SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tenmen » czw lut 10, 2022 7:40 pm

Wiem że ten serial był już wymieniany wśród tych znakomitych, chodzi o Deadwood, jestem w trakcie oglądania. Na pewno są między nami wielbiciele westernów, ten serial różni się od klasyki tego gatunku, jest bardziej realistyczny. To miasto zła nie jest czyściutkie i ładne, jest brudne i dzikie, budynki są często zbudowane byle jak a ludzie też nie grzeszą czystością. Fabuła tego filmu nie jest liniowa jest wątek kryminalny, postacie nie są jednoznacznie złe i dobre. Na uwagę zwraca znakomita gra aktorów szczególnie Iana McShana jako Ala Swearengena oraz Robin Weigert jako Calamity Jane. Generalnie polecam dobra rozrywka.

Obrazek

Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1883
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: DooshPastesh » czw lut 10, 2022 6:38 pm

Bardzo gorąco chciałbym polecić serial pt. "Safe" dostępny na platformie Netflix, który obejrzałem niemal jednym tchem. Jest to mocno pokręcony kryminał opowiadający dość oklepaną historię poszukiwania zaginionej córki przez ojca. Wiadomo, rodzina z problemami, tajemnice itd.
Na pierwszy rzut oka motyw wydaje się tak oklepany, że aż żal się pochylić. Niech Was drodzy widzowie to nie odpycha. Brytyjska produkcja wpędza nas w wir wydarzeń już w pierwszym odcinku, a odpuszcza dopiero w ostatnim. Świetne, bardzo wyraziste postaci, każda genialnie dobrana i zagrana. Gra aktorska jest miodzio. Sam scenariusz zaś napięty jak plandeka na żuku opowiada gęste historie kilku rodzin z pozoru mających ze sobą niewiele wspólnego. Splata je dopiero główny bohater odkrywając tajemnice tak czarne, jak czarne oko Saurona próbując dotrzeć do prawdy o zaginionym dziecku. Scenariusz poplątaniem przypomina mi mocno jedną z moich ulubionych pozycji tego typu, "Fargo", które też gorąco polecam.
Moim zdaniem świetnie zrealizowana produkcja, z genialnymi aktorami, akcja wartka, "samo gęste". Wydawało mi się zaczynając ten miniserial, że będzie drętwo, ale szalenie się myliłem!

Według mnie mocne 9/10.

PS: Materiał ten posiada charakterystyczne dramatyczne zakończenia odcinka, gdzie widz zostaje zaskoczony ciekawostką, która zachęca do obejrzenia kolejnego odcinka. W tej produkcji jest to zrealizowane naprawdę świetnie, i z radością włączałem kolejny odcinek, bo zakończenie jest zawsze z potężnym przytupem.

Dla zachęty proszę posłuchać fajnego kawałka, który jest grany w intro serialu:
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
Mareckimt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: ndz kwie 11, 2021 7:22 am
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 254 razy
Otrzymał podzięk.: 546 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SF na bezludną wyspę :-)

Postautor: Mareckimt » czw lut 10, 2022 6:27 pm

Kto lubi powieści Lee Childa, ten powinien obejrzeć ekranizację pierwszej jego powieści Killing Floor, po naszemu Poziom śmierci. 8 odcinków serialu „Reacher” na Amazon.
Na razie zbiera same pozytywne oceny i podobno kręcony już jest następny sezon. A tych sezonów mogłoby być nawet ponad 20, bo do tej pory ukazało się 27 pozycji. Jednej jeszcze nie czytałem, ale tylko dlatego, że nie została przetłumaczona na PL.
Jacka Reachera gra tym razem aktor pasujący do opisu powieściowego, Alan Ritchson. Nie ten drobny kurdupel Tom Cruise, który fotografując się z dziewczynami musi stawać na taborecie.

Kliknij zwiastun

Choć wolę czytać, to serial też obejrzę.
Obrazek
Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym całego świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa. Zaadoptowałem. :)
Awatar użytkownika
obione
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 166
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 7:07 am
Lokalizacja: Gargantua
Podziękował: 643 razy
Otrzymał podzięk.: 63 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: obione » wt lis 30, 2021 5:21 pm

Na wodach północy.
Do obejrzenia na HBO.

Patrick Sumner chce uciec przed swoją przeszłością i wyrusza w niebezpieczną podróż do Arktyki, podczas której jego ścieżki skrzyżują się z brutalnym harpunnikiem Henrym Draxem ( Colin Farrell).

https://m.youtube.com/watch?v=8G23k5fWrqw

Ps: Collin Farrell gra niezłego skułysyna.
:ganja: ***** *** :ganja:
Awatar użytkownika
Mihcio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: ndz paź 03, 2021 3:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podzięk.: 204 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Mihcio » pn lis 29, 2021 9:58 pm

A ja polecę serial z innej beczki. Szturmem wdarł się na toplisty rankingów najchętniej oglądanych produkcji, choć moje zainteresowanie wynikało z tego, że lata temu często grałem w grę, na kanwie której powstał. Chodzi o Arcane, który został stworzony na podstawie gry League of Legends. Jeżeli nikt nie miał styczności z tym tytułem to nic nie szkodzi, bo znajomość Lore nie jest potrzebna by delektować się wspaniałą animacją i dobrą historią. Polecam z całego serca. :ok:

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » pn lis 29, 2021 8:26 pm

Dawno niczego nie polecałem.
Nie to, żebym nie oglądał, ale po obejrzeniu "Gambitu Królowej", którego emisja miała miejsce już rok temu, nie trafiłem na nic godnego polecenia.
Właśnie ta sytuacja się zmieniła, gdyż ostatnio obejrzałem ciekawy thriller "Your Honor". To amerykański serial telewizyjny z udziałem Bryana Cranstona, znanego jako Walter White alias Heisenberg z rewelacyjnego serialu "Breaking Bad".

Obrazek

W serialu "Your Honor", Brayan Cranston gra sędziego, którego syn zabił przypadkowo w wypadku samochodowym swojego rówieśnika, syna miejscowego gangstera.
Nieskazitelny jak dotąd sędzia, zrobi wszystko, by uchronić od odpowiedzialności swojego syna. Rozpoczyna się gra pomiędzy nim, a gangsterem, co prowadzi do kłamstw i trudnych wyborów. Aby uchronić swojego syna podejmuje się sędziowania rozprawy przeciwko drugiemu synowi gangstera, który zabił w więzieniu człowieka. Oczywiście, ma postawione ultimatum, że drugi syn ma wyjść na wolność mimo niezbitych dowodów jego winy. Dobra, więcej nie będe już pisał, bo zacznę zdradzać za bardzo fabułę.
Serial składa się z 10 odcinków i jest dostępny na platformie Canal+.
Zakończenie było takie, że już nie liczyłem na kontynuację, ale przeczytałem właśnie, że z uwagi na zainteresowanie i dobre opinie powstanie kolejny sezon.

_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tenmen » czw lis 18, 2021 8:32 pm

Swojego czasu obejrzałem serial pt. Baptiste gdzie emerytowany detektyw Julien Baptiste przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie. O pomoc w śledztwie dotyczącym zaginionej prostytutki prosi go była partnerka, obecnie komisarz amsterdamskiej policji. Jako ciekawostkę dodam że jedną z głównych ról gra polska aktorka Anna Próchnik. Film mi się podobał i dawno nie widziałem tak poruszającego i zgrabnego finału. Natomiast przypadkowo natknąłem się na serial poprzedzający wyżej wymieniony pt. Zaginiony ( The Missing). Film jest podzielony na dwa sezony, pierwszy opowiada o mężczyźnie którego syn został porwany 8 lat temu, i który postanawia sam odszukać chłopca. Pomaga mu w tym emerytowany policjant Julien Baptiste. O ile podobał mi się serial to nie za bardzo pojawiające się retrospekcje i czasami trudno się połapać w akcji. Natomiast w drugiej części tym razem porwane dziecko się odnajduje, a znany widzom detektyw Julien Baptiste próbuje ustalić, co je wcześniej spotkało. Oglądamy również wydarzenia dziejące się dwa lata później, które sugerują, że bohater nie zdołał do końca rozwiązać sprawy. Obie linie czasowe nawzajem się uzupełniają, odkrywając kolejne fakty o postaciach i śledztwie. Akcja jest ciekawa wątki "zakręcone" widz często jest zaskakiwany. Na samym końcu wszystko zostaje logicznie wyjaśnione. Z czystym sumieniem polecam oba seriale wielbicielom gatunku, to się ogląda.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: fistaszek » czw lip 08, 2021 6:40 pm

Nie mogę @
Awatar użytkownika
Tomba
. Jak ci zależy to mogę tylko na PW.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Tomba » czw lip 08, 2021 6:38 pm

@
Awatar użytkownika
fistaszek
jakbyś jeszcze napisał gdzie to dostępne to by było super.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
fistaszek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: pt lut 19, 2021 9:40 pm
Lokalizacja: Zgierz
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: fistaszek » czw lip 08, 2021 6:19 pm

Nobody (Nikt) to nie serial, ale wart obejrzenia. Pamiętacie cwanego Saula adwokata? No to popatrzcie jak wymiata w tym filmie. I niech was nie zmyli pierwsze 10 minut filmu.
Ilość trupów idzie w setki, ale jak oni giną, poezja! Można się świetnie ubawić. Na tym filmie nie zrobicie sobie jako przerywnik wyskoku do kuchni po kawę czy herbatę, akcja od pierwszej do ostatniej minuty.

SB

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Robson, Wojtekorzen i 6 gości