Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Re: Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Selene » sob kwie 23, 2016 7:10 pm

"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.."
Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę" ❤️‍
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: robert » sob kwie 23, 2016 7:02 pm

Mam kilka ,ale ten jest taki uniwersalny.Moim zdaniem pasuje do wielu sytuacji życiowych.Tylko mi się tu nie śmiać,nie wiem czy to najlepszy pomysł aby to pisać.Pomyślcie jednak i zobaczycie ze to naprawdę uniwersalne słowa,oby jeszcze ludzie chcieli je zrozumieć.
Św.Paweł w Liście do Koryntian w 13 rozdziale napisał;
Choćbym mówił językami ludzi i aniołów ,a miłości bym nie miał pozostałbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym.
To naprawdę uniwersalne słowa.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Moje ulubione cytaty,dziś,z książek oczywiście...

Postautor: Tommy Black » sob kwie 23, 2016 6:37 pm

Obrazek

Książka dziś zdominowała Salon...ale na co dzień nie jest u nas wcale tak źle...to teraz może nieco lżejszy kaliber.

Jakie cytaty z książek,lub może to jeden cytat,pamiętacie zawsze,albo macie go pod ręką...?

Ja na potrzeby konkursu Czytamy i chmurzymy ...szukałem jakiegoś fajnego motta. I znalazłem. A nawet go tak polubiłem,że wydrukowałem na samoprzylepnym papierze i przylepiłem do komputera...Ten cytat wydrukowałem,nie konkurs... ;)

A book is a dream that you hold in your hand.Książka jest marzeniem, które trzymasz w dłoni.
Neil Gaiman*


* Neil Richard Gaiman urodził się 10 listopada 1960.Jest Anglikiem, autorem krótkich powieści s-f, komiksów, powieści graficznych ,scenografem teatralnym i filmowym.Do jego znaczących dzieł należą seria komiksów Sandman i powieści Stardust , Amerykańscy Bogowie.Zdobył wiele nagród, w tym Hugo ,Nebula i Bram Stoker Awards.

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości