Umberto Eco nie żyje.

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Tommy Black » wt mar 29, 2016 11:29 am

Yes George, we wrote to the Forum of Harper Lee .
A great loss for world literature.
GeorgePina
Płeć: nieokreślona

Umberto Eco nie zyje

Postautor: GeorgePina » wt mar 29, 2016 11:10 am

Harper Lee and Umberto Eco, two unexpected literary celebrities, both died on February 19th, aged 89 and 84, their reaction to fame couldnt be more different
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Tommy Black » sob lut 20, 2016 7:03 pm

robertanisz pisze:Szkoda ,wielka szkoda dla światowej literatury .Zmarła także autorka "Zabić drozda",Harper Lee.Nazwisko tej pani nic minie mówi ,oprócz tego że napisała tą powieść,dobrą według mnie.

o Tak, Harper Lee byla na pewno mniej znana niż Eco,ale była głownie publicystką. I napisala tylko dwie powieści.Swoją drugą powieść wydała po 55 latach, w lipcu 2015 ukazała się książka "Idź, postaw wartownika". Książka też stała się bestsellerem. Zaledwie w kilka dni od premiery rozeszła się w milionowym nakładzie w samych Stanach Zjednoczonych.

Nigdy naprawdę nie zrozumie się człowieka, dopóki nie spojrzy się na sprawy z jego punktu widzenia (...) dopóki nie wejdzie się w jego skórę, nie pochodzi się w jego skórze po świecie.

Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.

Drozdy nic nam nie czynią poza tym, że radują nas swoim śpiewem. Nie niszczą ogrodów, nie gnieżdżą się w szopach na kukurydzę, nie robią żadnej szkody, tylko śpiewają dla nas z głębi swoich ptasich serduszek. Dlatego właśnie grzechem jest zabić drozda.


A film "Zabić Drozda" Roberta Mulligana według jej ksiązki widzieli chyba wszyscy...
Awatar użytkownika
Baranek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 7:09 am
Lokalizacja:
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podzięk.: 75 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Baranek » sob lut 20, 2016 6:56 pm

Przeczytajcię ksiązkę " Gdzie dawniej spiewał ptak" Kate Wilhelm..coś pieknego..
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: robert » sob lut 20, 2016 6:50 pm

Szkoda ,wielka szkoda dla światowej literatury .Zmarła także autorka "Zabić drozda",Harper Lee.Nazwisko tej pani nic minie mówi ,oprócz tego że napisała tą powieść,dobrą według mnie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Tommy Black » sob lut 20, 2016 6:38 pm

Ja tylko dodam,aby nie było żadnych wątpliwości.Cytat w poscie Baranka pochodzi z książki Umberto Eco " Cmentarz w Pradze".

I też zacytuję,ale z www.publio.pl:

"Cmentarz w Pradze" to powieść kryminalno-szpiegowska, której akcja rozgrywa się w XIX wieku.
Umberto Eco przedstawia w niej genezę okrytych złą sławą tzw. Protokołów Mędrców Syjonu, które stanowiły dla Hitlera jedno ze źródeł jego obłąkańczej idei zagłady Żydów i były elementem nazistowskiej propagandy.
Autor podkreśla, że oprócz głównego bohatera wszystkie postacie w książce są autentyczne.
"Cmentarz w Pradze" ukazał się 30 lat po "Imieniu róży" - debiutanckiej powieści profesora semiotyki.
Awatar użytkownika
Baranek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: śr wrz 23, 2015 7:09 am
Lokalizacja:
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podzięk.: 75 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Baranek » sob lut 20, 2016 6:21 pm

Księża są przy tobie tuż po urodzeniu, kiedy cię chrzczą. Potem masz ich w szkole, jeżeli rodzice byli bigotami i powierzyli im twoją edukację. Kolej na pierwszą komunię, lekcje katechizmu i bierzmowanie. W dniu ślubu ksiądz powiada ci, co masz robić w sypialni, a nazajutrz, żeby mieć się czym podniecać w konfesjonale, pyta cię na spowiedzi , ile razy to zrobiłeś. Tobie o spółkowaniu mówią księża ze wstrętem, a sami wstają codziennie z łóżek, gdzie je uprawiali; nie myją nawet sobie rąk i idą jeść i pić swojego Pana, żeby potem wydalić go z siebie i wysikać. Powtarzają że ich królestwo nie jest z tego świata, ale zgarniają, co się da. Cywilizacja nie osiągnie doskonałości, póki ostatni kamień z ostatniego kościoła nie spadnie na ostatniego księdza i nie uwolni świata od tej pasożytniczej hołoty.

Za to go kochałem i za szczerość..
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Umberto Eco nie żyje.

Postautor: RayvenPL » sob lut 20, 2016 4:28 pm

Pozostawia po sobie puste miejsce nie do zapełnienia [*]
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Umberto Eco nie żyje.

Postautor: Tommy Black » sob lut 20, 2016 10:01 am

W wieku 84 lat zmarł wybitny włoski pisarz i eseista, semiolog Umberto Eco - podał dziennik "La Repubblica" powołując się na jego rodzinę. Autor "Imienia róży" zmarł w swoim domu.
Obrazek

KIm był Umberto Eco tu na pewno nie trzeba pisać.Można i trzeba jednak napisac że odszedł jeden z najciekawszych pisarzy ostatnich lat i najciekawszych ludzi równie ciekawych czasów.Przypomnijy sobie,powspominajmy...

[...] wystarczy mówić prawdę. Oczywiście są różne prawdy.
Zapiski na pudełku od zapałek

Przez całe dzieciństwo sądziłem, że wskutek jakiegoś osobliwego zbiegu okoliczności wszystkie osoby, jakie poznawałem, są głupie. Potem, kiedy osiągnąłem wiek podeszły, przekonałem się, że każda istota ludzka podlega dwóm prawom: pierwsza myśl jest najlepsza, oraz: kiedy już się wpadło na tę myśl, nie przychodzi człowiekowi do głowy, że inni mogli wpaść na nią wcześniej.
Zapiski na pudełku od zapałek

Bawiąc się, dziecko uczy się poruszać w świecie właśnie dlatego, że robi na niby to, co później będzie musiało robić naprawdę.
Podziemni bogowie

Cierpię na zaburzenia wątrobowe, kwaśność moczu, nieżyt nosa, nieżyt żołądka, kolano praczki, łokieć tenisisty, awitaminozę, bóle w stawach i mięśniach, łuskowatość palucha u nogi, egzemę alergiczną i być może nawet trąd. Na szczęście uchroniłem się od hipochondrii.
Zapiski na pudełku od zapałek

Nie bu­duj zam­ku po­dej­rzeń na jed­nym słowie. Od siebie dodam ,nawet jeśli to słowo ma na imię róża.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości