Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Awatar użytkownika
Nunchako23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Nunchako23 » sob paź 23, 2021 10:33 pm

Co prawda serial, ale warty polecenia. Parks and Recreation - przekoloryzowany i całkiem śmieszny serial, lepszy niż The Office. Ron Swanson to genialnie wykreowana postać, dla której warto poświęcić czas.
Sprzęt :
- Boxy : Vandy Vape Gaur-21
- Atomizery : Profile RTA
Obecnie użyszkodnik Oxva Xlime Pro.
Awatar użytkownika
Broda
Patronauta
Patronauta
Posty: 208
Rejestracja: pt sty 29, 2021 10:31 am
Lokalizacja:
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 203 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Broda » sob paź 23, 2021 10:07 pm

A ja wczoraj byłem na nowej Diunie. Cyklu nie czytałem x lat, może i lepiej bo kniga wygra zawsze z filmem, zwłaszcza jak jest pisana tak jak to robił Herbert. Film kurde daje mocno radę, ostro daje klimatem Diuny. Pewne sceny są pozmieniane, ale trzyma IMO ostro wizję książki. Jak nie spitolą będzie nowy Władca Pierścieni, Star Wars czy Ojciec Chrzestny. Już po pierwszej części dla mnie śmiało się mierzy z interpretacją Lyncha, podział na części pozwala ogarnąć Diunę bez skrótów.

Dla ortodoksów - Liet jest kobieta[emoji1]. I nie pytajcie mnie jak offworld female mogła osiągnąć taki status w społeczeństwie Freemanów [emoji6].

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Nikotynos » sob paź 23, 2021 9:42 pm

Na Netflix-ie polecam lekką francuską komedię "Stuck Together", w oryginale "8 Rue de l’Humanité.
W paryskiej kamienicy pod adresem 8 Rue de l'Humanite mieszka siedem rodzin, którym nie udało się uciec z miasta przed wybuchem pandemii koronawirusa. Trwający trzy miesiące lockdown obnaża prawdziwe - zarówno dobre, jak i podłe - oblicza mieszkańców budynku.
Z ciekawostek: wśród mieszkańców mamy np. stróża kamienicy, który chmurzy e-papierosa, bo gdzieś usłyszał że nikotyna uchroni go przed zachorowaniem, mamy także Belga, który ma nadzieje, że sąsiadka prowadząca w kamienicy bar się zarazi i umrze, a on tam założy sklep z e-papierosami, a także szalonego doktorka który testuje mieszkańców na Covid, a później nawet testuje na nich i zwierzętach swoje szczepionki. A także wiele innych ciekawych postaci. Nie jest to arcydzieło, ale pośmiać się można, a nawet przez chwilę zastanowić nad pewnymi kwestiami naszej egzystencji. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Halah » czw cze 10, 2021 11:08 am

Znów zaproponuję Wam kilka ciekawych filmów, jednak dzisiaj wyłącznie horrory i thrillery. Można powiedzieć, że jest to zestawienie moich ulubionych. :)

Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii / The VVitch: A New-England Folktale
Jest na Netflixie oraz na przykład na cda.pl.
Film ten ma naprawdę niesamowity klimat, tylko że dosyć trudno go opisać. Jest jednocześnie niepokojący, mroczny i… jakby przeszywa do szpiku kości, przenosi nas w tamte czasy i w tamten świat, bardzo trudny dla człowieka. Jest to historia pewnej rodziny, która z powodu ortodoksyjnych poglądów religijnych ojca, zostaje wygnana z miasteczka, co w tamtym okresie mogło oznaczać nawet śmierć. Rodzina znajduje jednak dom przy lesie, totalnie samotny. Mamy tutaj aż 5 dzieci, lecz najważniejsza jest najstarsza córka, mająca 12 lat, która przez nieuwagę doprowadza do zaginięcia niemowlęcia, swojej młodszej siostry. Później następuje seria dziwnych wydarzeń, w centrum których jest właśnie ta dziewczyna. Nie będę zdradzać więcej z fabuły, bo chyba odebrałoby to sens obejrzenia filmu... Napiszę tylko, że zakończenie mnie zniszczyło, jest po prostu cudowne.

Cube
Netflix ma go teraz w swojej ofercie.
Piszę o wersji z 1997 roku, bo widziałam, że w 2021 powstał remake.
Film w zasadzie kultowy. Bardzo dobry thriller psychologiczny.
Grupa nieznajomych budzi się w obcym miejscu, konkretnie we wnętrzu złowrogiego sześcianu bez okien, którego lokalizacja jest niemożliwa do określenia. Bardzo szybko odkrywają że nie jest to jeden sześcian, lecz cała ich seria, połączona włazami. Dowiadują się też, że niektóre z sześcianów uzbrojone są w śmiercionośne pułapki. Nie wiedzą jak, ani dlaczego znaleźli się w tej sytuacji. Chcą znaleźć wyjście z tego koszmarnego labiryntu i właśnie o ich podróży jest ta historia. Oprócz znów, niesamowitego klimatu, mamy tutaj do czynienia z ciekawą analizą ludzkich zachowań i maszynerii naszych umysłów.

Dziewiąte Wrota / The Ninth Gate
W tej chwili już tylko cda.pl.
Historia pewnego tropiciela starodruków i handlarza cennymi książkami. Dean Corso, bo tak się nazywa, przyjmuje zlecenie namierzenia pewnego manuskryptu. Jest to tekst okultystyczny / satanistyczny, który ma posiadać instrukcję otwarcia tytułowych Dziewiątych Wrót... do piekieł. Corso krętymi ścieżkami śledzi losy manuskryptu, czy właściwie manuskryptów, bo są ich 3, przy czym aby operacja otwarcia Wrót się powiodła, trzeba połączyć pewne dyskretne elementy z każdego z nich w jedną całość. W miarę postępowania śledztwa, zaczyna się wokół naszego bohatera dziać wiele niewyjaśnionych zdarzeń. Więcej nie zdradzę gdyż byłoby to bez sensu... Uwielbiam ten film, tutaj znów wszystko rozbija się o klimat. Jest mrocznie i złowrogo, ale dla mnie jednocześnie jakoś tak… fascynująco, żeby nie napisać… ponętnie. :lol: W roli Corso świetny Johnny Depp. Pojawia się też Lena Olin i obecna żona Romana Polańskiego, Emmanuelle Seigner, w roli tajemniczej dziewczyny, która przychodzi Corso na pomoc w trudnym momencie jego podróży… a może w roli kogoś innego? ;)

Zagadka Nieśmiertelności / The Hunger
Do obejrzenia w otchłaniach Internetu. :P Nie wiem, gdzie obecnie można go znaleźć, prawdopodobnie jest na chomikuj.pl.
Historia pewnej wampirzycy, Miriam Blaylock - tutaj niesamowita Catherine Deneuve :heart: - której obecny partner życiowy powoli umiera. Dodam tylko, że w roli partnera David Bowie… Dalej trudno to wszystko opisać, bo muszę się zagłębić w meandry wampirzego życia, które jest trochę skomplikowane. :P Miriam jest jakby Królową Wampirów, która dysponuje życiem wiecznym. Co jakiś nieokreślony czas wybiera sobie towarzysza, który żyje z nią wyjątkowo długo, ale później traci siły i kończy jako żywe zwłoki, zamknięte w trumnie na strychu należącym do Miriam… Bowie jest w takiej właśnie sytuacji, jednak chce skorzystać z dobrodziejstw współczesnej medycyny i udaje się do centrum badań nad procesem starzenia, gdzie poznaje Sarah, naukowca. Kiedy Bowie jest już na strychu, Miriam postanawia uwieść Sarah i uczynić z niej swoją kolejną partnerkę na wieki. Sceny miłosne Deneuve / Sarandon przeszły do historii. Wszystkie amerykańskie lesbijki oszalały na punkcie Deneuve po obejrzeniu tego filmu… :lol: Nie zdradzę Wam zakończenia ani więcej szczegółów z fabuły, ale naprawdę warto. Znów niesamowity, charakterystyczny klimat.

Harry Angel / Angel Heart
Dostępny na cda.pl. :)
Do prywatnego detektywa zgłasza się mężczyzna o imieniu Louis Cyphre i zleca mu odszukanie pewnego muzyka. Niestety każda osoba, której detektyw Harry Angel chce zadać pytania w tej sprawie, kończy życie w brutalny sposób. W końcu ślady doprowadzają Angela do Nowego Orleanu, gdzie dowiaduje się o tym, że muzyk zajmował się okultyzmem… Więcej chyba nie chcę zdradzać. Powtórzę się jak zdarta płyta, ale znów klimat, klimat i klimat… :-D Może też Robert DeNiro jako Louis Cyphre. Jego długie, idealnie spiłowane paznokcie długo mnie prześladowały… W roli Angela Mickey Rourke, jeszcze przed operacjami plastycznymi. Pojawia się też Charlotte Rampling w małym epizodzie. Bardzo ciekawy obraz, zakończenie wciska w fotel, jest intrygujące i przewrotne.

Jakoś tak dzisiaj wyszło, że klimat jest najważniejszy, ale dla mnie w przypadku horrorów jest on chyba najbardziej istotnym elementem...

:bry:
Awatar użytkownika
Nunchako23
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:59 pm
Lokalizacja: Żyrardów
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Nunchako23 » pn maja 17, 2021 4:06 pm

Mam wrażenie, że wbrew pozorom przeszedł nieco bez echa. Pierwszy sezon ''True Detective'' - mistrzowska (w mojej ocenie oskarowa) rola Matthew McConaughey i świetna rola Harrelsona. Zawsze ich kojarzyłem z komediami, tak tu zerwali z siebie ową łatkę. Dlaczego wspominam o tym ? Ze względu na to, iż dalej siedzi mi w głowie genialny pokaz aktorstwa obu panów. Sezon 1 to jedna historia, zamknięta w 10 odcinków. Świetne wykorzystanie symboliki, ukazanie problemu detektywów i łączenia pracy z domem, nihilizm jednego z bohaterów, klimatyczna oprawa muzyczna, fabuła skupia się na sprawie tajemniczych morderstw oraz na retrospekcji - przedstawiony jest przebieg sprawy poprzez wspomnienia bohaterów, o których dowiadujemy się z przesłuchania obu panów. Około 10 godzin, może więcej - bardzo dobrze zrealizowanej historii, coś czego nie można byłoby upchać nawet w 3-godzinnym filmie, a co najważniejsze : 3-godzinny film nie byłby w stanie oddać chociażby 50% klimatu, co zapewnia nam zrealizowanie w formie serialu. Przykład jak powinien wyglądać wzorowy thriller kryminalny. Perełka wśród seriali i filmów. Oczywiście godnym obejrzenia jest tylko 1-szy sezon. Moim najczęstszym problemem w przypadku filmu czy serialu jest uczucie zmarnowanego czasu. Tutaj tego nie miałem, dlatego z całego serca polecam fanom thrillerów bądź filmów z elementami psychologicznymi. Jeszcze tylko zaznaczę, że nie jest to serial w którym są nagłe zwroty akcji i fajerwerki niczym w nowoczesnych filmach akcji - klimat jest budowany stopniowo i powoli, tak aby zaciekawić widza. Zdecydowanie góruje jakość nad ilością.
Sprzęt :
- Boxy : Vandy Vape Gaur-21
- Atomizery : Profile RTA
Obecnie użyszkodnik Oxva Xlime Pro.
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Halah » sob maja 15, 2021 10:51 pm

Dzisiaj trzy filmy, które są moim zdaniem godne uwagi.

Olej Lorenza / oryg. Lorenzo's Oil
Na tą chwilę można obejrzeć na Netflixie. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia chłopca, który zapada na nieuleczalną i śmiertelną chorobę genetyczną w wieku zaledwie 5 lat. Lekarze dają mu maksymalnie 2 lata życia, które ma spędzić w straszliwej, postępującej agonii. Jego rodzice toczą walkę nie tylko z chorobą syna, ale także z lekarzami, całym establishmentem naukowym, oraz - paradoksalnie - z innymi rodzicami zrzeszonymi w fundacji zajmującej się cierpiącymi na tę chorobę chłopcami. Pomimo tych przeciwności, rodzice Lorenza nie poddają się i do samego końca szukają sposobów na pokonanie choroby. Wycieńczeni do granic, ich walka jest heroiczna, momentami desperacka, ale trud przynosi niespodziewane efekty.
Świetna Susan Sarandon w roli niezmordowanej, choć momentami wręcz tracącej rozum matki. Chłopiec grający tytułowego Lorenzo jest niesamowity, sceny ataków choroby musiały być dla niego naprawdę trudne. Uważam, że byłyby trudne nawet dla dorosłego aktora z doświadczeniem zawodowym. Film raczej z gatunku tych ciężkich, ale moim zdaniem warto go obejrzeć mimo to, a może właśnie dlatego.

Życie za życie / oryg. The Life of David Gale
Film bez problemu można znaleźć w sieci, na przykład na cda.pl jest wersja z polskim lektorem.
Historia wykładowcy akademickiego, który aktywnie zaangażowany w walkę o zniesienie kary śmierci na terenie Stanów Zjednoczonych, sam trafia do celi śmierci. Kontrowersyjna dziennikarka dostaje zlecenie przeprowadzenia wywiadu z pewnym więźniem zaledwie trzy dni przed jego planowaną egzekucją. W tym krótkim czasie udaje jej się odkryć niesamowitą historię czy nawet intrygę uknutą przez głównego bohatera. Bardzo ciekawa produkcja, zaskakująca i przewrotna. Świetne aktorstwo w wykonaniu Kevina Spacey, Kate Winslet i Laury Linney. Porządny i przemyślany scenariusz. Polecam się zapoznać.

Żony ze Stepford / oryg. The Stepford Wives
Obecnie dostępny na platformie Netflix. Film na podstawie powieści autorstwa Iry Levina. Piszę o wersji z 2004 roku.
Historia małżeństwa, które spektakularną karierę i wielkomiejski zgiełk postanawia zamienić na małe, idylliczne miasteczko. Stepford. Tutaj każdy trawnik jest zielony i równo wystrzyżony. Wszyscy mężczyźni są dumnymi głowami rodzin. Wszystkie kobiety są piękne i szczęśliwe, piekąc ciasteczka i zabawiając gości na przyjęciach w swoich posiadłościach. Za tym wszystkim kryje się jednak niepokojący sekret, którego nie ma sensu tutaj zdradzać. Czarna komedia z dreszczykiem, a nawet dreszczem, oraz wspaniałe i przewrotne zakończenie, jak to u Levina. Plejada gwiazd kina, dla mnie przedstawienie kradnie Glenn Close. Naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Mystics91
Waperka
Waperka
Posty: 32
Rejestracja: pt mar 19, 2021 2:31 pm
Lokalizacja: k-pax
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Mystics91 » pn mar 22, 2021 11:20 am

A serial DEVS może komuś wpadł w oko? W ubiegłym roku go widziałam i pamiętam, że zwłaszcza pod koniec zrobił wrażenie. Z 2020 jest i gatunek S-F.
https://www.filmweb.pl/serial/Devs-2020-829258
https://www.imdb.com/title/tt8134186/
Offtopic jest nie okej, ale obrażanie jest okej.
Bawcie się dobrze, ja wysiadam z tego pociągu.
Awatar użytkownika
LilBe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: śr wrz 25, 2019 7:18 am
Lokalizacja:
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: LilBe » ndz lut 21, 2021 11:07 pm

Na Netflixie można oglądnąć "Zadbam o wszystko". Film może nie jest mistrzostwem swojego gatunku, za to ciekawe jest to, że główna bohaterka używa Nunchaku 1 (za Reddit). Nie powiem, jest to dla mnie pozytywna niespodzianka :).

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2853
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7306 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Nikotynos » pt sty 29, 2021 11:06 pm

Coś dla miłośników zwierząt: "Projekt Nim". Poruszający dokument, gdzie w ramach naukowego eksperymentu mały szympans, Nim, zostaje oddany ludzkiej rodzinie na wychowanie. Nie wiem gdzie jest do obejrzenia, ale mnie udało się przypadkiem obejrzeć na TVP Dokument.
Więcej pod linkiem: https://www.google.com/amp/s/kultura.on ... 4vgwx1.amp
Awatar użytkownika
DziedzicPruski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: śr sty 22, 2020 12:39 pm
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński
Podziękował: 117 razy
Otrzymał podzięk.: 137 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: DziedzicPruski » pt sty 29, 2021 9:07 pm

Na platformie Netflix pojawił się właśnie brytyjski film "Wykopaliska". Obejrzałem z zawodowej ciekawości i polecam Salonowiczom. Fabuła traktuje o jednym z ważniejszych odkryć europejskiej archeologii poczynionym w Sutton Hoo. Dzieje samego odkrycia podane są w ciekawym sosie obyczajowym, gdzie poruszane są kwestie własności wykopanych zabytków, doceniania wkładu amatorów w badania wykopaliskowe, ludzkiej zazdrości i zawiści czy zbliżającej się II wojny światowej. Dobre wrażenie zakłóca nieco przewidywalny i nudnawy wątek miłosny ale przecież...miłość psuje wszystko. Jako zawodowemu archeologowi zabrakło mi trochę informacji o samych pracach wykopaliskowych, ich przebiegu i metodyce oraz uraziło kilka błędów, które jednak dla nieprofesjonalisty nie powinny być rażące. Można ciekawie spędzić prawie 2 godziny a jeśli ktoś ma chęć się "odindianajonesić" to film ten będzie dobrym remedium.
No i oczywiście nikt nie wykopuje dinozaurów. :no:

https://www.youtube.com/watch?v=lN0RUowjTg8&ab_channel=MovieclipsTrailers
VooPoo: Vinci Air, Argus Air, Drag S, Doric 60
Vismec: R40

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot], DooshPastesh i 0 gości