Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Posty: 3788
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:58 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3899 razy
Otrzymał podzięk.: 6121 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Haze » sob lip 22, 2017 6:22 pm

@
Awatar użytkownika
robert
, jak wypada w porównaniu do "Szeregowca" ??
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » sob lip 22, 2017 6:20 pm

Dunkierka to tytuł filmu który dzisiaj obejrzałem, no w kinie obejrzałem .
Moim zdaniem jeden z lepszych wojennych filmów jakie widziałem ,a widziałem ich naprawdę sporo.
Cały film to walka .Jest to jednak walka nie z wrogiem ,ale walka o przeżycie . Aby przeżyć trzeba wyrwać się z plaż Dunkierki.I wszyscy chcą to zrobić za wszelka cenę ,czasem nawet za cenę przyzwoitości i swojego człowieczeństwa. Super zrobione są walki samolotów .Zresztą całość jest dosyć realistycznie pokazana.
Nie ma jakiegoś jednego bohatera ,niemieckiego żołnierza nie widziałem chyba ani razu. Jednak film jest bardzo dobry.Polecam szczerze.
To oczywiście moja opinia,ale jeśli macie możliwość warto wybrać się się na film Dunkierka.
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » pn maja 29, 2017 6:38 pm

Obejrzałem wczoraj polski film KONWÓJ. Film w miarę świeży .Obsada dobra, Gajos,Wiąckiewicz,Bluszcz,Ziętek. Zwłaszcza dwa pierwsze nazwiska ,są trochę gwarancją niezłego kina.
Kilka słów o filmie.Z więzienia do szpitala psychiatrycznego przewożony jest groźny bandyta.Niby nic wyjątkowego.Ale tylko niby.Dziwnie dobrani eskortujący,szefostwo więzienia osobiście interesujące się konwojem.Jest ciężko ,przytłaczająco ,duszno i czuje się że coś się musi wydarzyć.Ale co i dlaczego zobaczcie sami. Ale film nie jest przyjemny ,to nie kino familijne.Odetchnąłem z ulgą że to tylko fikcja.
Tutaj trochę o samym filmie.http://www.filmweb.pl/film/Konw%C3%B3j-2017-754545
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » czw lut 09, 2017 7:35 pm

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » czw lut 09, 2017 3:08 pm

Pozwólcie że zaproponuję Wam film ,naprawdę warty obejrzenia.
REBELIANT jego tytuł ,wyreżyserował go Gary Ross,a główna role zagrał Matthew Mc Conaughey.
Wojna secesyjna.żołnierz armii południa dezerteruje,nie godząc się z ideami za które ma walczyć.Po powrocie w rodzinne strony staje na czele buntu podobnie jak on myślących ludzi.Marzy mu się świat gdzie wszyscy będą sobie równi ,nie ważne jaki mają kolor skóry.Postać bohatera ,jest ponoć postacią autentyczną.Czyli mamy połączenie dramatu ,filmu historycznego i biograficznego.Newton Knight był pierwowzorem głównej postaci.
Dobrze mi się to oglądało.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: basika » ndz lut 05, 2017 10:18 am

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » ndz lut 05, 2017 9:38 am

Nawiązując do filmu "Sztuka kochania" polecanego przez Basię piętro wyżej, dam linka do bardzo fajnych wywiadów, opowieści o tworzeniu tego filmu. Rozmów z ludźmi
którzy ten film tworzyli.Warto przeczytać, nawet po obejrzeniu filmu.


Michalina Wisłocka i kolorowa Warszawa. Stolica w czasach seksualnej rewolucji

Obrazek

Epoka to była raczej szara, ale ona jest kolorowym ptakiem. I taka też staje się Warszawa. Miasto w "Sztuce kochania", filmie biograficznym o Michalinie Wisłockiej, jest barwne, żywe i rozerotyzowane.

