SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Pelikan2 » wt mar 19, 2019 3:32 pm

Lilehamerr - znalazłem ostatnio w odmętach Netflixa. Świetny serial z fajnym humorem. Opowiada o byłym bosie mafi z USA, który w ramach programu ochrony świadków przenosi się do Norwegii, gdzie musi zmierzyć się z absurdami politycznej poprawności https://m.filmweb.pl/serial/Lilyhammer-2012-643820
Obrazek
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Master_PiT » wt mar 19, 2019 3:10 pm

Tak przeglądam wątek w poszukiwaniu niewymienionych seriali, które mi się podobały... No i przypomniało mi się kilka :
Jeden z lepszych, które mnie wciągnęły i zarywałem nocki:

Ray Donovan - tytułowy bohater zajmuje się rozwiązywaniem problemów gwiazd i wplywowych ludzi w Los Angeles. Od drobnych wpadek po tuszowanie przypadkowego zabójstwa. Po jakimś czasie serial rozrasta się o problemy rodzinne ( Irlandzka rodzinka, która lubi wypić, zrobić rozrubę itp), po problemy z mafią, kończąc na samym sobie.
Tytułowy bohater nie jest żadnym super bohaterem, ani fighterem niczym Jackie Chan, od po prostu potrafi zachować zimną krew, pochodzi z bokserskiej rodziny i często używa kija baseballowego do rozwiązywania konfliktów.
( Netflix usuwa serial, ale wszystkie sezony dostępne na HBO GO)

Californication - luźna komedia. Główny bohater jest pisarzem, lubi alkohol,kobiety i ogólnie dobrą imprezę. W międzyczasie próbuje odzyskać swoją rodzinę ( jest po rozwodzie i ma nastoletnią córkę), ale jego słabości zawsze niszczą dobre wrażenie, które na pozór stwarza.

Lista klientów - gorąca mamuśka chce zarobić i rozpoczyna pracę w salonie masażu. Jak się okazuje, salon posiada bardzo bogaty wachlarz usług.

Trawka - mamuśka po śmierci męża zostaje sama z 2 dzieci. Chcąc zarobić, zaczyna handlować trawką. Wkrótce tworzy bardzo dochodowy, rodzinny biznes. Oczywiście nie obejdzie się bez kłopotów.

Slasher - na Netflix dostępne 2 części, podzielone na kilka odcinków. To coś dla tych, którzy lubią seriale o grupce ludzi na wyjeździe na jakimś zadupiu, gdzie grasuje seryjny morderca i wybija każdego po kolei w krwawy sposób.


El Chapo - jeżeli ktoś oglądał Narcos i przypadł mu do gustu, to na pewno polubi i ten serial. Kolejny potężny narko boss, który zaczynał od 0 tworząc swoje imperium. Oparty na faktach, przez co jeszcze bardziej wciąga.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: robert » wt mar 19, 2019 11:13 am

Na pierwszy chętnie zerknę.
Drugi ominę, nie tykam żadnej fantastyki.
Awatar użytkownika
Master_PiT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: czw wrz 28, 2017 11:09 pm
Lokalizacja: Olesno
Podziękował: 59 razy
Otrzymał podzięk.: 220 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Master_PiT » wt mar 19, 2019 10:32 am

Dom z papieru - naprawdę genialny serial. Dobrze zaplanowany napad na mennicę. Plan obmyślony w każdym najmniejszym szczególe kilkanaście dni do przodu. Co mogło pójść nie tak? Ano mózg operacji zakochał się w detektyw prowadzącej akcję ratowania mennicy jak i zakładników.
Warto sobie to obejrzeć jeśli ktoś lubi takie klimaty.

Zoo - zwierzęta są zniewolone i hodowane przez ludzi. Co gdyby rolę się odwróciły? Gdyby zwierzęta zaczęły dominować? 1szy sezon był bardzo fajny,klimatyczny. Ot po prostu oswojone zwierzęta jak i dzikie stały się bardzo agresywne w stosunku do ludzi. W kolejnych 2 sezonach powstało istne SF... Przez wirus, ludzie stali się bezpłodni ( oprócz 1 dziewczyny, która jakimś cudem zaszła w ciążę,Zwierzęta zaczęły mutować, zaczęły powstawacy prehistoryczne zmutowane twory jak pterodaktyle, mamuty itd. O ile nie trawię gatunku SF, to obejrzałem wszystkie 3 dostępne na Netflix sezony i czekam z niecierpliwością na kolejny.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: robert » wt mar 19, 2019 8:43 am

