E-book jest głupim produktem...

mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: mattoid1973 » sob cze 12, 2021 6:11 pm

Bardzo dziękuję za chęć pomocy, miałem ochotę zamówić coś dzisiaj, ale jednak odłożę tę decyzję i w poniedziałek spróbuję odwiedzić jakieś Euro czy inne takie, pomacać sobie i dokonać wyboru jeśli chodzi o wielkość (niby rozmiar się nie liczy, ale żona co miesiąc mi powtarza "widzisz, pensję też masz małą" i cholera nie wiem o co chodzi z tym "też").
Haze pisze:Jeśli pominiemy aspekt "kieszonkowości" to decydująca jest ... jakość Twojego wzroku ;) . Jeśli masz sokole oko na poziomie takim, że bez problemu odczytujesz drobny maczek np. na opakowaniach to wystarczy Ci 6 cali - bez problemu "obsłużysz" wtedy rozmiar czcionki, przy której na jednym ekranie i tak zmieści Ci się więcej treści niż w tradycyjnej książce.
Ja natomiast tak "promuję" 8-calowce bo jestem obecnie w wieku, w którym okuliści zaczynają mi już wspominać o okularach do czytania, w związku z czym muszę ustawiać dosyć dużą czcionkę, a ponieważ czytam dość szybko to na 6-tce za dużo bym musiał "machać" ...

Mi okulista jakieś 6-7 lat temu powiedział, że przydałyby mi się okulary, wtedy go nie posłuchałem, ale już kilka miesięcy później kupiłem okulary (0,5 dpi) i używam ich do dziś, raczej sporadycznie.
Miodu pisze:W wieku "takim" to ja jestem, że do czytania, okulary to używam już od kilku lat. Ręce jakieś takie krótkie mi się zrobiły. :D

Też czasem zauważam "krótkość" rąk niestety.
Cinmar pisze:Od siebie podrzucę konkret: Pocketbook Touch HD 3.
Sterowanie gestam (oczywiście fizyczne przyciski do tego też są), dostęp do dużych bibliotek (Empik GO i Legimi), doświetlanie ekranu (bo podświetlenie jest określeniem błędnym, acz potocznym) i niezła responsywność (poza zmianą czcionki, ale kto się tym bawi co chwilę?). Do tego wrzucanie na czytnik książek za pośrednictwem e-maila.
Po półtora roku użytkowania jedyne do czego mógłbym się teoretycznie przyczepić, to to, że przyciski są minimalnie nierówne i mają delikatnie inny skok, ale tak miałem od nowości i przeszedłem nad tym do porządku dziennego.

Myślałem o nim tym bardziej, że jak wyczytałem można na nim również słuchać audiobooków na słuchawkach przez BT. Prawda to?
Awatar użytkownika
Cinmar
Patronauta
Patronauta
Posty: 1138
Rejestracja: ndz wrz 09, 2018 7:33 am
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 528 razy
Otrzymał podzięk.: 868 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Cinmar » sob cze 12, 2021 5:26 pm

Od siebie podrzucę konkret: Pocketbook Touch HD 3.
Sterowanie gestam (oczywiście fizyczne przyciski do tego też są), dostęp do dużych bibliotek (Empik GO i Legimi), doświetlanie ekranu (bo podświetlenie jest określeniem błędnym, acz potocznym) i niezła responsywność (poza zmianą czcionki, ale kto się tym bawi co chwilę?). Do tego wrzucanie na czytnik książek za pośrednictwem e-maila.
Po półtora roku użytkowania jedyne do czego mógłbym się teoretycznie przyczepić, to to, że przyciski są minimalnie nierówne i mają delikatnie inny skok, ale tak miałem od nowości i przeszedłem nad tym do porządku dziennego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Krasnal45 » sob cze 12, 2021 5:07 pm

W wieku "takim" to ja jestem, że do czytania, okulary to używam już od kilku lat. Ręce jakieś takie krótkie mi się zrobiły. :D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Haze » sob cze 12, 2021 5:01 pm

mattoid1973 pisze:Z tymi 8 calami, to był strzał, uważasz, że 6" wystarczy do komfortowego użytkowania?

