Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: basika » wt lut 20, 2018 7:50 pm

Gratka dla kinomanów. Czyli historia brytyjskiej kinematografii przez kino niszowe aż po największe hity z Jamesem Bondem. ;)
Na Arte do 23 marca za darmo
https://www.arte.tv/pl/videos/070104-00 ... -brytania/
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » pn lut 19, 2018 4:59 pm

Dzisiaj napiszę o filmie który jest prawdziwym odkryciem. Nie tylko moim,na jego wyjątkowości poznali się już krytycy i widzowie na świecie.
Trzy Bilbordy za Ebbing, Missouri .O tym filmie , który miałem wielką przyjemność obejrzeć chcę napisać kilka zdań.Film wart jest obejrzenia , jest na mojej liście filmów do których kiedyś powrócę.Na tej liście nie ma miejsca na przeciętne filmy czy książki.
Od czego by tu zacząć? :) Chyba od sklasyfikowania gatunku ,a to nie będzie łatwe.Bo jest tu wszystkiego po trochu,czyli dramat,kryminał,czarna komedia,western.
Zaczyna się "ciężko",samotna matka po stracie córki umieszcza trzy prowokacyjne napisy na przydrożnych bilbordach,ma to skłonić policję do szybszego znalezienia zabójców nastolatki. No i zaczyna się "jazda".Mimo fajnych zdjęć krajobrazów jest dramatycznie i.... szast prast jeden dialog ,jakaś riposta i mamy czarny humor. :) Takich zwrotów jest wiele.Jest kryminalnie,komediowo ,dramatycznie ,westernowo.Nawet Ci "źli" z czasem zdobywają naszą sympatię.Kończy się jak w starych westernach ,tylko zamiast odjeżdżającego szeryfa mamy bohaterów wyjeżdżających z miasta samochodem.Gdzie jadą?Zobaczcie koniecznie.
Proszę obejrzyjcie ten film,to prawdziwe światowe kino.
Chaotycznie i mało ciekawie napisane? :) Przeczytajcie to :http://www.filmweb.pl/film/Trzy+billboardy+za+Ebbing%2C+Missouri-2017-767406
http://film.onet.pl/wiadomosci/nagrody- ... oku/z3sfsr
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » pt lut 16, 2018 6:06 pm

trojanowski pisze:Ostatnio oglądałem dużo thllerirów.


To dobrze że thrillery masz już za sobą, to łagodnie odczytasz moją uwagę. :) :-P Staramy się tu opisywać, zgodnie z tytułem tematu, jeden konkretny film, który zrobil na nas wrażenie.
Obojętnie czy dobre, czy złe. Opisywać, czyli podać trochę więcej informacji a także przedstawić swoją opinię.
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » pt lut 16, 2018 5:42 pm

Ostatnio oglądałem dużo thrillerów. Wcześniej jakoś nie podchodził mi ten gatunek, ale po obejrzeniu Fight Club'u (Podziemny krąg) były kolejne produkcje. Bardzo podobał mi się film Seven, Miliczenie owiec, Wyspa tajemnic, Prestiż, Miasto boga, Adwokat diabła. Tak w ogóle to zauważyłem, że wśród tego gatunku jest bardzo wiele naprawdę dobrych filmów.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » pt lut 16, 2018 10:05 am

Obejrzałem wczoraj film , chcę go Wam polecić. Ale zanim o nim napiszę...
Zanim o nim napiszę ,jeszcze kilka słów o "Dżungli " ,filmie o którym pisałem wcześniej.Pisałem z telefonu i wyszło jak wyszło ,czyli mało zachęcająco. A film jest naprawdę wart obejrzenia. Trzech młodych facetów spotyka się w Boliwii,są pełni zapału,ciekawi świata i chcą przeżyć przygodę swego życia .Gdy jeszcze spotykają przewodnika ,człowieka który obiecuje poprowadzić ich w dziewicze tereny ich entuzjazm rośnie.Jednak to nie bajka czy kino familijne.Sytuacja się komplikuje gdy zostają rozdzieleni i zaczyna się walka o przetrwanie.Okazuje się że dżungla nie jest kolorowym lasem ,gdzie można pójść pospacerować ,a miejscem gdzie łatwo stracić życie.Zamiast przygody mamy walkę o przeżycie.
Powiem jeszcze ,wyrusza czterech powraca dwóch i to cudem.Super zdjęcia,krajobrazy.Na końcu filmu mamy kilka słów o głównym bohaterze,jak dziś żyje ,co robi i jak ta wyprawa wpłynęła na jego obecne życie.To wszystko wydarzyło się naprawdę.
Poczytajcie może to Was zachęci jeśli ja nie potrafiłem http://www.filmweb.pl/film/D%C5%BCungla-2017-765956#

Added in 57 minutes 41 seconds:
"PIERWSZY ŚNIEG " ,to o tym filmie chcę napisać kilka słów. Wiele jest niepochlebnych recenzji tego filmu i wiele osób nim zawiedzionych .Myślę ze większość z nich czytała książkę pod tym samym tytułem ,a może jest i wielbicielami autora którym jest Nesbo.Stąd ich rozczarowanie. Ja aż tak surowo tego filmu nie oceniam ,a nawet chcę Wam go polecić.Przeczytałem wszystko co się w Polsce ukazało ,a co wyszło spod pióra Nesbo ,jestem jego wielkim wielbicielem.Dlatego dostrzegam pewne niedociągnięcia czy niedoskonałości ,ale to przecież jakaś interpretacja książki .To nie lektura szkolna ,więc można się pobawić....
Biała ,zasypana śniegiem Norwegia. Ktoś morduje kobiety ,a na miejscu zbrodni pozostawia ulepionego bałwana.Kobiety łączy jedno,niebyły dobrymi matkami i żonami.
Sprawą zajmuje się Harry Hole .Nie wiem czemu ale skandynawskie kryminały ,czy to książki czy filmy,maja coś w sobie.
Moim zdaniem film wart jest obejrzenia,oglądaliśmy dużo gorsze . :)
Zachęcam tez do sięgnięcia po książki autorstwa Nesbo. :smile:
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Iceberg » pt lut 02, 2018 6:31 pm

Hej...Chyba juz na dobre przestalem ogladac wszystkie filmy, ktore nie sa z gatunku horrorow, chociaz to bardzo ogolne pojecie...
Ostatnio katuje styl footage, ktory narodzil sie chyba po filmie "Blair Witch Project" i wydawalo mi sie wtedy iz nikt nie odwazy sie powielac tak oryginalnego pomyslu...Mylilem sie...
Powstalo nawet sporo tego typu produkcji a moje ostatnio ogladniete to "Creep 1" (2014) oraz "Creep 2' (2017) i koniecznie trzeba je obejrzec w takiej kolejnosci i oba...
Mialem dziwne uczucia ogladajac "jedynke", nie wiedzialem wlasciwie co to jest i nie rozumialem za bardzo ludzi, ktorzy twierdzili ze gra aktorska glownego bohatera jest swietna, dla mnie byla nijaka, chociaz fakt ze od poczatku mialem wrazenie ze musze zobaczyc co sie stanie dalej i o co w tym filmie chodzi, liczac sie z tym a czasami nawet majac pewnosc ze trace czas...
Spodobal mi sie ten film,chociaz dla mnie bardzo wazne sa ciekawe dialogi a nawet monologi a w "jedynce" spodobal mi sie tylko jeden o pieniadzach i jedzeniu...
Druga czesc dopiero otworzyla mi oczy,jak genialnie gra glowny bohater i mialem bardzo mocne uczucie ze znam go od lat.Jego tekst o pierwszych siwych wlosach, ktore zaczynaja go postarzac, jeszcze bardziej spotegowal uczucie znania go prawie osobiscie...
Facet jest zupelnym swirem, jednak nie wywoluje uczucia nienawisci i checi zemsty...
W drugim odcinku pojawiaja sie tez bardzo dobre teksty co jeszcze bardziej sprawia ze film jest bardzo naturalny, gdyz czlowiek przeciez przez pare lat moze sie nauczyc wielu nowych rzeczy...
Polecam jezeli ktos lubi tego typu filmy...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » pt lut 02, 2018 4:49 pm

Polecam losy Richarda Riddicka:
- Pitch Black (2000)
- Kroniki Riddicka (2004)
- Ridick (2013)

Bardzo dobre sci-fi. Oglądałem wszystkie części x 2.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » czw lut 01, 2018 9:21 am

Byłem i ja wczoraj w kinie.DŻUNGLA , ten film oglądałem.Fabiła na podstawie autentycznych wydarzeń. Super zdjęcia przyrody.Człowiek zagubiony w południowo amerykańskiej dżungli i jego walka o przeżycie.Polecam.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » czw lut 01, 2018 9:16 am

Byłem wczoraj w kinie. Nie, wczoraj w kinie zobaczyłem aktorskie tour de force Gary’ego Oldmana i przy okazji popis wszystkich ludzi zaangażowanych w coś co nazywa się produkcją filmu. Od charakteryzatorów, po oświetleniowców. Absolutny pokaz profesjonalizmu i szacunku dla historii oraz widza. Kiedy na ekranie pojawia się Winston Churchill to czujemy jego zapach i oddech.Słyszymy skrzypienie jego butów. Kiedy wychodzi z kąpieli wiemy że powinien coś zrobić ze stopami.Kiedy na Piccadilly Circus pada deszcz to ten deszcz słyszymy kiedy odbija się od brukowanej kostki i ówczesnych parasoli. Parasoli nie podróbek parasoli.
Sorry za te technikalia w opisie ale dziś kiedy u nas kpi się z widza i filmy historyczne robi się przy pomocy zasłon, kartonów i firanek, czasem warto...
A sam film? Właśnie. Ten film trzeba obejrzeć z kilkunastu co najmniej, powodów.
Pierwszy.Aby pomyśleć, co by było, gdyby wszystko potoczyło się zupełnie innym torem, gdyby na miejscu Churchilla był ktoś inny albo gdyby w tym starciu zwyciężył Wicehrabia Halifaxu.
A pozostałe to trzeba już obejrzeć, co uczciwie każdemu, nie tylko zaszczepionemu wirusem historii, polecam.

Czas mroku (2017)Darkest Hour*

reżyseria: Joe Wright
scenariusz: Anthony McCarten
gatunek:BiograficznyDramat historyczny
produkcja:Wielka Brytania
premiera: 26 stycznia 2018 (Polska) 1 września 2017 (świat)

* Nareszcie nasi "specjaliści" nie pastwili się nad tłumaczeniem tytułu. :)

https://youtu.be/WHW-Wn45b2M

PS
Napiszę jeszcze o tym filmie, na razie muszę sobie poukładać trochę... O Winstonie wiedziałem wszystko, tak mi się zdawało przynajmniej.To moja ulubiona postać historyczna.

PS
Przyjmuję zakłady co do Oskarów... ;) :P
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

SERIALE SERIALE (inne niż SF)

Postautor: Iceberg » ndz sty 28, 2018 10:51 pm

No widzisz Magda,jak sie walnalem,piszac w temacie nie na temat...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości