10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: Selene » pt gru 29, 2017 6:18 pm

Tommy Black pisze:
Madzia pisze:Błąd Tomasz uważam, że szczepionki to zło... Wielkie zło. Jeszcze gorsze od znieczulicy


Magda, Ty naprawdę nie wiesz co to jest zło. Nie spotkałaś jeszcze zła.Ale był ktoś kto spotkał i to dużo. I napisał takie zdania:

Dobro i zło należy pamiętać wiecznie. Dobro, ponieważ wspomnienie, że kiedyś nam je wyświadczono, uszlachetnia nas. Zło, ponieważ od chwili, w której je nam wyrządzono, spoczywa na nas obowiązek odpłacenia za nie dobrem.

Zgadnij kto i stosuj w swoim życiu.Będzie Ci lepiej, zwłaszcza kiedy zgadniesz... ;)

Wiem, że może nie wyglądam.. Ale stosuję, uwierz :D nie jestem mściwa jak inni ;) i kto powiedział, że jest mi źle?.... zresztą nie zaśmicaj Robusiowi tematu :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: Tommy Black » pt gru 29, 2017 6:13 pm

Madzia pisze:Błąd Tomasz uważam, że szczepionki to zło... Wielkie zło. Jeszcze gorsze od znieczulicy


Magda, Ty naprawdę nie wiesz co to jest zło. Nie spotkałaś jeszcze zła.Ale był ktoś kto spotkał i to dużo. I napisał takie zdania:

Dobro i zło należy pamiętać wiecznie. Dobro, ponieważ wspomnienie, że kiedyś nam je wyświadczono, uszlachetnia nas. Zło, ponieważ od chwili, w której je nam wyrządzono, spoczywa na nas obowiązek odpłacenia za nie dobrem.

Zgadnij kto i stosuj w swoim życiu.Będzie Ci lepiej, zwłaszcza kiedy zgadniesz... ;)
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: Selene » pt gru 29, 2017 6:05 pm

Tommy Black pisze:
Na znieczulicę Magda, książka Ci nie pomoże. Weź szczepionkę. :-P

Błąd Tomasz ;) uważam, że szczepionki to zło... Wielkie zło. Jeszcze gorsze od znieczulicy :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: Tommy Black » pt gru 29, 2017 6:00 pm

robert pisze:Znalazłem takie oto zestawienie , 10 najlepszych książek 2017 roku .


Jak zwykle pytanie o autorów zestawienia i kryteria?

Z wymienionych ksiażek mam trzy.Jedną już przeczytalem, drugą usiłuję a trzecią codziennie przeglądam. Zacznę od tej pierwszej.

Wojciech Orliński, „Lem. Życie nie z tej ziemi”

Bardzo chciałem, żeby to była „znakomita biografia”, jak pisze o tej książce Krzysztof Varga w recenzji w Newsweeku. Niestety nie mogę zgodzić się z tym stwierdzeniem.

Ja nie jestem tak elegancki jak Varga i nic nie napiszę. Poza tym że Orliński naprawdę nie powinien pisać biografii, bo kolejny raz...dobra... :( :)

Klementyna Suchanow, „Gombrowicz. Ja, geniusz”

Dawno nie czytałem tak świetnie napisanej biografii.Nie tylko z powodu wzroku czytam powoli, ja się tym delektuję. Tak do tej pory biografie pisywał tylko Simon Sebag Montefiore i choć to inna szkoła, inna epoka zainteresowań, czyta się podobnie. Świetna książka.

Ewa Solarz, Agnieszka Kowalska, Agata Szydłowska, Anna Niemierko, „Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów”


No kurcze, nie wiedzieć kto wpadł na pomysł Ptasiego Mleczka? ;)
Bardzo to fajna książeczka, zabawna, ciekawa, sentymentalna i bardzo pouczająca. Choć to w zasadzie powinna być książka dla naszych dzieci.

Added in 12 minutes 22 seconds:
Madzia pisze:Ooo właśnie! Miałam sobie wypożyczyć "Nieczułość". Dzięki @
Awatar użytkownika
robert
za przypomnienie
To takie trochę teraz na czasie będzie... Znieczulica panuje okropna wszędzie...


Na znieczulicę Magda, książka Ci nie pomoże. Weź szczepionkę. :-P
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: Selene » pt gru 29, 2017 5:32 pm

Ooo właśnie! Miałam sobie wypożyczyć "Nieczułość". Dzięki @
Awatar użytkownika
robert
za przypomnienie ;)
To takie trochę teraz na czasie będzie... Znieczulica panuje okropna wszędzie...
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

10 najlepszych ksiażek 2017 roku.

Postautor: robert » pt gru 29, 2017 4:30 pm

Znalazłem takie oto zestawienie , 10 najlepszych książek 2017 roku .
Nie wiem czy to dobre książki ,nie czytałem żadnej. Jednak coś pewnie w sobie mają skoro zostały zauważone ,a przecież książek wydaje się sporo.
Może ktoś z Was coś dla siebie znajdzie .https://kultura.onet.pl/ksiazki/10-najl ... 0z#slajd-5

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości