Dlaczego warto czytać ?

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dlaczego warto czytać ?

Postautor: basika » wt sty 01, 2019 2:22 pm

robert pisze:Oto kilka powodów dla których warto czytać książki .Napisali tylko siedem ,ale za to ważnych według nich.Ja bym jeszcze kilka dołożył ,a Wy Szanowni ?

Powodów jest oczywiście wiele, bo każdy w czytaniu odnajduje coś innego. Tu kilka przykładów:

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"
Kartezjusz
"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"
Monteskiusz

@
Awatar użytkownika
robert
, pamiętasz pewien konkurs, w którym napisałeś czym jest dla Ciebie czytanie ? Zacytuję Twoją wypowiedź ;) :ok:

Czym dla mnie jest czytanie? Czymś bardzo ważnym, czymś co mnie wypełnia, jest wszystkim. Duża część książek siedzi we mnie i zostanie tam na zawsze. Niektóre z nich zostały w moim sercu i głowie. Książka pozwala mi być gdzie chcę, kim chcę i kiedy chcę. Pierwsze kilka stron książki jest jak pierwszy kieliszek dobrze zmrożonej wódki. Przyjemne uderzenie, lekki zawrót głowy i chęć kontynuacji. Dzięki czytaniu odkrywam siebie, odnajduje w sobie kogoś lub coś. No i pogłębiam swoją wiedzę, słownictwo, wyrabiam światopogląd. Czytanie ma tylko dwie małe wady. Kradnie nam czas, nieraz bardzo dużo czasu. Niektóre treści powodują w nas niepokój, budzą wątpliwości, każą stawiać pytania. A może to wcale nie jest wada, tylko jeszcze jeden powód dla którego czytamy. Nie wiem kim bym był ,gdzie bym był i czym wypełniłbym swoje życie, gdyby nie czytanie. Chyba nawet nie chcę wiedzieć.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dlaczego warto czytać ?

Postautor: robert » wt sty 01, 2019 10:35 am

Oto kilka powodów dla których warto czytać książki .Napisali tylko siedem ,ale za to ważnych według nich.Ja bym jeszcze kilka dołożył ,a Wy Szanowni ?
Przeczytajcie proszę :
https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/p ... Id,2759008

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 10 gości