18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: Selene » pn sty 22, 2018 8:38 pm

Obrazek

Czas zjeść jakiegoś prosiaka :D
Obrazek
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
K_Puchatek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: sob cze 20, 2015 3:46 pm
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: K_Puchatek » pn sty 22, 2018 8:03 pm

Fajnie że pamiętaliście... ;)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: basika » czw sty 18, 2018 9:18 am

Kubuś Puchatek jest dobry na każdą okazję, ale dla mnie to, przede wszystkim, przykład prawdziwej przyjaźni, o jakiej często można tylko pomarzyć, a jeśli ktoś taką spotkał, to może powiedzieć, że jest szczęściarzem :smile:

No i powiem Wam w tajemnicy, że ktoś z nas też dzisiaj ma urodziny :P

9533-aa-milne-kubus-puchatek-039039.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: Tommy Black » czw sty 18, 2018 9:11 am

sikor pisze:To ja może podrzucę to (+18):
http://www.zlomowisko6.republika.pl/kubus.html


No i to jest piękny i klasyczny przyklad na to że, naszemu dorastaniu towarzyszyła piękna i wielka literatura i coś z nas wyrosło! :brawo: ;)
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: sikor » czw sty 18, 2018 9:01 am

To ja może podrzucę to (+18):
http://www.zlomowisko6.republika.pl/kubus.html
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka!

Postautor: Tommy Black » czw sty 18, 2018 8:25 am

Obrazek

Gdyby dziś ktoś napisał nowe przygody Kubusia Puchatka, miś na pewno byłby waperem... ;)

18 stycznia obchodzimy Dzień Kubusia Puchatka – z okazji rocznicy urodzin jego twórcy. Na pierwsze urodziny w 1921 roku Milne podarował swemu synowi pluszowego misia ze sklepu Harrodsa w Londynie – był to pierwowzór Kubusia Puchatka, który kilka lat później przyniósł pisarzowi międzynarodową sławę. W roku 1928 ukazała się drukiem kontynuacja przygód małego misia – Chatka Puchatka.Integralną częścią książki są ilustracje Ernesta Sheparda, wyobrażające bohaterów. Książka zyskała duże powodzenie czytelnicze i przełożona była na wiele języków. ObrazekDzięki temu wszyscy znają misia, Krzysia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.
Obrazek Nieprawda, to świat cierpi na schizofrenię i nie tylko.No i wszędzie trzeba uważać teraz, zwłaszcza na drogach, bo wielu kierowców się upija i pozwala prowadzić swoim żonom.Żonaci faceci żyją dłużej od samotnych, ale chętniej umierają.
Obrazek
A dla wszystkich dziś tylko garść cytatów które warto przeczytać choć, niektóre zapisać a niektóre i tak się pamięta.Tak działa wielka literatura...

Prosiaczek idący w tyle za Puchatkiem wspiął się na paluszki i szepnął:
– Puchatku.
– Co Prosiaczku? – odrzekł Puchatek biorąc Prosiaczka za rękę.
– Nic. Chciałem się upewnić, że jesteś.

I gdy Królik zapytał: – Co wolisz, miód czy marmoladę do chleba? – Puchatek był tak wzruszony, że powiedział: – Jedno i drugie. – I zaraz potem, żeby nie wydać się żarłokiem, dodał: – Ale po co jeszcze chleb, Króliku? Nie rób sobie za wiele kłopotu.

Jeśli spadniesz na kogoś, nie wystarczy powiedzieć, że nie chciałeś. W końcu ten ktoś też wcale nie chciał, żebyś na niego spadał.

Kiedy zawołasz do króliczej norki: Hej, jest tam kto?, a głos z wnętrza odpowie: Nie!, to znaczy chyba, że nie jesteś mile widziany.

Miałem zamiar zmienić koszulkę, ale zamiast tego zmieniłem zamiar.

Myślenie nie jest łatwe, ale można się do niego przyzwyczaić.

Jestem Misiem o Bardzo Małym Rozumku i długie słowa sprawiają mi wielką trudność.

Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy.

Dorosłe Strumyki (czyli Prawie Małe Rzeczki) wiedzą bardzo dobrze, że nie ma pośpiechu. Któregoś dnia i tak dostaną się tam, gdzie trzeba.

Jeżeli posiliłeś już swego gościa, a on wciąż spogląda tęsknie w stronę spiżarni, prawdopodobnie chce ci powiedzieć, że mógłby się posilić jeszcze bardziej. Objaśnij mu, że to nieprawda.

– Powiedz, Puchatku – rzekł wreszcie Prosiaczek – co ty mówisz, jak się budzisz z samego rana?
– Mówię: „Co też dziś będzie na śniadanie?” – odpowiedział Puchatek. – A co ty mówisz, Prosiaczku?
– Ja mówię: „Ciekaw jestem, co się dzisiaj wydarzy ciekawego”.
Puchatek skinął łebkiem w zamyśleniu.
– To na jedno wychodzi – powiedział.

Jeśli wskutek nadmiernego jedzenia utkniesz w drzwiach frontowych czyjegoś domku, będziesz zmuszony pozwolić swemu gospodarzowi używać twoich tylnych łapek zamiast wieszaka na ręczniki. Cóż, tak to bywa.

Ktokolwiek ci mówi, że aby schudnąć, potrzebny jest z tydzień, kłamie.

Bądź ostrożny, kiedy pochłonięty swoimi sprawami stoisz nad brzegiem rzeki. Możesz zostać wbryknięty do wody.

Łatwiej kijek pocienkować, niż go potem pogrubasić.

Lepszy niewielki aplauz niż żaden, choćby był z lekka pozbawiony zapału.

Więcej się ruszaj. Więcej bywaj. Wpadaj do innych. A jeśli ktokolwiek powie od progu: “Do licha!”, zawsze możesz wypaść z powrotem.

Wciąż pada śnieg. I mróz bierze. Jednakże nie mieliśmy ostatnio trzęsienia ziemi.
;)

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości