Jak to się stało, że zostałaś pisarką?Rozmowa z Louise Jensen

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak to się stało, że zostałaś pisarką?Rozmowa z Louise Jensen

Postautor: Tommy Black » wt lut 27, 2018 6:55 am

Obrazek

„Majstersztyk!”, „Najlepszy thriller psychologiczny jaki czytałam.” „Zakończenie, wbija w fotel!” – te określenia niczym refren powtarzają się w recenzjach najnowszej powieści Louise Jensen „Surogatka”. Czym autorka, która sprzedała już milion książek oczarowała polską publiczność?


Jak to się stało, że zostałaś pisarką?

Wypadek sprawił, że straciłam zdolność chodzenia. Przepełniał mnie wtedy smutek i lęk. Jak to? Ja kobieta po trzydziestce na wózku? Koszmar! Dopiero gdy odkryłam mindfulness zaczęłam powoli wracać do siebie i odzyskiwać chęć do życia. Dla zabicia czasu pisałam artykuły do gazet o tym jak poradziłam sobie w takim trudnym momencie. I stąd krok po kroku zaczęłam też wymyślać historie. I bum! Wpadłam. Pisanie mnie wessało. Ono jest jak narkotyk a teraz to moja praca na pełen etat.

„Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, na co zasługujemy.”, to zdanie z Twojej najnowszej książki „Surogatka”. Co chciałaś przez to powiedzieć?

Te słowa wypowiada Lisa, jedna z bohaterek, i odnoszą się one do karmy. Wiary w to, że jeśli dajemy coś światu, to prędzej czy później „to” do nas wróci. Jeśli czynisz dobro, możesz spać spokojnie, ale jeśli wyrządziłeś komuś krzywdę i masz coś na sumieniu.. powinieneś się bać. Każdy z moich bohaterów ma swoje ciemne sekrety, ale dopiero na końcu książki okaże się, czy uda się im ujść z tym na sucho.

Obrazek

W swoich książkach nieustannie zwodzisz czytelników, a w życiu?

Ha, tego to trzeba sę już dowiedzieć z bardzo ciekawej rozmowy pisarki z Izą Janiszewską o tu: http://niestatystyczny.pl/2018/02/26/th ... -prezentu/

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 7 gości