Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Postautor: basika » śr mar 14, 2018 3:33 pm

Haze pisze:To był prawdziwie "Piękny Umysł". A do tego twardziel jakich mało - wiecie, że był najdłużej żyjącym człowiekiem z tą chorobą? 50 lat podczas których można ruszać w zasadzie tylko głową, a dorobek i obecność w świecie większe niż np. wszystkich naszych naukowców razem wziętych...


@
Awatar użytkownika
Haze
to nie dziwi. Ten człowiek miał w sobie ogromną wolę walki i podobno był najbardziej upartym człowiekiem na świecie. Swoją drogą jak los okrutnie z niego zakpił i uwięził tak genialny umysł w tak słabym ciele.

Ciekawa zbieżność - Hawking urodził się w 300 rocznicę śmierci Galileusza, a zmarł w 139 rocznicę urodzin Alberta Einsteina. I jeszcze jedną ciekawostkę znalazłam w necie. Ktoś zauważył, że miesiąc i dzień jego śmierci to liczba pi.

Jakiś czas temu obejrzałam ten film, dzisiaj zachęcam Was do tego. Też sobie go powtórzę dzisiaj w nocy.

Przeżyłem większość życia ze świadomością, że mogę umrzeć w każdej chwili – nie boję się śmierci, ale wcale mi się do niej nie spieszy, mam jeszcze wiele do zrobienia i odkrycia. Do zobaczenia, dziękuję że wybraliście się ze mną w podróż przez moje życie..


https://www.youtube.com/watch?v=umuxoAIcRlw
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Postautor: Tommy Black » śr mar 14, 2018 8:26 am

Haze pisze:To był prawdziwie "Piękny Umysł".

No i na szczęście z niesamowtym poczuciem humoru i kosmicznym wręcz dystansem do siebie i świata. Pamiętam wywiad z nim sprzed lat w jakimś popularnym portalu.

Pytanie: Czy sądzisz, że istnieje inteligente życie w wszechświecie, i czy myślisz że będzie to ważne dla ludzi dowiedzieć się o tym?

A On odpowiada: Mam nadzieję że inteligente życie istnieje we wszechświecie, na Ziemi niezbyt wiele wskazuje, że istnieje.

:)

Sorry, to z filmu jaki kiedyś widziałem na amerykańskim kanale popularno - naukowym.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Postautor: Haze » śr mar 14, 2018 8:13 am

To był prawdziwie "Piękny Umysł". A do tego twardziel jakich mało - wiecie, że był najdłużej żyjącym człowiekiem z tą chorobą? 50 lat podczas których można ruszać w zasadzie tylko głową, a dorobek i obecność w świecie większe niż np. wszystkich naszych naukowców razem wziętych...
Obrazek
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Postautor: sikor » śr mar 14, 2018 7:06 am

Ten gość był jednym z moich autorytetów.... razem z Bilem Gates'em

Wczoraj w radiu było o czarnych dziurach i od razy Stephen mi na myśl przyszedł - ciekawe co tam u niego, jak się trzyma bo go dawno nie pokazywali...
Dzisiaj w drodze do pracy inne radio podaje, że zmarł... +++
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jeszcze Krótsza Historia Czasu - Nie żyje Stephen Hawking

Postautor: Tommy Black » śr mar 14, 2018 6:16 am

Obrazek

Też zmieniłem tytuł jak Hawking książki Petera Guzzardiego, "Od Wielkiego Wybuchu do Czarnych Otworów: Krótka Historia Czasu", tyle że Hawking zmienił na " Krótka Historia Czasu" a ja tytuł tematu tylko. Książka Hawkinga została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy w 40 krajach świata.
Dzieci Hawkinga, Lucy, Robert i Tim powiedziały w oświadczeniu po jego śmierci:
Był wspaniałym naukowcem i niezwykłym człowiekiem, którego praca i dziedzictwo będą żyły przez wiele lat. Jego odwaga i wytrwałość, jego błyskotliwości i humor inspirowały ludzi na całym świecie.
Powiedział kiedyś:" Na nic wszechświat, gdyby nie było domu dla ludzi, których kochasz . "Będziemy tęsknić za nim na zawsze. "

Stephen Hawking umiera w wieku 76 lat.
Obrazek

https://youtu.be/OH8s4N15zdg
Był w Simpsonach i nie tylko...

"Największym osiągnięciem ludzkości jest rozmowa a największym niepowodzeniem jej brak .To nie musi tak być. "

To zdanie tak bardzo poruszyło Davida Gilmoura, że ​​użył słów Hawkinga w utworze Keep Talking na płycie Pink Floyd Division Bell.

https://youtu.be/tS-qsh6eTik

PS
Napiszę więcej kiedy trochę poukladam to wszystko... :((

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości