Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » sob mar 16, 2019 9:17 am

robert pisze:Polecam Rozchmurzeni, szczerze polecam.


Ja do tych poleceń bym się chętnie przyłączył gdybym nie uważał że, obejrzenie tego filmu to obowiązek każdego kulturalnego współczesnego człowieka. :)
Zamiast będzie jednak, miejmy nadzieję, dobra informacja...
Obrazek
Pierwsze głosy na temat tego, że powstanie sequel Bohemian Rhapsody pojawiły się już w grudniu zeszłego roku. Wtedy o kontynuacji wypowiadał się jeden z członków Queen, Brian May. Gitarzysta wspomniał wówczas, że dobrym punktem wyjścia mógłby być koncert Live Aid, czyli to, czym kończy się film. Co oznacza, że drugiej części Bohemian Rhapsody miałby ponownie pojawić się Rami Malek, choć ten w rozmowie z serwisem Page Six przyznał, że nic rozmawiano jeszcze z nim na ten temat. Ten sam portal donosi jednak, że Rudi Dolezal, odpowiedzialny na kilka teledysków Queen, m.in. One Vision czy These Are the Days of Our Lives, nie ma wątpliwości, że druga część to kwestia czasu i również wskazuje koncert Live Aid, jako najlepszy początek akcji w kontynuacji obrazu. A zadba o to nikt inny, jak Jim Beach, czyli wieloletni manager Queen oraz jeden z producentów Bohemian Rhapsody.
Produkcja filmu kosztowała 52 miliony dolarów, a dzięki dystrybucji kinowej zarobił on prawie 900 milionów. Film zdobył cztery Oscary - w tym dla Ramiego Maleka za rolę Freddiego Mercury'ego, dwie nagrody BAFTA, dwa Złote Globy i mnóstwo innych nagród i nominacji. Rozmowy o sequelu wydają się być więc naturalną próbą przedłużenia sukcesu.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » sob mar 16, 2019 8:47 am

Uuuuu, ale tu kurzu.
No to trochę odświeżmy, bo film który wam polecam wart jest tego.
BOHEMIAN RHAPSODY oglądaliście ?
Jeśli nie, to żałujcie. Historia zespołu Queen. Od jego powstania, aż do historycznego charytatywnego koncertu na Wembley. Oczywiście nie jest to dziennik, ale luźnie opowiedziana historia zespołu i jego lidera. Dlatego nie ma co się czepiać szczegółów. Zresztą kto je zna,chyba tylko zagorzali fani. Muzyka, muzyka, muzyka, tylko ona się tak naprawdę liczy w tym filmie. I jest jej naprawdę dużo.
Polecam Rozchmurzeni, szczerze polecam.
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » czw maja 24, 2018 5:03 pm

Gran Torino

Historia Walta Kowalskiego, emerytowanego żołnierza, który staje w obronie swoich azjatyckich sąsiadów.

https://www.youtube.com/watch?v=9ecW-d-CBPc
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » pt maja 04, 2018 11:12 am

Wyspa tajemnic

Świetny film ze świetną obsadą. Szeryf Teddy Daniels przybywa do szpitala psychiatrycznego, aby wyjaśnić tajemnicze zniknięcie pacjentki tamtejszego szpitala. Film jest bardzo mroczny, klimatyczny, trzymający w napięciu. Zagrały w nim takie sławy jak Leonardo DiCaprio, Mark Ruffalo, Max von Sydow oraz Ben Kingsley.

https://www.youtube.com/watch?v=gr5DCa1LRTk
Awatar użytkownika
Vlad
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: śr mar 21, 2018 5:34 pm
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Otrzymał podzięk.: 365 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Vlad » śr maja 02, 2018 10:48 pm

Ponieważ nie wiele się tu ostatnio dzieje, może wiosna to nie czas na kino, ale jak to jeden szopenfeldziarz powiedział:
"kino, to najważniejsza ze sztuk".

Kiedyś, ktoś powiedział, że filmy bez happy endu dłużej się pamięta. Ale to chyba jakaś bzdura.
Otóż te dwa filmy, które szczególnie mnie wzruszyły, to filmy, który jeden z kończy się wyjątkowo pozytywnie dla głównych, podejrzewam że nikt takiego zakończenia się nie spodziewał.
Natomiast drugi z nich kończy się smutno i też po refleksji stwierdziłem że główny bohater stracił wszystko, co miało wartość w jego życiu.
Ale obydwa filmy, niosą ze sobą niesamowite przesłanie i przynajmniej ja wtedy zauważam, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze.

"Dla niej wszystko"
Tu główną rolę gra niezrównany Rassel Crowe, którego najbardziej cenię za "Piękny umysł".
Historia małżeństwa, które przez głupi zbieg okoliczności straciła wszystko i dzięki wierze głównego bohatera że mu się uda, przezwyciężył swoje słabości i wygrał losem.

Gorąco polecam 10/10.
Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

"Zjawa"
Tu wielki szacun dla L. DiCaprio, z wiekiem się rozkręca, ale tu jest mistrzem.
Bardzo mnie ten film zafascynował, hart ducha głównego bohatera jest ponad ludzkie możliwości, chęć życia i pewnie chęć zemsty, powoduje że odnajduje w sobie wielką siłę przetrwania.
My nawet z pomocą Bear Grylls'a nie przetrwali byśmy pewnie nawet pięciu minut.
Szkoda tylko że kończy jak się kończy, ale właśnie wtedy, widzi się te najważniejsze wartości, które wielu nie docenia.
Tak naprawdę nie wiele się w tym filmie dzieje, ale jest jakaś magia. Oglądałem go kilka razy i pewnie kilka razy jeszcze przede mną...

Obrazek
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » pt mar 23, 2018 5:24 pm

Oglądałem film "Prestiż". Bardzo dobry, zakręcony, do końca nie wiadomo o co chodzi i jak się skończy. Film pokazuje rywalizację dwóch iluzjonistów, każdy z nich próbuje zrobić coś niezwykłego, co wprawi ludzi w zdumienie.

https://www.youtube.com/watch?v=fYbSxJhB0k0
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » czw mar 08, 2018 12:00 pm

Equilibrium - w przyszłości po wojnach, społeczeństwo przyjmuje lek, który usuwa im emocje, bo rzekomo to one są powodem cierpień. Część ludzi buntuje się przeciwko takiemu porządkowi rzeczy i zaczyna walczyć z systemem.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: basika » ndz lut 25, 2018 2:20 pm

Perły i ciekawostki europejskiego kina na Arte po polsku do 30 marca 2018 roku za darmo.
W dzisiejszym odcinku spotkamy się z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Żuławskim i Romanem Polańskim i posłuchamy o tak ważnych produkcjach jak „Człowiek z marmuru”, „Seksmisja”, „Pianista” czy „Ida”.

https://www.arte.tv/pl/videos/070104-01 ... no-polska/
Awatar użytkownika
trojanowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: pt gru 08, 2017 1:22 pm
Lokalizacja: Słubice
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: trojanowski » sob lut 24, 2018 2:40 pm

Oglądałem ostatnio film "W sieci kłamstw" (Body of Lies). W filmie bardzo dobrze zagrał Mark Strong, który wcielił się w rolę szefa jordańskiego wywiadu - człowiek silny psychicznie, inteligentny i z zasadami. DiCaprio również dobrze odegrał swoją role, zresztą jak w większości filmów. Polecam.
Iceberg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: sob sty 20, 2018 7:05 pm
Lokalizacja: Francja
Podziękował: 134 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Iceberg » wt lut 20, 2018 8:46 pm

Hej...Ostanio ogladam "Bates Motel", do ktorego trafilem przypadkowo i dziwie sie sam sobie ze tak mnie ten serial wciagnal...
Raczej nie ogladam seriali z tymi wszystkimi sezonami i czesciami, gdyz wiem ze jest to zazwyczaj kino komercyjne, ktore powinno przyciagnac jak najwieksza liczbe widzow...
Jednak "Bates Motel" jest wprowadzeniem do filmu "Psychoza" Hitchcock'a i tylko z tego wzgledu dalem mu sie porwac a juz sam fakt ze "Psychoza" jest filmem starym, natomiast "Bates Motel" nowym i do tego dziejacym sie w obecnych czasach czyli absurd a ja kocham absurdy...
W tym serialu nie znajdziecie najmniejszej nawet dawki artyzmu, jest jak muzyka, ktora bezkarnie oglupiaja w masy we wszelakich hyper i super market'ach...
Jednak serial zrobiony jest bardzo dobrze a jego mocnym punktem jest zaskoczenie, wynikajace z zagmatwanych histori bohaterow, ktore sa jak puzzle i gdy znajduje sie nastepna, brakujaca czesc to slychac wielkie "wow", wynikajace ze zdumienia...
Jest chyba piec sezonow,kazdy po dziesiec czterdziestoparominutowych czesci...
Mysle ze gdyby nakrecil ten film ktos inny to mogloby to byc dzielo, ale widocznie nie o to tu chodzilo...
Sztuki w tym filmie nie bedzie ale gwarantuje to "cos" co nie pozwala wylaczyc ekranu i obsesyjna mysl, co jeszcze mnie zaskoczy i jaka nowa niespodzianke ma tworca w kieszeni a jego kieszenie wydaja sie nie miec dna...
Jeszcze dzis zaczne piaty sezon a potem ogladne "Psychoze"...
When people agree with me I always feel that I must be wrong...

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości