4 czerwca czytamy razem. Bo nam wolno!

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

4 czerwca czytamy razem. Bo nam wolno!

Postautor: robert » wt cze 05, 2018 7:03 pm

9 czerwca 20018 kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.To już czwarta edycja,tej fajnej i propagującej czytanie akcji.
Zobaczcie może i Wasza biblioteka bierze udział w tej zabawie.Ja już sprawdzałem :smile:
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: 4 czerwca czytamy razem. Bo nam wolno!

Postautor: robert » sob cze 04, 2016 4:17 pm

Przypominam że dziś jest noc bibliotek.Nie wiem jak u Was ,u mnie w mieście zaczyna się o godzinie dziewiętnastej.Może jest tak wszędzie.Większość imprezy ma być poświęcona H.Sienkiewiczowi.Jest przecież Rok Sienkiewiczowski,a i biblioteka nosi jego imię.30km od Łukowa w WOLI Okrzejskiej urodził się Sienkiewicz i jakoś zawsze cieszy się w moim mieście specjalnymi względami.Będzie też ,a właściwie już jest ogłoszona amnestia dla przetrzymujących książki.Mam zamiar się wybrać , oczywiście nie ze względu na amnestię.
Może i Wy rozejrzyjcie się u siebie,może warto pójść ,to jedyna taka noc w roku czytelnika.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

4 czerwca czytamy razem. Bo nam wolno!

Postautor: Tommy Black » sob maja 14, 2016 10:51 am

Obrazek

Noc Bibliotek już 4 czerwca. W pierwszej edycji ogólnopolskiej akcji udział wzięło ponad 600 bibliotek publicznych i szkolnych, które jednej nocy odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Tegoroczne hasło to "Wolno czytać!". Wolno, bo czytanie powinno być naszym wyborem. Nas, wolnych ludzi, którzy czytają, co chcą, co lubią, co im się podoba, co ich porusza, co im się przyda, co ich wzbogaca. Wolno, bo dobra literatura uświadamia nam naszą wolność jako ludzi i nasze prawo wyboru sposobu życia, wartości i obecności w życiu publicznym. Wolno także dosłownie - uważnie, smakując słowa i zdania, namyślając się nad sensem tego, co czytamy, bez pośpiechu, w którym normalnie konsumujemy teksty i dni naszego życia.

I to hasło dedykuję panu Zembali.W całości.



Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75410,20065913,noc ... z48cszXnig

Wróć do „Literatura”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości