Bill Gates poleca pięć najlepszych książek, które przeczytał w 2017 roku

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Bill Gates poleca pięć najlepszych książek, które przeczytał w 2017 roku

Postautor: Tommy Black » wt gru 12, 2017 7:52 am

Ja czytam coraz mniej ale nie z lenistwa czy braku czasu...no taka sytuacja, dobrze więc że Bill jeszcze czyta i na dodatek prowadzi blog o książkach, bardzo fajnie go prowadzi, gdzie co roku w grudniu publikuje listę 5 książek które uznał za ważne albo najlepsze. Oto jego wybory:

Obrazek

The Best We Could Do, Thi Bui
Thi Bui w niniejszej powieści ilustruje historię życia swojej rodziny, zmuszonej do ucieczki z kraju po upadku Południowego Wietnamu w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Świeżo upieczona matka nie dość, że musi sobie radzić z trudami imigranckiego życia, to jeszcze w niesprzyjających warunkach pozna trudną lekcję rodzicielstwa.

Ta wspaniała powieść graficzna jest bardzo osobistym pamiętnikiem, który pokazuje, co to znaczy być rodzicem i uchodźcą – Bill Gates.

Obrazek

Evicted: Poverty and Profit in the American City, Matthew Desmond
Matthew Desmond, socjolog z Harvardu, pozwala nam zajrzeć w najbiedniejsze rejony Milwaukee, opowiadając historię ośmiu rodzin żyjących w skrajnej biedzie. Bohaterami książki są między innymi: samotna matka wychowująca dwóch synów, mając do dyspozycji jedynie 20 dolarów miesięcznie; pielęgniarz, którego zniszczyło heroinowe uzależnienie czy beznogi mężczyzna opiekujący się dziećmi z sąsiedztwa.

Desmond stworzył genialny obraz Amerykan żyjących w biedzie. Uzmysłowił mi, co to znaczy być biednym w tym kraju lepiej niż cokolwiek innego, co przeczytałem do tej pory – Bill Gates.

Pozostaje mieć nadzieję że polskie wydawnictwa również w tym roku uważnie śledziły blog Billa i przynajmniej część tych książek ukaże się niebawem w polskich księgarniach.

W tytule mowa o 5 ksiązkach, ja przedstawilem 2. Pozostałe 3 są u źródła czyli tu: http://niestatystyczny.pl/2017/12/12/bi ... 2017-roku/

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości