Anime, ktoś ogląda?

Awatar użytkownika
Ronin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: ndz sie 04, 2019 9:36 am
Lokalizacja: 100lica
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Anime, ktoś ogląda?

Postautor: Ronin » pn wrz 16, 2019 8:24 pm

Jerzoo pisze:Tak, mam na karku czwarty krzyżyk i lubię japońskie animacje.


no to było w punkt *wino*

Widzę, że trochę już klasyki się przewinęło ale nie widziałem aby ktoś wspomniał o anime Berserk - no po prostu najlepsze anime na świecie :)
Staram się chociaż raz w roku obejrzeć całą serię (chociaż mam wszystko co wypuszczono z Guts-em w roli głównej, chyba nawet gdzieś do któregoś momentu mam też mangę).

Serdecznie polecam.

PS. zbieram anime już kilka lat (mam ok. 4TB na dyskach) ale dopiero na starość zaczynam je oglądać :)
jeśli On uderza pierwszy - zabij Go
jeśli Ty uderzasz pierwszy - zabij Go
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Anime, ktoś ogląda?

Postautor: Nautilus » ndz sie 11, 2019 1:59 pm

Warto wspomnieć jeszcze kilka tytułów Anime. Moje subiektywne propozycje pozycji, które uważam za dobre a jeszcze nikt ich nie wymienił.

Filmy:

Akira (1988), czyli cyberpunkowa dystopia na podstawie mangi pod tym samym tytułem. Dość mroczny i nieprzyjemny świat jest tłem do opowieści o aspektach posiadania potęgi.

Cowboy Bebop (2001) to film oparty na serialu opisanym poniżej (powstał już po serialu, ale nie jest kontynuacją).

Ghost in the Shell (1995/2008) to cyberpunkowe sci-fi poruszające temat wszechobecnej technologii, sztucznej inteligencji i tego, gdzie jest granica człowieczeństwa. Film oparty na mandze o tym samym tytule.

Ghost in the Shell 2: Innocence (2004) to drugie anime w uniwersum GitS. Trzyma poziom.

Grave of the Fireflies, Grobowiec świetlików (1988) to poważne i trudne anime osadzone w realiach II wojny światowej a co więcej oparte na powieści zawierającej wątki biograficzne.

Seriale:

Cowboy Bebop (1998) to serial będący komedią w realiach kosmicznych z częstym puszczaniem oka do widza (nawiązania do popkultury). Ciekawostką dla chmurzących jest fakt, że jedną z postaci jest dość pocieszny pies Ein (ein, ein… gdzieś tutaj widziałem już taki skrót).

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) to serial osadzony w realiach filmów.

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG (2004) to kontynuacja serialu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Anime, ktoś ogląda?

Postautor: slaviop » pt maja 24, 2019 6:37 pm

Moja przygoda z anime zaczęła się 30 lat temu i w pl nie było tego za dużo. Trzeba było kombinować...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Anime, ktoś ogląda?

Postautor: 8A5HUD4 » pt maja 24, 2019 6:35 pm

Qra pisze:Przez niektórych nazywane amerykańską animacją, ja bym śmiało podpiął Avatar: The Legend of Korra pod ten gatunek.
Trzy sezony za mną, dla tych którzy lubią dobry humor i nie przeszkadzam im że jest to kreska polecam :)


O wiele bardziej podobała mi się Legenda Aanga.

Ja od lat oglądam One Piece. Kiedyś oglądałem Nanatsu no Taizai, Tokyo Ghoul, Fairy Tail, Owari no Seraph, Sword Art Online, Baku, Hunter x Hunter, One Punch Man, Naruto, Dragon Ball itp.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Anime, ktoś ogląda?

Postautor: slaviop » pt maja 24, 2019 6:30 pm

Kroniki wojenne Logos
Ruchomy zamek Hauru
Załoga G
To jest według mnie klasyka dobrego anime. Może znalazło by się i więcej.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: wt lut 12, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podzięk.: 136 razy
Płeć: Mężczyzna

Anime, ktoś ogląda?

Postautor: Qra » pt maja 24, 2019 6:22 pm

Przez niektórych nazywane amerykańską animacją, ja bym śmiało podpiął Avatar: The Legend of Korra pod ten gatunek.
Trzy sezony za mną, dla tych którzy lubią dobry humor i nie przeszkadzam im że jest to kreska polecam :)
Jerzoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 22, 2019 4:42 pm
Lokalizacja: M-ce
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 21 razy
Płeć: Mężczyzna

Anime, ktoś ogląda?

Postautor: Jerzoo » pt maja 24, 2019 6:14 pm

Tak, mam na karku czwarty krzyżyk i lubię japońskie animacje.
Osoby, które styl i kreska animców odrzuca, proszone są o wypróbowanie pierwszego odcinka Ergo Proxy. :P
Jakieś 95% to trudna do przełknięcia papka, ale jest kilka wyjątków.
Wymieniam w kolejności przypadkowej.

Slayers
Stare dobre anime. Świat fantasy i poszukiwacze przygód, a wśród nich młoda czarodziejka. Ubaw po pachy.

Inuyasha
Pół-człek Pół-demon i kapłanka, która potrafi poskromić jego psią duszę. Wbrew pozorom bardzo udana i zabawna seria, która pozwala odetchnąć.

Banner of the stars
Space opera. Przygody obcej księżniczki i zakochanego w niej człowieka. Brzmi jak banał, ale świat przedstawiony jest naprawdę dopracowany.
Nie ma jakichś fazerów, teleporterów i innych badziewi ze Star Treka. Świetne i z morałem.

Ergo Proxy
Pozycja kompletnie odmienna od powyższych. Z dwóch powodów: docelową grupą jest raczej starsza widownia i jest to nowoczesne anime.
Nowoczesne, znaczy graficznie dużo, dużo lepiej dopracowane.
Świat po Apokalipsie. Ludzie mieszkają za Murem. Technologia przypomina trochę Cyberpunka.
To jest pozycja, którą mus obejrzeć. Mam na dysku i nie skasuję. Czasami powracam. Widziałem to chyba ze 20 razy. Dla mnie bomba!

Mushishi
Świat, w którym niektórzy z ludzi potrafią dostrzec niewidzialne, eteryczne istoty.
Istoty te czasami ingerują w świat ludzi i efekty bywają różne, nie zawsze do końca złe.
Bardzo spokojne anime. Pięknie narysowane. W sumie całkiem mądre.

Black Lagoon
Przysłany przez japońską korporację młody negocjator, zostaje uprowadzony przez najemników, których rzeczona korporacja postanowiła zrobić w lolo.
Świetna seria o przygodach w/w najemników, którzy też swój kodeks mają.
Anime również narysowane raczej z myślą o starszych widzach - dlatego, zaprawdę, powiadam Wam z czystym sumieniem możecie łyknąć.

Pewnie jeszcze mógłbym sporo wymieniać. :)
Ktoś pomoże uzupełnić listę o inne nietuzinkowe animce?

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DooshPastesh, VRil i 8 gości