Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: DamianGR » pn paź 09, 2017 10:54 pm

A ja się świetnie ubawiłem przy mało wymagającym filmie : Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara.
Taka rozrywka relaksacyjna i lubię tą serię chyba tylko ze względu na Deep'a.
Więc jak ktoś ma się ochotę pośmiać i zrelaksować bez używania mózgownicy to polecam.
*wino* :beer2:
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 2030 razy
Otrzymał podzięk.: 1261 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: julka1973 » pn paź 09, 2017 10:02 pm

Madzia pisze:Ale nie wszystkie *no_1* kotków i piesków ja nie jeść :-P


Uff, ulżyło mi. :jupi: :ed:
Już myślałam, że będę musiała zjeść Magdę. :-P :lol: Jako inny, dziwny ludzik. :-P :>

*btT*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » pn paź 09, 2017 5:11 pm

Dobrze że tytuł tego tematu jest taki długi i pojemny. Dobrych filmów jakby coraz mniej a filmowym odkryciem okazuje się Magda, która nie jada psów i kotów.
W zasadzie to chyba nikt w Salonie nie jada. I bardzo dobrze. Ale pewności mieć nie można...
Przeglądałem dziś repertuar dostępnych mi kin...chyba będę musiał zaczekać na opisywany w Salonie, acz w innym miejscu przez Magdę, przyszłoroczny wysyp.
Chciałem obejrzeć Powiernika Królowej z fantastyczną podobno rolą Judi Dench ale gdzieś go zakamuflowano.
Kiedyś, dawno bardzo, miałem ksiażkę Victoria & Abdul: The True Story of the Queen’s Closest Confidant ale oczywiście miałem też i lepsze zajęcia niż jej czytanie.
Na podstawie tej książki Shrabani Basu jest właśnie Powiernik...
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Selene » pn paź 09, 2017 4:44 pm

julka1973 pisze:Zgadzam się z Dorotą. :D Kochający koty są inni i dziwni. ;) :-P

To prawda :> :>

julka1973 pisze:Zdanie powinno brzmieć: "Kto nie potrafi kochać zwierząt, ten nie potrafi kochać w ogóle."

O właśnie, tak dokładnie powinno brzmieć ;)

julka1973 pisze:Tylko co zrobimy z Magdą, która kocha zwierzątka, ale JEŚĆ. ;)

Ale nie wszystkie *no_1* kotków i piesków ja nie jeść :-P
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 2030 razy
Otrzymał podzięk.: 1261 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: julka1973 » pn paź 09, 2017 2:23 pm

Zgadzam się z Dorotą. :D Kochający koty są inni i dziwni. ;) :-P

Zdanie powinno brzmieć: "Kto nie potrafi kochać zwierząt, ten nie potrafi kochać w ogóle."

Tylko co zrobimy z Magdą, która kocha zwierzątka, ale JEŚĆ. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Selene
Moderator
Moderator
Posty: 4179
Rejestracja: ndz cze 21, 2015 5:49 pm
Lokalizacja: Thalloris
Podziękował: 20800 razy
Otrzymał podzięk.: 5362 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Selene » pn paź 09, 2017 11:24 am

dorota pisze:.... a jak ktoś kocha żółwie, a nie psy i koty to co? albo rybki? :twisted:

Ja kocham świnki i lodówki! Aaa i kurczaki kocham jeść i rybki! *mrgreen*
Obrazek
Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: Tommy Black » pn paź 09, 2017 10:42 am

Dolores, w końcu jest poniedzialek, ma dziś dzień na nie. Z nikim się nie zgadza. Ze mą to norma ale z Julią? :-P

dorota pisze:Nie kocham kotów ale je szanuje.


Podejrzewam że koty pomnika Ci nie postawią ale pozostaną z obojętną wdzięcznością.

dorota pisze:Niestety ktoś przeczytał same cytaty a nie książkę - mądrą i sławną książkę Ericha From'a "O sztuce miłości "-
polecam.


Próżny trud, dziś trudno same cytaty polecać a co dopiero samą książkę.Istotnie bardzo skądinąd mądrą ale też niestety trudną.
Miłość w potocznym mniemaniu jest „przyjemnym uczuciem, którego zaznanie jest sprawą przypadku, czymś, co się zdarza, jeśli człowiek ma szczęście”. „Dla większości ludzi, problem miłości tkwi przede wszystkim w tym, aby być kochanym [zdobyć czyjąś miłość], a nie w tym, by kochać, by umieć kochać”. „W mniemaniu większości ludzi naszego kręgu kulturalnego, umieć zdobywać miłość to znaczy po prostu być sympatycznym i pociągającym fizycznie”. „Ludzie myślą, że kochać to rzecz prosta, natomiast trudne jest znalezienie właściwego obiektu miłości, zdobycie czyjegoś uczucia”. „Wystarczy znaleźć właściwy obiekt - a potem potoczy się już wszystko samo”.
Cytaty skondensowane. ;)

dorota pisze:a jak ktoś kocha żółwie, a nie psy i koty to co? albo rybki?


To nic. Może nawet nie zauważyć że kocha słonie. Dziś kocha się przede wszystkim siebie. Teraz obowiązuje slogan - brawo ja!
Oraz oczywiście fejsbukowy - teraz my. A kto nie jest z nami jest albo wrogiem albo nie zasluguje na uwagę.

Fajnie że taką dyskusję wywołał dokumentalny film o kotach. :)
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: dorota » pn paź 09, 2017 10:24 am

julka1973 pisze:"Kedi-sekretne życie kotów".
"Kto nie potrafi kochać kotów, ten nie potrafi kochać w ogóle."- usłyszałam na początku . :smile: I w pełni się z tym zgadzam. :smile:
:

A ja absolutnie się z tym niezgadzam! Nie kocham kotów ale je szanuje. Jeśli więc kot jest w potrzebie czy ktoś go krzywdzi to pomagam. To zdanie prawdopodobnie zostało wymyślone po przeczytaniu cytatów o miłości z internetu. Niestety ktoś przeczytał same cytaty a nie książkę - mądrą i sławną książkę Ericha From'a "O sztuce miłości "-
polecam. A mowa tu o "kochać to przedewszystkim dawać a nie brać." Mądre stwierdzenie i ogromnie rozwiniěte w owej książce. Dziwi mnie jedno, dlaczego ludzie tak bardzo kochający koty muszą innym ,którzy nie żywią aż tak ogromnych uczuć do tych zwierząt, wytykać że nie potrafią kochać albo że są niedojrzali emocjonalnie? - to też już słyszałam. Nie zauważyłam żeby robili to kochający psy - np ja? a jak ktoś kocha żółwie, a nie psy i koty to co? albo rybki? :twisted:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
julka1973
Waperka
Waperka
Posty: 1094
Rejestracja: śr lis 25, 2015 5:25 pm
Lokalizacja: okolice Wrocławia
Podziękował: 2030 razy
Otrzymał podzięk.: 1261 razy
Płeć: Kobieta

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: julka1973 » ndz paź 08, 2017 10:22 pm

"Kedi-sekretne życie kotów".
"Kto nie potrafi kochać kotów, ten nie potrafi kochać w ogóle."- usłyszałam na początku . :smile: I w pełni się z tym zgadzam. :smile:
Stambuł, kocie imperium. Spryciara, Przylepa, Sułtan, Flirciarz, Bestia, Szajba,Cwaniak i wiele innych, to indywidualności, które są przewodnikami po mieście i kocim życiu w Stambule. Oglądanie ich w życiu codziennym, to czysta, bezpretensjonalna przyjemność.
Lekki i przyjemny dokument, na niedzielne, rodzinne popołudnie. Obejrzyjcie koniecznie. :smile:
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Dobry film właśnie widziałem, czyli nasze filmowe odkrycia

Postautor: robert » ndz paź 08, 2017 7:07 pm

Obejrzałem wczoraj film ,myślę ze wart aby go Wam polecić.
Western "Eskorta".Ale spokojnie ,niech Was nie zniechęca słowo western.Bo jeśli nawet to jest ten gatunek filmu to inny.Nie ma tam strzelaniny ,pościgów czy sprawiedliwego szeryfa.Jeśli już to western - dramat.
Reżyserem jest Tommy Lee Jones i on gra jedną z głównych ról.Trzy oszalałe ,chore psychicznie kobiety są po eskortą odwożone w bardziej cywilizowane strony,maja się nimi zaopiekować jacyś krewni.Dwoje ludzi stanowi ową eskortę, Jones i Hilary Swank. Oczywiście w filmie nazywają się inaczej.
Dajcie temu filmowi szansę,wart jest tego.Film jest z przed 3 lat i otrzymał kilka nagród.
Więcej o filmie http://www.filmweb.pl/film/Eskorta-2014-667028#

Wróć do „Film”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Tutejszy i 2 gości