Nie żyje Jack Ketchum!

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie żyje Jack Ketchum!

Postautor: Tommy Black » czw sty 25, 2018 11:59 am

Obrazek

Przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 71 lat.Odszedł jeden z najwspanialszych twórców współczesnej grozy ekstremalnej. Uwielbiany pośród miłośników horroru, legenda pośród fanów.Jack Ketchum potrafił pisać przerażające historie i skrzętnie ze swojego talentu korzystał. Dał nam kilkanaście powieści i liczne opowiadania. Nie był tylko pisarzem. Grał w filmach, pisał scenariusze, a nawet śpiewał. Jego twórczość literacka była chętnie przenoszona na ekrany.
Pozostawił po sobie niesamowite książki i opowiadania, które wielokrotnie zostały docenione przez czytelników horrorów. O tym niech zaświadczą liczne nominacje do nagrody Brama Stokera. Kilkakrotnie zresztą statuetkę otrzymał. Do najbardziej znanych powieści Ketchuma należą Dziewczyna z sąsiedztwa, Przejażdżka czy Zabawa w chowanego.

Zapytany w 2016 roku o to, dlaczego pisze i co go inspiruje, odpowiedział:

Cóż, wczoraj napisałem wiersz dla mojego kota. Wiele różnych rzeczy wyzwala we mnie potrzebę pisania. Coś, co mnie w kurzy. Ktoś, kogo kocham. I miłość do samego pisania, tego procesu, tego, że pozwala mi się przez jakiś czas żyć w mojej wyobraźni – i do tego jeszcze dostawać za to pieniądze. To fantastyczne!

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 3 gości