Jeśli pominiemy aspekt "kieszonkowości" to decydująca jest ... jakość Twojego wzroku ;) . Jeśli masz sokole oko na poziomie takim, że bez problemu odczytujesz drobny maczek np. na opakowaniach to wystarczy Ci 6 cali - bez problemu "obsłużysz" wtedy rozmiar czcionki, przy której na jednym ekranie i tak zmieści Ci się więcej treści niż w tradycyjnej książce.
Ja natomiast tak "promuję" 8-calowce bo jestem obecnie w wieku, w którym okuliści zaczynają mi już wspominać o okularach do czytania, w związku z czym muszę ustawiać dosyć dużą czcionkę, a ponieważ czytam dość szybko to na 6-tce za dużo bym musiał "machać" ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Krasnal45 » sob cze 12, 2021 4:38 pm

Upss.... :oops: Sorry, odczytałem "zbędne". :D
Dobór wielkości to sprawa indywidualna. Tak jak pisałem, do standardowego "tylko czytania" i mania sprzętu zawsze przy sobie, 6 cali jest dla mnie idealne.
Poczytaj sobie https://czytio.pl/czytniki-ebookow
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: mattoid1973 » sob cze 12, 2021 4:33 pm

Miodu pisze:Jeżeli myślisz o PocketBooku i o 8 calach, to celuj właśnie w Inkpada. Podświetlenie praktycznie teraz jest już wszędzie, jednak wszędzie można go wyłączyć. Zapewniam Cię jednak, że to bardzo użyteczna funkcjonalność. ;)

Nie wątpię, dlatego napisałem, że uważam je za niezbędne :-D
Miodu pisze:Nie wiem czy patrzyłeś na gabaryty 8 cali w porównaniu do na przykład 6 cali, ale dla mnie te 6 cali właśnie w zupełności jest wystarczające bo bardziej jednak mobilne. Jak masz gdzie, popatrz sobie na jeden i na drugi i zdecyduj.

Z tymi 8 calami, to był strzał, uważasz, że 6" wystarczy do komfortowego użytkowania?
Awatar użytkownika
Goomowiec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 757
Rejestracja: czw cze 18, 2020 5:02 pm
Lokalizacja: \m/
Podziękował: 200 razy
Otrzymał podzięk.: 622 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Goomowiec » sob cze 12, 2021 4:29 pm

Może Pocketbook Inkpad 3?
You have violated the dress code of this vessel.
Failure to comply is punishable by death.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Krasnal45 » sob cze 12, 2021 4:26 pm

Jeżeli myślisz o PocketBooku i o 8 calach, to celuj właśnie w Inkpada. Podświetlenie praktycznie teraz jest już wszędzie, jednak wszędzie można go wyłączyć. Zapewniam Cię jednak, że to bardzo użyteczna funkcjonalność. ;)
Nie wiem czy patrzyłeś na gabaryty 8 cali w porównaniu do na przykład 6 cali, ale dla mnie te 6 cali właśnie w zupełności jest wystarczające bo bardziej jednak mobilne. Jak masz gdzie, popatrz sobie na jeden i na drugi i zdecyduj.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: mattoid1973 » sob cze 12, 2021 4:16 pm

Stoję właśnie przed wyborem czytnika i nie mogę się zdecydować. Chodzi mi po głowie Pocketbook, bo jakoś nie mam ochoty płacić więcej, a wolna zmiana rozmiaru czcionki (testy |Haze-go) mnie jakoś szczególnie nie odstrasza. Nie wiem jednak który model jest wart uwagi, a może jednak inny producent? Wstępnie celuję w okolice 8 cali, a podświetlenie ekranu uważam za niezbędne.
Jak mawiał pewien towarzysz... Pomożecie?
Awatar użytkownika
Alchemik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1206
Rejestracja: czw cze 11, 2015 10:59 am
Lokalizacja: Śląsk
Podziękował: 842 razy
Otrzymał podzięk.: 1597 razy
Płeć: Mężczyzna

E-book jest głupim produktem...

Postautor: Alchemik » ndz maja 30, 2021 11:07 am

@
Awatar użytkownika
ToYz
już napisałem i czekam na odpowiedź. :D
:crystball: Kto szuka, ten znajdzie... :crystball:

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości