Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: robert » pn lip 16, 2018 7:27 pm

Ja ostatnio jestem fanem Netflixa. W przeciwieństwie do telewizji, której prawie nie oglądam, jest tam na co popatrzeć. Miałem też Shoqmaxa , ale tam raczej średnio było co obejrzeć.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Master_PiT » pn lip 09, 2018 11:13 pm

Tommy Black pisze:
Master_PiT pisze:Ostatnio wziąłem na próbę showmax, ale przy netflixie to raczkujące dziecko, więc pasuje.


A ja właśnie pociągnąłbym Cię za język w sprawie tego Showmaxa. Czy tam jest faktycznie tak dużo polskich produkcji? Tych najnowszych produkcji?



W wolnej chwili sprawdzę dokładnie. Oprócz seriali "kobiety mafii" , "botox" to nie widziałem nic świeżego, raczej starocie, ale też nie szukałem głębiej.
Po przyzwyczajeniach z netflixa do bezpośredniego przejścia do kolejnego odcinka, na samym początku napisów końcowych, jak i pominięcie podsumowania - showmax zawiódł mnie w tej kwestii.
Menu nie jest tak przyjazne jak w netflixie. Dodatkowo częste problemy z połączeniem i spadek jakości obrazu ( mam światłowód), po prostu zniechęca do dalszego korzystania z tego.


@
Awatar użytkownika
Haze
na netflixie jest naprawdę sporo serialli jak i filmów. Niektóre produkcję są genialne, ale większość szajs. Ostatnio zacząłem 7 seriali i nie dotrwałem do końca 1sezonu, ale już znalazłem kolejny pochłaniacz czasu. Poza tym od zeszłego roku, pojawiło się bardzo dużo nowych materiałów do oglądania.
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Haze » pn lip 09, 2018 6:48 pm

Żeby nie było zbyt jednostajnie to ja z kolei polecę HBO Go :smile: Wcześniej miałem Netflixa, i po obejrzeniu półtora serialu i paru pełnometraży jakoś nic mnie specjalnie nie zachęciło do kontynuacji abonamentu. W HBO Go w sumie też niewiele rzeczy przyprawia mnie o ślinotok, ale listę filmów "do obejrzenia" mam dużo dłuższą niż na Netfliksie. No i za 29 zł/miesiąc, czyli równowartość kiepskiego premixu :smile: W sumie obydwa te serwisy są przyzwoite. Jedyne co wkurza to momenty kiedy internet dostaje czkawki w połowie filmu, no ale to już rzadkość ...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Tommy Black » pn lip 09, 2018 6:33 pm

Master_PiT pisze:Ostatnio wziąłem na próbę showmax, ale przy netflixie to raczkujące dziecko, więc pasuje.


A ja właśnie pociągnąłbym Cię za język w sprawie tego Showmaxa. Czy tam jest faktycznie tak dużo polskich produkcji? Tych najnowszych produkcji?
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Master_PiT » pn lip 09, 2018 6:07 pm

Ja również korzystam z netflixa. Zaspokaja moje potrzeby w seriale,filmy, a nawet bajki dla dziecka. Wkręciłem się na tyle, że złożyłem wypowiedzenie umowy cyfrowego polsatu. Reklam coraz więcej i coraz większy szajs puszczają. Tv naziemna wystarczy jako dopełnienie.

Ostatnio wziąłem na próbę showmax, ale przy netflixie to raczkujące dziecko, więc pasuje.


Wracając jeszcze do netflixa:
Na TV czasem pojawiają się problemy. Mianowicie nie da się uruchomić żadnego tytułu. Wyskakuje błąd, który w faq odnosi się do problemów z siecią wifi, co jest oczywiście bzdurą, bo na smartfonie i laptopie na tym samym wifi śmiga.
Nie jestem jedyny,bo szwagier i teściowa także miewają takie przypadłości. Za którymś razem w końcu załapie. Jest to na tyle rzadka przypadłość, że jestem w stanie zapomnieć o tym i wybaczyć.

Kolejnym + dla netflixa jest jakość. Sporo świeżych tytułów można oglądać w 4K !

Sporym + jest także aplikacja na smartfona. Nie dość że jest przejrzysta to mamy możliwość ściągnięcia tytułów na smartfon i oglądać offline w naprawdę dobrej jakości.
Przykladowo 1odcinek serialu trwającego 55min, zajmuje 200-300mb.

Kupując abonament premium za bodajże 55zl/ mies. Możemy równocześnie oglądać na 4 różnych urządzeniach. Można się zrzucić z rodzinką/ znajomymi, podzielić rachunek na 4, dając każdemu dane i nasz koszt użytkowania z serwisu Netflix spada poniżej 15 zł/mies. !!!

Wielkie TAK dla netflixa.
Awatar użytkownika
Gregory
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: wt mar 06, 2018 11:37 am
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 128 razy
Otrzymał podzięk.: 192 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Gregory » pn lip 09, 2018 12:53 pm

Osobiście korzystam z Netflix'a od jakichś ośmiu miesięcy i jestem bardzo zadowolony, przystępna cena dobra oferta, "umowa" obowiązująca od pierwszego do pierwszego, oglądam co chcę i kiedy chcę i brak przeklętych reklam! sama radość :cool:

Już kilka lat temu szlag mnie trafił i wypowiedziałem cyfrowe polsaty, znudziło mi się oglądanie czegoś w krótkich przerwach między reklamami :evil: nie wspominając o tym, że na kilkaset dostępnych programów jakoś zwykle nie bardzo było co obejrzeć.
Dla bieżącej dawki informacyjnej wystarcza mi tv naziemna.
Obrazek :czajniczek:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Wielkie porównanie VOD – Netflix, HBO Go, Showmax, Amazon Prime Video, Player, Ipla

Postautor: Tommy Black » pn lip 09, 2018 9:10 am

Obrazek

Są takie kraje i grupy wiekowe, które powoli zapominają o klasycznej telewizji. Prym wiodą serwisy VOD, które zapewniają widzom to, czego oczekiwali od wielu, wielu lat. Swobody i pełnej elastyczności – oglądamy co chcemy i kiedy chcemy, nie podpisujemy długoterminowych umów. Polski rynek VOD nie przypomina już tego, czym był jeszcze kilka lat temu. Nie mamy prawa narzekać na niedostatek usług z filmami i serialami, ich oferty są bogatsze niż kiedykolwiek wcześniej, a walka o widza powoduje tylko, że możemy przebierać pomiędzy wieloma ciekawymi propozycjami. Dotarliśmy do takiego punktu, w którym wielu osobom potrzebna będzie większa lub mniejsza pomoc w zapoznaniu się z serwisami VOD, ich ofertami i cechami charakterystycznymi. W tym celu powstał ten materiał – porównuję w nim najważniejszych graczy na rynku VOD w Polsce.

A całość, którą warto przeczytać, jest tu: https://antyweb.pl/wielkie-porownanie-v ... ource=push

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: kangaroo i 4 gości