Chcę Wam zaproponować serial Crown.
Trochę inny od większości seriali.Niema w nim strzelanek, bijatyk czy seksu.To historia życia i panowania obecnej królowej Angli.
Intrygi, romanse, budowanie i zrywanie sojuszy, walka o wpływy na dworze ,tym wypełniony jest film.Wszystko to na tle wielkich wydarzeń i przemian w dziejach Angli i Świata.
Bardzo mnie ten serial wciągnął ,a i krytycy filmowi go docenili.
Zobacżycie ,może i Wam się spodoba.
czterye
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn lis 12, 2018 9:56 am
Lokalizacja: Piaseczno
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: czterye » sob mar 16, 2019 5:01 pm

Dodam od siebie serial Detektyw
https://youtu.be/ycSxFDsSCD0
Awatar użytkownika
kaper
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: wt sty 22, 2019 5:41 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska
Podziękował: 150 razy
Otrzymał podzięk.: 72 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: kaper » czw mar 14, 2019 2:36 pm

Ja ze swojej strony mocno polecę kilka seriali:

1. Na pierwszy ogień idą Synowie Anarchii.
Bardzo przypadł mi do gustu który jest dość wymagający, sezony nie meczą i wchłania się je niczym gąbka. Nie będę za bardzo rozpisywał się o co kaman bo można poczytać w internetach. Na szczególną uwagę można zwrócić bardzo dobre postacie grające swoje role jak i same nazwiska R. Perlman, K. Sagal ( niezapomniana Peggy Bundy ) która nawet dostała złotego globa za rolę w Synach, czy mniej znani ale znani aktorzy występujący zazwyczaj w rolach 2-3 planowych, w których zadaje się pytanie... ja go chyba gdzieś widziałem :).
Jeżeli ktoś posiada Netflix, to można tam zobaczyć wszystkie sezony.
https://www.filmweb.pl/serial/Synowie+A ... 008-479538

2. Na drugi ogień idzie Narcos.
Co tu dużo pisać... trzeba zobaczyć :).
https://www.filmweb.pl/serial/Narcos-2015-680486

3. Na kolejne ognie idą na takie seriale jak:
- Dexter który już został polecony wcześniej, ale ja też mocno polecam :)
- The Punisher produkcji Netflixa. Serial bez super mocy, masek i całego tego innego pierdolnika, mimo że Marvela :P
- Nawiedzony dom na wzgórzu. Dla kogoś kto lubi dreszczowce, to pozycja obowiązkowa
- Dark. Mimo że jest to serial SF to jednak warty stracenia trochę życia, a raczej nie będzie ono stracone :)
- Zadzwoń do Saula. Jak ktoś czuje pustkę po Breaking Bad
- Mr. Robot ze świetną kreacją Rami Maleka, tego samego co dostał w tym roku oscara za Bohemian Rhapsody
- Ash kontra martwe zło. Tak samo dla fanów przygody Asha i martwego zła :)
- Piraci. Chyba najlepsza tematyka o nieustraszonych piratach ( dla fanów gatunku )

No i na samym końcu kreskówkę Paradise PD ale raczej nie polecam puszczać tego swoim małym pociechom. Mówi się że śmiech to zdrowie, ale chyba nie w tym przypadku bo jak kogoś jeszcze męczy kaszel palacza to można trochę się podusić :P
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt lut 12, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 136 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Qra » śr mar 13, 2019 6:58 pm

Pora troszkę odświeżyć temat.
Wataha 3 sezon już w tym roku :) i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać.
Wrześniowe zdjęcie kamieniołomu w Bóbrce na którego terenie nagrywali Watahę :)
Obrazek
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: tunajerzy » ndz sty 28, 2018 11:11 am

Blindspot
Shooter (z roku 2016)
Homeland
Peaky Blinders
Quantico
Sherlock
Lie to Me
Shameless
Suits

To kilka z seriali które były warte zapamiętania. Nie będę się o nich rozpisywał, bo w dobie internetu znalezienie informacji nie jest problemem.
A tu kopalnia seriali - eztv.ag *wino*
Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Haze » pt sty 26, 2018 8:32 pm

DamianGR pisze:A ja polecę serial "Ozark". Pierwszy sezon wchłonąłem ciągiem przez dwa dni. Wciągające mocne kino.

Klimatem od razu kojarzy się z Breaking Bad, obejrzałem 4 odcinki, a potem ... skończył mi się testowy Netflix :mrgreen: Ale skądś sobie dociągnę :smile:
Obrazek

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości