Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Postautor: Tommy Black » czw lut 17, 2022 8:44 am

Pozostańmy w klimacie lenistwa, to powinno nam się udać bez większych problemów. Pogoda jest okropna, ciekawe kto głosował na pogodę?
Jest jednak jeszcze trochę czasu do wakacji w 2022 roku i jest to ten czas kiedy można je sobie zaplanować. Ale jeśli sie komuś nie chce, to nie. Zawsze może rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.

✬Lato 2022✬ Najlepsza muzyka z radia✬ Hity na wakacje 2022✬Hity Eska 2022



Dziś prezent od Radia Eska.
Deep & Tropical House, Chill & Relax House Music, EDM, Dance i Pop, a także muzyka do snu, skupienia, nauki, treningu, czytania Salonu Rozchmurzonych, siłowni, biegania itp.
Zanim to Nikotynos dopisze, od razu dodam. Do seksu też dobra. Jeśli ktoś sprawdzi jednakowoż, to prosimy o komentarz...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Postautor: Tommy Black » śr lut 16, 2022 7:54 am

Tak sobie pomyślałem, bo zdarza mi się, jak każdemu zapewne, tylko rzadziej, że do piątku trochę czasu i przydałoby się nieco spokoju...luzu, czegoś pozytywnego, nieśpiesznego.
Jak Sekwana z barkami, jak wzgórze Montmartre z leniwymi kafejkami ale mocną i pachnącą kawą oraz akordeonami. Wiem, świat jest pełen popsutych akordeonów ale nie w Paryżu...
Posłuchajcie...


Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Postautor: Tommy Black » ndz lut 06, 2022 6:38 pm

Założył temat i sobie poszedł... no tak bywa, życie... przyjdą inni, przyszli inni, to też się kiedyś zmieni. Muzyka zostanie zawsze. No i dość truizmów. Dziś, kiedy potrzebujemy coraz częściej ciszy i spokoju, powinna się pojawiać muzyka, która to wszystko niesie... bo ciszę trzeba sobie umieć znaleźć.

Beautiful Celtic Music • Relaxing Fantasy Music for Relaxation & Meditation, Peaceful Music


Awatar użytkownika
S.Z.arak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 476
Rejestracja: śr maja 20, 2020 7:35 pm
Lokalizacja: Skoczów
Podziękował: 979 razy
Otrzymał podzięk.: 767 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Postautor: S.Z.arak » pt gru 03, 2021 11:09 pm

Ja osobiście polecam moją "świętą płytę". Jest to ostatnie wydawnictwo zespołu Queen za życia Freddiego Mercury’ego.
"Innuendo", bo o niej mowa miażdży tekstami (praktycznie każdy członek zespołu pisał teksty), nieziemskimi solówkami Briana. Freddie wzbija się woklanie na poziom kosmiczny wręcz. Najlepiej to słychać w tytułowym utworze "Innuendo" , "Don't Try So Hard" , "Bijou", nie wspominając o przegwałconym przez stacje radiowe "The Show Must Go On".
W piosence "Bijou" Freddie godzi się z losem nazywając chorobę tytułowym klejnotem.
You and me
We are destined
You'll agree
To spend the rest of our lives with each other
The rest of our days like two lovers
For ever
Yeah
For ever
My Bijou



Gdy do tekstu dołożyć jeszcze gitarę Briana May'a, która dosłownie łka i płacze, to otrzymujemy utwór, przy którym ciary przechodzą po ciele.

Nie da się przejść obojętnie obok faktu, że te majestatyczne dźwięki wydobywały się z gardła i przepony człowieka umierajacego. Człowieka, ktory był tak oslabiony, że musiał brać proszki przeciwbólowe i zapijał je wódką, aby móc śpiewać. Człowieka, który mimo takiego stanu zdrowia, nie chciał nic zrobić na odpierdol. I w końcu człowieka, który nieco ponad pół roku po wydaniu płyty odszedł z tego łez padołu, zostawiając wielką pustkę.

Gorąco polecam tą płytę, bo jest wyjątkowa, jest cudowna i stymuluje do myślenia, przy dobrym samogonie i czymś rozgrzewającym w taki chłodny wieczór jak ten.

Obrazek
"Wszystko można co nie można, byle z cicha i z ostrożna"
"Jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można"
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka dla waperów

Postautor: Tommy Black » śr wrz 15, 2021 6:00 pm

Miodu pisze:Może niekoniecznie na kolację, ale zapraszam na śniadanie i chwilę odprężenia...


Już się ucieszyłem, że zacytuję sobie @
Awatar użytkownika
Selene
bo o jedzeniu i to od świtu do wieczora, częste u mnie kiedyś kolacje ze śniadaniem, a tu okazuje się @Miodu. Kolacji nie jada.
Tak czy tak, po wspomnieniach erotycznych, warto zaznać jakiegoś odprężenia, warto odpocząć...

Gustaw Klimt niemal na okładce, muzyka o tym co było i o tym co będzie, prawie hipnotyczna, daleki odjazd aby zaraz wrócić i przypomnieć sobie o pracy...
Posłuchajcie na koniec dnia, do poduszki, do otwartego okna z księżycem usiłującym zająć nasze miejsce pod kołdrą...

Stoned Karma - Dark Karma Collection (Full Album 2020)


Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka na wieczór w Salonie

Postautor: Tommy Black » czw lis 05, 2020 8:07 pm

Dziś będzie krótko bo przypomnimy sobie dawno u nas, nawet w Melomanach, niewidzianego Klausa Schulze. Na dodatek kompozycja ta jest bardzo mroczna, bardzo klimatyczna i mimo wszystko pozwala nam zapomnieć o tym co za oknami...nie tylko na 15 minut...


Klaus Schulze & Solar Moon - Strong

Awatar użytkownika
shpongled
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: pn paź 07, 2019 12:58 pm
Lokalizacja: Alpha Centauri
Podziękował: 166 razy
Otrzymał podzięk.: 368 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka na wieczór w Salonie

Postautor: shpongled » ndz paź 18, 2020 11:59 pm

Jak się bawić...To jest akurat z 2013 roku. Nie mam pojęcia jak można zagrać tak muzę, na tyle instrumetów. 'Czifem' jest ten pan z gitarą, ewentualnie na konsoli.;). Swoją drogą śmieszna sprawa. W zeszłym roku, wszedłem sobie ot tak na stronę i okazało się że można wykupić 'lajwa' , który będzie gdzieś tam w Stanach, w Red Rocks. To nie klub a góra a może raczej klif, gdzie pośrodku mieści się kilka czy kilkanaście tys. ludzi. Zapłaciłem, wcześniej wyliczając że zacznie się o bodajże 17:15.A wykupiłem sobotę i niedzielę, bo grali 2 koncerty dzień po dniu. Niestety po zapłacie i kolejnych przeliczeniach, wyszło mi że oba koncerty, zaczynają się o 5:15 naszego czasu. Daliśmy radę. :-D

Co super, w niedziele, było tylko kilka kawałków z soboty.2 wieczory(u nas ranek), 2 inne występy.

Tu, jedyny dostępny na Youtubie.Londyn 2013. 2019 drugie tyle muzyków.
https://youtu.be/ZYowY7tvBbY
***** ***
Awatar użytkownika
Robson
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: ndz lis 10, 2019 2:25 pm
Lokalizacja: Toruń
Podziękował: 1966 razy
Otrzymał podzięk.: 1940 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka na wieczór w Salonie

Postautor: Robson » ndz paź 18, 2020 9:58 pm

@
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Daj spokój, odpaliłem "Meduzę" przed chwilą, wróciły wspomnienia z młodzieńczych lat, prawie łzy mi poleciały już przy pierwszym Theme I, potem Medusa, Louise... ;)
Potem poprawiłem jeszcze A Day i Stranger.
Nie lubię Cię, mam doła teraz jakiegoś. ;)

https://youtu.be/Xl6HerBQJJI
Obrazek
Psychiczny fanatyk DNA & Arctic Fox oraz atomizerów Steam Crave (DTL).
Walić jednorazówki - to elektrośmieci!
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7312 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka na wieczór w Salonie

Postautor: Nikotynos » ndz paź 18, 2020 8:46 pm

Troszkę wstyd się przyznać, że jako stary metalowiec i drum&bass-owiec lubię Enya. :P Ale niektóre kawałki dogłębnie mnie wzruszają i koją umysł. W tym trudnym okresie polecam poniższy utworek z słuchawkami na uszach w formacie flac lub lepszym. :) Z innych Shepered Moons, Watermark, które w chwilach największego kryzysu doprowadzały mnie do łez. :cry2:

https://www.youtube.com/watch?v=Jl8iYAo90pE
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7878 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobre wibracje, miłość, spokój czyli muzyka na wieczór w Salonie

Postautor: bulit73 » ndz paź 18, 2020 7:50 pm

Jako, że w tamtych latach wszyscy zachwycali się J.M. Jarre, praktycznie w Polsce mało kto słyszał o Kitaro. A szkoda.
Drugim z nich był Andreas Vollenweider.

https://youtu.be/PXeJ4eQKQ8A
Obrazek

Wróć do „Muzyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości