czw paź 05, 2017 11:58 am

Obrazek

Brytyjczyk japońskiego pochodzenia Kazuo Ishiguro został laureatem literackiej Nagrody Nobla w 2017 roku. Laureata ogłosiła w Sztokholmie Szwedzka Akademia.

W uzasadnieniu Akademia przyznała, że to pisarz, "który w powieściach o wielkiej emocjonalnej sile, odkrył przepaść kryjącą się za złudnym poczuciem łączności ze światem".
Ishiguro w 1986 roku otrzymał nagrodę Whitbread Award za powieść "Malarz świata ułudy", a w 1989 roku Nagrodę Bookera za "Okruchy dnia". Za powieść "Nie opuszczaj mnie" był nominowany do Nagrody Bookera w 2005 roku.
Jego najnowsze dzieło to "Pogrzebany olbrzym" z 2015 roku. Łącznie napisał osiem książek, które zostały przetłumaczone na 40 języków, w tym polski.
Isiguro nie jest pisarzem u nas nieznanym ale sądzę że będziemy musieli go w Salonie nieco przybliżyć.
Ubiegłoroczny laureat. Bob Dylan był kompletnym zaskoczeniem choć nie dla mnie akurat. W molach pisalem o oczekiwanej przeze mnie nagrodzie dla niego.
Potem musiałem już tylko żalować. Nie z powodu nagrody a zupełnie dziwnego, szczeniackiego wręcz zachowania Dylana. Na szczęście to już za nami.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości