Terry Pratchett - Fan Club

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Tommy Black » pn wrz 12, 2016 5:30 pm

A ja przypomnę patrona naszego Klubu. Bo i patron i Klub popadli w zapomnienie. To że Terry chwilowo nie żyje, to jeszcze nie powód żeby zrujnować jego Klub.
Dziś tylko kilka znamienitych portretów. Ale już niebawem będą bilety na wieczór autorski... :twisted:

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: amsaw » ndz lip 17, 2016 7:17 pm

Wpadlo mi dziś w oczy:

"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett "Maskarada"
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Tommy Black » sob paź 24, 2015 2:02 pm

Czasem prokrastynatory nakazują mi odwiedzić jedyny Klub,do którego jeszcze należę...I one te Pratchettowe prokrastynatory nakazały mi,w związku ze zmianą czasu ,wrzucić kilka myśli mistrza,coby czas obszedł się z nimi łaskawie...czyli żeby w końcu nauczyć się ich na pamięć,cholera... ;) :twisted:


Osoby używające więcej niż trzech wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości.

Ludzie powinni zostawać tam, gdzie się ich postawiło.
- Kolor magii



Cisza jest tylko brakiem hałasu.
- Blask fantastyczny



Tragiczni bohaterowie zawsze cierpią, kiedy bogowie się nimi zainteresują. Ale naprawdę ciężki los mają ci, na których bogowie w ogóle nie zwracają uwagi.
- Mort



– A czym byliby ludzie bez miłości?
GINĄCYM GATUNKIEM, odparł Śmierć.
- Czarodzicielstwo



Trzeba urodzić się błaznem, by zostać królem.
- Trzy wiedźmy



Jeśli cokolwiek przygnębiało go bardziej niż własny cynizm, to fakt, że często nie był aż tak cyniczny jak prawdziwy świat.
- Straż! Straż!



Eryk rozpromienił się jak dynia w Halloween.
- Eryk



Gdyby ludzie wiedzieli, kiedy umrą, prawdopodobnie wcale by nie żyli.
- Kosiarz



Bogowie lubili gry – pod warunkiem, że wygrywali.
- Pomniejsze bóstwa



Nie pochwalam szkół. Przeszkadzają w edukacji.
- Panowie i damy



Czasami lepiej użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność.
- Zbrojni



Trzeba uważać, kiedy wypowiada się życzenie. Nigdy nie wiadomo, kto może słuchać.
- Muzyka duszy



Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić.
- Bogowie, honor, Ankh-Morpork



Droga człowieka prawdomównego przypomina wyścig kolarski z bielizną z papieru ściernego.
- Prawda



Nie działaj pochopnie, kiedy stajesz naprzeciw łysych, pomarszczonych i uśmiechniętych staruszków!
- Złodziej czasu



Mężczyzna ma tyle lat, na ile się czuje.
- Ostatni bohater



Co za sytuacja! Kto postawiłby znanego przestępcę na czele ważnej dziedziny działalności państwa? Oprócz, powiedzmy, przeciętnego wyborcy.
- Piekło pocztowe



Ludzie chcą kłamstw, które pomagają im żyć.
- Nacja



Zastrzelić dyktatora i zapobiec wojnie? Ale dyktator jest tylko czubkiem ropiejącego pęcherza społecznej materii, z której biorą się dyktatorzy. Jeśli zastrzeli się jednego, inny za chwilę zajmie jego miejsce. Zastrzelić jego także? A może wystrzelać wszystkich i napaść na Polskę? Za pięćdziesiąt lat, trzydzieści lat, nawet za dziesięć lat świat wróci prawie dokładnie na dawny kurs. Historia zawsze miała ogromną bezwładność.

- Panowie i damy



– Dlaczego musiał iść do więzienia?
– Wszystkich naszych polityków wsadzamy do więzienia, jak tylko zostaną wybrani. Wy nie?
– Czemu?
– Żeby zaoszczędzić sobie czasu.

- Ostatni Kontynent

Ta ostatnia myśl, jest tu dziś zupełnie przypadkowa i niezamierzona... :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Tommy Black » czw paź 08, 2015 11:30 am

Uprzejmie informuję,albo inforumuję,że właśnie dostępny jest taki oto ebook:

Obrazek

Terry Pratchett Życie i praca z magią w tle
Craig Cabell
Niezwykła historia życia jednego z najbardziej lubianych twórców na świecie, obejmująca także jego walkę z chorobą Alzheimera.

Więcej tu: http://www.publio.pl/terry-pratchett-cr ... 28298.html

...a Fan Club istnieje... ;)
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Luk Goth » śr lip 08, 2015 6:49 pm

Z dumą donoszę, że Fan Club Sir Pratchetta ma kolejnego członka, a nawet członkinię :jupi: W poniedziałek pożyczyłem koleżance z pracy Blask Fantastyczny - dziś już szedłem do biura z dwiema torbami wypełnonymi Światem Dysku :D
*wino*

Pozdr.
Łukasz
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Luk Goth » sob cze 20, 2015 8:25 pm

Jeden z moich ulubionych cytatów... Droga człowieka prawdomównego przypomina wyścig kolarski z bielizną z papieru ściernego. ;)

Pozdro
Łukasz
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Tommy Black » sob cze 20, 2015 4:37 pm

Tak, tłumaczenie Pratchetta to wyższa sztuka.Tu potrzebny jest matematyk,którym akurat Piotr Cholewa jest,ba jest nawet doktorem matematyki. :)
Mam jedą książkę tłumaczoną przez kogoś innego,ale nie pamiętam i tłumacza i tej książki, co gorsza nie pamiętam też gdzie jest sama książka...
Raz dostałem od kogoś Pratchetta w tłumaczeniu pani Doroty Malinowskiej-Grupińskiej,to był Kapelusz pełen nieba. Ponieważ jesteśmy też tu dżentelmenami,to oszczędzę epitetów. :P Żeby dokończyć ,musiałem kupić sam tę ksiażkę,ale już w przekładzie P.Cholewy.

A sam Piotr Cholewa o matematyce w tlumaczeniach:

"Matematyczne wykształcenie czasami wręcz pomaga – mówi tłumacz, za przykład podając opisywane przez Pratchetta urządzenia takie jak działający na napęd „mrówkowy” HEX, czy manipulujące czasem prokrastynatory."
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Luk Goth » sob cze 20, 2015 4:06 pm

Tommy Black pisze:Na początku było nic. I rzekł Bóg: „Niechaj sta­nie się światłość” i da­lej nic nie było, tyl­ko te­raz można to zobaczyć.
Terry Pratchett

Ależ nie nie nie, bo jak stwierdziły księgi magiczne w Blasku fatnastycznym, "na początku było odchrząknięcie... potem Słowo" ;-)

Istnieje na świecie wiele rodzajów orgazmów. Ponoć istnieje nawet małżowinowy. Ok, być może. Natomiast nigdy nie sądziłem, że może istnieć orgazm beletrystyczny (wywołany nie tylko śmiechem) - dopóki nie sięgnąłem po tomy ze Świata Dysku. Sir Terry Pratchett sprawił coś niesamowitego - potrafiłem nawet wziąć dzień wolny, żeby skończyć książkę (tak było bodajże ze Złodziejem czasu i Równoumagicznieniem). Można mnie też od tamtego czasu nazywać "wyznawcą Śmierci" - tak, ŚMIERĆ absolutnie podbił moje serce ;-)

A 12 marca br spuściłem swoje prywatne obolałe serce do połowy masztu... Bowiem Nie ma takiego miejsca, do którego Śmierć nie mógłby się udać; nieważne, jak jest dalekie czy niebezpieczne. A nawet, im bardziej jest niebezpieczne, tym bardziej prawdopodobne, że Śmierć już tam jest.

Riccardo pisze:Bardzo lubię Pratchetta, tylko czytać go nie daję rady. Na szczęście często fani go cytują w internetach i można spijać śmietankę bez kaleczenia oczów :)

Riccardo, bo tłumaczenie książek Sir Pratchetta jest wyżsżą sztuką przekładu, której Piotr Cholewa w 90% sprostał moim skromnym zdaniem znakomicie... Jednak w tych 10% fakt, trochę go poniosło i miejscami faktycznie był nie do czytania. Ale nie można przewinieniami tłumacza obarczać autora ;). To, że Władca Pierścieni w przekładzie Łozińskiego jest nie do czytania nie oznacza, że mistrz Tolkien jest grafomanem, a dopiero Skibniewska wyciągnęła go z bagna :D. Chyba że czytałeś Sir Pratchetta w oryginale. Wtedy nie mam uwag :)

Tommy, jestem pod wrażeniem... lepiej nie mogłeś trafić... ;)


Pozdro
Łukasz
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Tommy Black » sob cze 20, 2015 9:30 am

Riccardo pisze:
Tommy Black pisze:
Riccardo pisze:Bardzo lubię Pratchetta, tylko czytać go nie daję rady. Na szczęście często fani go cytują w internetach i można spijać śmietankę bez kaleczenia oczów :)


No to jako jeden z fanów i z internetów,zacytuję Ci coś,na co na pewno ,albo co najmniej prawdopodobnie,byś nie wpadł. :P

Daj ko­muś ogień, a będzie mu ciepło przez je­den dzień, ale wrzuć go do og­nia, a będzie mu ciepło do końca życia.
Terry Pratchett

Ja mawiam:
daj komuś rybę, a nakarmisz go na jeden dzień, daj komuś trującą rybę, a nakarmisz go do końca życia :mrgreen:


No to ja powiem:
Wrzuć trującą rybę do ognia,pozbędziesz się tej męczącej filantropii, a tego komu chcialeś dać rybę, zaproś na wódkę! :P
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Re: Terry Pratchett - Fan Club

Postautor: Riccardo » sob cze 20, 2015 9:26 am

Tommy Black pisze:
Riccardo pisze:Bardzo lubię Pratchetta, tylko czytać go nie daję rady. Na szczęście często fani go cytują w internetach i można spijać śmietankę bez kaleczenia oczów :)


No to jako jeden z fanów i z internetów,zacytuję Ci coś,na co na pewno ,albo co najmniej prawdopodobnie,byś nie wpadł. :P

Daj ko­muś ogień, a będzie mu ciepło przez je­den dzień, ale wrzuć go do og­nia, a będzie mu ciepło do końca życia.
Terry Pratchett

Ja mawiam:
daj komuś rybę, a nakarmisz go na jeden dzień, daj komuś trującą rybę, a nakarmisz go do końca życia :mrgreen:

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 8 gości