Całość tu:

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... 020317_art
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » śr lut 01, 2017 2:24 pm

"SURWIWALISTA" ,to tytuł filmu który wczoraj obejrzałem. Postapokaliptyczny świat ,głód,niewielu ocalałych ludzi ,a nawet ci walczą miedzy sobą.Główny bohater mieszka sam gdzieś w lesie.Nie rozstaje się ze strzelbą,wszędzie czyha niebezpieczeństwo,w postaci ludzi którzy chcieliby odebrać mu jego zapasy żywności.Pewnego razu do jego ukrytej w lesie chatki trafia matka z córką.Niechętnie ale ulega ich prośbie o jedzenie i przenocowanie.Dalej wam nie powiem ,ale naprawdę akcja zaskakuje.
Nie ma tam za dużo aktorów ,słów tez nie pada za dużo ,ale końcówka zaskakująca.Nie myślałem ze kiedyś coś takiego obejrzę do końca i jeszcze będę polecał innym.
Ostatnio trochę mnie zaskakują książki np.Dom na wyrębach ,pisałem o niej wczoraj ,a teraz ten film.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: basika » pn sty 30, 2017 6:40 pm

Każdy człowiek jest z waginy - twierdziła autorka kultowego poradnika, który zrewolucjonizował życie seksualne Polaków w trudnym okresie PRL. 27 stycznia na ekrany kin wszedł film opowiadający niezwykłą historię autorki "Sztuki kochania" kultowego poradnika, któremu towarzyszy niecodzienna kampania - "Kochanie to sztuka".
Michalina Wisłocka zapoczątkowała w latach 60 rewolucję seksualną. Udało się jej przełamać naszą środkowo-wschodnią barierę dotyczącą sfery intymnej, postrzeganej jako temat tabu, o którym po prostu nie wypada rozmawiać.
Autorka "Sztuki kochania" nie była typową matką-Polką. Żyła w trójkącie małżeńskim, nie gotowała, nie sprzątała i nienawidziła wszelkich domowych obowiązków.
-Znam się na jajkach, na jajecznicy nie bardzo - pisała Wisłocka.
Więcej tu:
http://zdrowie.radiozet.pl/Seks-i-zwiaz ... 1484573106

Zwiastn filmu
https://www.youtube.com/watch?v=vAP2jjB9x3I

Przy okazji warto wspomnieć o kampani "Kochanie to sztuka" nawiązującej do tytułu kultowego podradnika "Sztuka kochania", która próbuje zachęcić nas do przełamania nieśmiałości w mówieniu o miłości, seksie i emocjach. Jak mówić o miłości zastanawiają się artyści, muzycy, celebryci i aktorzy, m.in. Magdalena Boczarska, która wciela się w postać Michaliny Wisłockiej.
Poczytajcie, obejrzyjcie..
Na pewno warto rozmawiać z partnerem/ partnerką o miłości, intymności i bliskości. Zapraszam. Tu daję tylko galerię zdjęć i kilka filmików. Resztę znajdziecie na YT. ;)

http://zdrowie.radiozet.pl/media/galeria/4796/1

https://www.youtube.com/watch?v=F5uzpXeFbik
https://www.youtube.com/watch?v=2UJHxc4QxGg
https://www.youtube.com/watch?v=x_u-6OAkRVM
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: basika » sob sty 28, 2017 4:13 pm

Trudno mi uwierzyć, że ktoś nie zna twórczości Krzysztofa Komedy, ale na wszelki wypadek wrzucę tu za garść informacji.

Krzysztof Komeda, właśc. Krzysztof Trzciński (ur. 27 kwietnia 1931 w Poznaniu, zm. 23 kwietnia 1969 w Warszawie) – polski kompozytor i pianista jazzowy, twórca znanych na całym świecie standardów jazzowych i muzyki filmowej. Pionier jazzu nowoczesnego w Polsce. Najczęściej występował z własnym sekstetem (założonym w 1956). Napisał muzykę do 65 filmów. Pierwszym filmem zilustrowanym muzycznie przez Komedę była etiuda filmowa Romana Polańskiego Dwaj ludzie z szafą (1958), ostatnim zaś również film tego reżysera – Dziecko Rosemary (USA, 1968), ze słynną "Kołysanką" jako motywem przewodnim. Z wykształcenia lekarz laryngolog.( Wikipedia)

A tu macie film dokumentalny o nim, oczywiście dzięki Ninatece. ;)

„Filmowy esej Komeda – muzyczne ścieżki życia jest głównie refleksją na temat muzyki filmowej Komedy i jej odniesień do jego życia. Ale to także współczesny dokument o postawie wobec życia w czasach społecznych, politycznych i kulturowych zmian w okresie powojennym, oraz o pracy i exodusie polskich artystów w latach 50. i 60. W filmie Krzysztofa Komedę wspominają m.in. Roman Polański, Tomasz Stańko, Jerzy Skolimowski, Andrzej Wajda i Zofia Komedowa. Wykorzystano w nim też materiały archiwalne oraz fragmenty filmów, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda.”

http://ninateka.pl/film/komeda-muzyczne ... hoff-duffy

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość